زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان این‌که باید در جهت ثبت، احیاء و حفظ بناهای تاریخی تلاش شود، گفت: باید سهم گردشگری در اقتصاد استان کرمان افزایش یابد و بیش از پیش به این مقوله توجه شود.
 
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین «حسن علیدادی سلیمانی» در دیدار مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان به چهار دهه فعالیت پرافتخار آیت الله  «جعفری» نماینده سابق ولی فقیه و امام جمعه کرمان اشاره کرد و گفت: ایشان، دوران فعالیت خود را با محبوبیت، طهارت، دیانت و بدون هیچگونه نقصی به پایان رساندند.
 
وی با بیان این‌که نشستن بر کرسی بزرگان و ادامه کار آن‌ها بسیار دشوار است، اظهار امیدواری کرد با یاری خداوند و حمایت مردم بتوانیم چون ایشان  از این دوران خطیر سربلند بیرون آییم.
علیدادی سلیمانی سپس به سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: این سه حوزه از حوزه‌های تأثیرگذار در کشور هستند که هرکدام مکمل یکدیگر محسوب می‌شوند.
 
وی  ادامه داد: در حوزه میراث فرهنگی باید در ثبت، حفظ و احیاء بناهای تاریخی که نشان از هویت، ملیت و شناسنامه کشور محسوب می‌شوند، تلاش کنیم.
علیدادی سلیمانی  به کتاب گیتاشناسی اشاره کرد و گفت: در این کتاب نام 5 کشور که دارای قدمتی ارزشمند هستند آورده شده که نام کشور ایران جزو این کشورهاست.
وی افزود: استان کرمان در دوران مختلف تاریخی از استان‌های تأثیرگذار در حوزه‌های تاریخی، فرهنگی و سیاسی کشور بوده که بسیار موجب افتخار است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان ادامه داد: در تاریخ استان کرمان هم روزهای شیرین و هم روزهای تلخ وجود داشته است که شماری از آن‌ها به صورت مکتوب درآمده و برخی  دیگر نیز به صورت موزه‌ای توسط سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
 
وی به حوزه گردشگری که سبب تولید ثروت در دنیای امروز شده است، اشاره و اظهار کرد: در دنیای امروز گردشگری یکی از پایه‌های مهم اقتصاد کشورها به شمار می‌رود بطوری‌که تعدادی از کشورها با نبود و یا افت تعداد گردشگر دچار مرگ اقتصادی می‌شوند.
 
علیدادی سلیمانی  از حوزه صنایع‌دستی  به عنوان مکمل گردشگری یاد کرد و افزود: یکی از علل مهم حضور یک گردشگر در کشورها از جمله ایران آشنایی آن‌ها با آداب و رسوم مردم این کشور است که بوسیله صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این آشنایی اتفاق می‌افتد.
 
وی با بیان این‌که صنایع‌دستی هنری است که خداوند در وجود انسان‌ها نهاده که با خلاقیت و توانمندی در معرض دید قرار می‌گیرد، افزود: امروزه صنایع‌دستی به ارزانترین و ساده‌ترین محور برای اشتغالزایی تبدیل شده است.
علیدادی سلیمانی به حضور موثر دکتر «مونسان» به‌عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور اشاره کرد و افزود: ایشان در دوران مختلف کاری از مدیران عملیاتی بوده‌اند و سهم زیادی در توفیقات و سیر صعودی حوزه کاری خود داشته‌اند.
 
وی با اشاره به سابقه همکاری خود با دکتر مونسان در جزیره کیش ادامه داد: ایشان همواره در صورت اطلاع از هرگونه ایراد و مشکل بسیار سریع و به موقع و بدون هیچگونه وقفه اقدام می کنند و سریعاً به رفع مشکل می‌پردازند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: حضور دکتر مونسان در سازمان میراث فرهنگی کشور می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد و باید از این فرصت برای احیاء بناهای تاریخی و توسعه صنعت گردشگری استان کرمان بهره برد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد