زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

به‌گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی‌موحد، در نشست معاون رییس‌ جمهوری با معاونان، مشاوران و مدیران ‌کل ستادی و استانی در مجموعه فرهنگی ‌تاریخی نیاوران تاکید کرد: خدمات نوروز امسال که با شاخص مشارکت عرضه شد، برگ زرین دیگری از خدمت به مردم ارائه کرد و در مجموع نظرسنجی‌ها نشان داد که رضایتمندی خوبی از خدمات وجود داشته است.
معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با بیان اینکه اقدامات خوبی در این سازمان در دولت یازدهم صورت گرفته و اقدامات خوبی نیز در آینده صورت خواهد گرفت، افزود: سال 96 سال اول اجرای برنامه ششم است و همه باید با همکاری و همفکری خود را برای اجرای هر چه بهتر برنامه ششم آماده کنیم. 
وی در تشریح برنامه ششم توسعه در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: سه راهبرد و هدف‌ گذاری کلان در برنامه ششم در حوزه وظایف گردشگری وجود دارد که برای اجرای آن نیازمند تلاش و همت زیادی هستیم. 
رحمانی افزود: موضوع دخالت اصناف یکی از این موارد در برنامه ششم است. موضوع دیگر بحث مربوط به تشکل‌های حرفه‌ای و تخصصی در پیشبرد فعالیت‌های سازمان است تا بتوانند نظارت و فعالیت‌های لازم داشته باشند. قانون به سازمان اجازه داد که بخشی از امور اجرایی خود را به تشکل‌ها واگذار کند.
وی ضمن اشاره به اهداف سازمان در حوزه گردشگری برای سال 96، یعنی جذب گردشگر خارجی و تولید گردشگر داخلی، گفت: در رویکردی که برای پیشبرد و تحقق اهداف شعار اقتصاد مقاومتی داریم، یکی از مصادیق قابل‌توجه را می‌توان در مجموعه وظایف این سازمان دید.
معاون گردشگری گفت: تمام فعالیت‌های استان‌ها در هر سه حوزه سازمان میراث‌فرهنگی باید پایدار باشند تا بتوانیم به اهداف کلان سازمان برای توسعه گردشگری دست پیدا کنیم.
وی افزود: دستورالعمل آن هم به‌زودی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد و با استفاده از ظرفیت سمن‌ها باید بتوانیم طرح همیار گردشگر را توسعه دهیم.
وی اضافه کرد: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری 10 اردیبهشت امسال همایش ملی ”گفتمان مهمان‌نوازی“ را با مشارکت شورای فرهنگی‌هنری برگزار خواهد کرد. رحمانی تصریح کرد: برای سال 96 چند برنامه مهم اجرا خواهیم کرد که یکی از آن‌ها اصلاح آیین‌نامه دفاتر خدمات گردشگری است.
وی با اشاره به طرح ضربتی اشتغال و تولید در 73 روستای هدف‌گردشگری، گفت: کارشناسان این معاونت ظرفیت‌های گردشگری این روستاها را بررسی خواهند کرد تا بتوان هرچه بهتر از ظرفیت‌های این روستاها استفاده کرد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد