زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: تسهیلات کم درصد به سرمایه‌گذارن بخش گردشگری استان تعلق خواهد گرفت.
 
‌به گزارش ایسنا-‌ واعظی در کارگروه گردشگری استان افزود: این تسهیلات با هدف ایجاد طرح‌های اشتغالزا در بخش گردشگری و صنایع‌دستی، تسهیلاتی به متقاضیان و سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گفت: متقاضیان و سرمایه‌گذاران برای اطلاع بیشتر به این اداره کل و در شهرستانها به ادارات تابعه مراجعه کنند.
 
وی افزود: این تسهیلاتی با کارمزد 4 تا 6 درصد به متقاضیان و سرمایه‌گذاران واگذار می‌شود‌.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی گفت: این تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای تمام طرح‌ها در محدوده شهر و روستا شامل هتل‌ها – مهمانپذیرها‌، واحدهای بومی گردی‌، مجموعه‌های گردشگری و کارگاه‌های صنایع دستی در نظر گرفته شده است‌.
 
واعظی گفت: از آنجایی که در حوزه روستایی بیشترین اعتبار به استان ما اختصاص پیدا کرده، شرایط مناسبی پیش بینی شده تا مشکلات از قبیل تهیه وثیقه بانکی و غیره از پیش پای متقاضیان حوزه روستایی برداشته شود‌.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی - گردشگری و صنایع دستی افزود: پیش بینی شده تا بتوان حتی سرمایه گذارانی که به سیستم بانکی بدهی دارند از طریق کارگروه رفع موانع تولید استان از این محل تسهیلات پرداخت کرد‌.
 
واعظی گفت: باید سرمایه گذاری را به سمت اکوتوریسم، توریسم درمانی و مراکز بوم گردی سوق داد، چون این صنعت می‌تواند با ایجاد محیطی آرام فرصت خوب زیستن را برای همه فراهم آورد.
 
وی خاطرنشان کرد: با بهره گیری از ظرفیت بخش گردشگری و صنایع دستی می‌توان در استان اشتغال پایدار ایجاد کرد.
 
وی اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و ورود گردشگر به داخل استان تضمین کننده امنیت یک منطقه است‌.
 
واعظی ادامه داد: امروز دولت به صنعت گردشگری و توسعه توریسم توجه ویژه‌ای دارد و از این صنعت حمایت می‌کند.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد