زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی صندوق احیا اماکن تاریخی و فرهنگی، بر اساس تفاهم نامه امضا شده میان صندوق احیاء و سرمایه گذاران چینی قرار است 20 بنا در مسیر جاده ابریشم برای امکان سنجی و مطالعات ابتدایی با هدف بهره برداری نهایی به سرمایه گذاران چینی معرفی شوند.
بر این اساس، طرف چینی موظف شده در مدت 6 ماه با انجام مطالعات مقدماتی و بررسی اسناد و مدارک نسبت به بهره برداری از این بناها اعلام نظر کند.
در مذاکرات صورت گرفته توسط صندوق احیا، طرف چینی متعهد شده است که این مطالعات و بررسی ها را در زمانی کمتر از 6 ماه به پایان برساند.
طرف چینی در مذاکرات خود با صندوق احیاء ابراز تمایل کرده تا در مسیر جاده ابریشم از طریق احیاء بناهای تاریخی اقدام به ایجاد بوتیک هتل ها و مراکز گردشگری متعددی کند.
 
** مشارکت آلمانی ها
در حاشیه همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی مقامات و نمایندگان شرکت استیکون آلمان در دیدار با محمدرضا پوینده، مدیر عامل صندوق احیا برای سرمایه گذاری 50 میلیون یورویی در حوزه احیاء بناهای تاریخی و جذب سرمایه گذاری های خارجی اعلام آمادگی کردند.
در این دیدار نماینده شرکت استیکون آلمان گفت: ما حاضریم در حوزه فاینانس با صندوق احیاء به همکاری مشترک بپردازیم و کمترین مبلغی که می توانیم برای شما در این خصوص فاینانس کنیم 50 میلیون یورو خواهد بود.
وی افزود: ما همچنین می توانیم در مباحث مالی با مبالغ اعلام شده به صندوق احیاء کمک کنیم، چرا که قبلا هم فاینانس هایی برای ساخت هتل و بیمارستان را تجربه کرده ایم.
این سرمایه گذار خارجی ادامه داد: شرکت استیکون در بحث فاینانس و سرمایه گذاری جزو سه شرکت بزرگ دنیاست که اکنون نیز در ایران فعالیت می کند.
نماینده شرکت استیکون تاکید کرد: ما می توانیم بسته های سرمایه گذاری صندوق احیاء را به عنوان یکی از فرصت های سرمایه گذاری در سایت خود رونمایی کنیم و در صورت ابراز تمایل شرکت های خارجی درخواست های آنها را اعتبار سنجی کرده و آنها را به شما ارتباط دهیم.
در ادامه این دیدار مقرر شد که در آینده با استمرار گفت و گوها، تفاهم نامه ای بر اساس لیست پروژه های قابل واگذاری به سرمایه گذاران خارجی تهیه شود تا بدین ترتیب شرکت استیکون بتواند سرمایه گذاران خارجی را برای سرمایه گذاری در بناهای تاریخی کشورمان شناسایی و جذب کند.
 
** ابراز مشارکت سایکامون ایتالیا
در حاشیه همایش بین المللی سرمایه گذاری در صنعت گردشگری با رویکرد اقتصاد مقاومتی مقامات و نمایندگان نماینده شرکت «سایکامون» ایتالیا گفت: ما تصمیم گرفتیم با نهادهایی که نیاز به تخصص مرمت دارند نامه نگاری کنیم تا بتوانیم دانش و تجربه خود را در این بخش منتقل کرده و پروژه های مشترکی را کلید بزنیم.
وی افزود: با توجه به اینکه ایتالیا در دنیا حرف اول را در حوزه مرمت می زند، می توانیم با کمک صندوق احیاء پروژه های بزرگی در ایران اجرا کنیم.
این سرمایه گذار ایتالیایی ادامه داد: قبل از سفر به ایران با همکاران خود در ایتالیا گفت و گوهایی در مورد سرمایه گذاری در ایران انجام دادیم و حتی پیشنهاداتی برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف و از جمله احیاء بناهای تاریخی دریافت کردیم.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهادات ما می توانیم به راحتی شرکت هایی را برای سرمایه گذاری در بناهای تاریخی ایران معرفی کنیم.
نماینده شرکت «سایکامون» ایتالیا گفت: ما در مرکز شهر رم دو ساختمان تاریخی با قدمت 500 ساله را مرمت کرده ایم که اکنون تبدیل به هتل های 5 ستاره شده اند و می توانیم همین کار را در ایران تکرار کنیم و حتی سرمایه گذارانی را به صندوق احیاء معرفی کنیم.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد