زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

علیرضا زمانی روز سه شنبه و پس از اتمام بازدید از روستاهای هدف گردشگری ابر و چاشم در گفت و گو با خبرنگاران در سمنان افزود: گردشگری اقتصاد جایگزین کشور است و منجر به توسعه پایدار و اشتغالزایی می شود. 
وی با بیان این که آینده گردشگری و بوم گردی در استان سمنان روشن است، ادامه داد : این استان از نظر فضاهای طبیعی، فرهنگی و تاریخی از بهترین استانهای کشور است. 
وی یکی از ویژگی های ارزشمند سمنان را وجود مردم این استان عنوان کرد و گفت: مردم استان سمنان به گردشگرپذیری علاقه‌مند هستند و شرایط مستعدی برای توسعه گردشگری در استان سمنان و روستاهای هدف گردشگری این استان فراهم است. 
زمانی با بیان اینکه برای اجرای طرح ضربتی اشتغال سازمان میراث فرهنگی در استان سمنان، 2 روستای هدف گردشگری شامل ابر شاهرود و چاشم مهدیشهر انتخاب شده است، افزود: کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی به اتفاق معاونت های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اداره کل، ظرفیت تولید و اشتغال را در این 2 روستا ارزیابی کردند. 
وی گفت: روستای کم نظیر ابر با وسعت مناسب و برخورداری از جنگل و طبیعت بکر و مردم علاقه‌مند به توسعه گردشگری در این منطقه، از تمام شرایط لازم برای توسعه گردشگری برخوردار است. 
وی با اشاره به اینکه روستای چاشم نیز به دلیل برخورداری از موهبت های طبیعی از مناطق کم نظیر کشور است که مردم استان های همجوار می توانند با فاصله زمانی مناسب به این روستا سفر کنند، گفت: مردم این روستا دارای سطح فرهنگی و اجتماعی بالایی هستند و مناظر طبیعی این روستا، حیرت انگیز و رویایی است و به همین دلیل می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جلب کند. 
وی، وجود هنرمندان شاخص و با انگیزه در این 2 روستا و تولیدات صنایع دستی منحصر به فرد از جمله نمد و گلیچ را در توسعه گردشگری این مناطق موثر دانست و افزود: این مناطق باید در سطح بین المللی معرفی شوند. 
مسوول حوزه گردشگری طرح ضربتی تولید و اشتغال سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در استان های تهران، قزوین، البرز و سمنان، گفت: از ابتدای هفته جاری اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در 73 روستای هدف گردشگری کشور آغاز شده است. 
بر اساس این طرح، زیرساخت‌های گردشگری، میراث های فرهنگی و تاریخی و ظرفیت‌های صنایع‌دستی هر روستا در زمینه ایجاد اشتغال پایدار بررسی می شود. 
شناسایی استعدادها و قابلیت های روستاهای هدف گردشگری و فراهم کردن زمینه میزبانی شایسته مسافران و گردشگران در روستاهای هدف گردشگری و افزایش اشتغال و تولید صنایع دستی از جمله اهداف اجرای این طرح است. 
در استان سمنان تا کنون 40 روستای هدف گردشگری شناسایی شده است. 
روستای هدف گردشگری چاشم در فاصله 24 کیلومتری شمال شهر شهمیرزاد و 49 کیلومتری شمال شهر سمنان در دامنه کوه نیزوا ، در کنار کوهستان با چشم اندازهای طبیعی واقع شده است. 
روستای هدف گردشگری ابر نیز در 50 کیلومتری شمال شرق شاهرود و در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان قرار دارد، این روستای پلکانی جاذبه های فراوانی از جمله جنگل ابر و مراتع ییلاقی دارد. 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد