زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران-ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با تاکید بر ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در روستاها ، گفت : باید گردشگری را در روستاها توسعه دهیم.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «محمدعلی افشانی» امروز- سه شنبه - در همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور در وزارت کشور با بیان این مطلب افزود: باید نگاهمان را به روستا عوض کنیم ؛ الان آب کم است و باید در کنار کشاورزی، به دنبال گسترش مشاغل مفید دیگر از جمله در عرصه آی تی در روستاها باشیم. این طرح در روستاها شروع شده است. 
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور تاکید کرد: باید گردشگری را در روستاها توسعه دهیم و از این مسیر اشتغال درست کنیم. در محیط های روستایی باید به فکر ایجاد درآمد پایدار باشیم.
وی همچنین با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی ما اجرای عدالت است‌ گفت: با تسلط فرمانداران بر قانون بسیاری از مشکلات حل می شود. فرمانداران نقش بسیار مهمی در درست اجرا شدن قانون دارند.
افشانی با اشاره به اینکه استقرار عدالت و اجرای قانون مهم ترین عامل استحکام حاکمیت است اظهار کرد: قانون ابزار خدمت و قدرت است. اگر فرمانداران اشراف کاملی بر قانون داشته باشند، مشکلات خود بخود حل می شود.
وی با اشاره به برنامه های دولت در زمینه توانمندسازی بافت های فرسوده و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: ما در وزارت کشور باید این طرح را پیش ببریم زیرا سود این طرح برای مردم است. توسعه عدالت اجتماعی و کاهش تبعیض و بهبود زیست شهری از مزایای اجرای این طرح است.
افشانی همچنین با اشاره به اینکه مقابله با زمین خواری، مدیریت پسماند شهری، جلوگیری از تخلفات ساختمانی، مدیریت مصرف آب، مناسب سازی فضای شهری برای معلولان و جانبازان از وظایف فرمانداران است تصریح کرد: تلاش کنید برنامه های پنج ساله شهرداری ها سریع تر تصویب شود.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با بیان اینکه باید بر هزینه پروژه های عمرانی نظارت شود خاطرنشان کرد: هر چه در شهرستان ها انجام می شود تحت نظارت فرمانداران است. سفرهای نوروزی در پیش است و در صورت رعایت قانون و مقررات و با برگزاری مرتب جلسات شورای عالی ترافیک و کمیته ایمنی راه ها می توانید تلفات جاده ای را کاهش دهیم.
افشانی تصریح کرد: دستگاه های مختلفی متولی روستاها هستند، اما متولی اصلی فرمانداران هستند و فرمانداران اجازه ندهند بدون اطلاع آنها جلسه ای با دهیاران برگزار شده و درباره روستاها تصمیم گیری شود. اجازه ندهید اعتبار دهیاری ها در جای دیگری هزینه شود. من در دستگاه های مختلفی بودم و وزارت کشور را سالم ترین دستگاه می دانم بنابراین نباید اجازه تخلف را داد. باید بازرسی و حسابرسی دقیقی انجام شود. همچنین نباید برای دهیاری ها دیون ایجاد کرد.
وی با اشاره به اینکه باید نهاد انتخابات را تقویت کنیم تاکید کرد: به ما ربطی ندارد مردم چه کسی را تقویت می کنند. ما باید نهاد شوراهای اسلامی را تقویت کنیم. تقویت نهاد شوراهای اسلامی وظیفه ماست. فرمانداران در شوراها نماینده ناظر داشته باشند و به شوراهای اسلامی توجه زیادی داشته باشند.
 
** استانداران و فرمانداران مقررات مزاحم کسب و کار را شناسایی کنند
«بابک دین پرست» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور نیز از دیگر سخنرانان همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور بود
معاون وزیر کشور در این همایش گفت: استانداران و فرمانداران مقررات مزاحم کسب و کار و فرصت های سرمایه گذاری در استان ها را شناسایی کرده و پیشنهادات خود را برای رفع آن ارائه کنند.
دین پرست با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مسئولیت های استانداران، مدیریت شورای گفت وگوی دولت با بخش خصوصی است اظهار کرد: این شورا هم در سطح ملی و هم در سطح استانی تشکیل می شود که در سطح استانی، مدیریت شورای گفت وگو با استانداران است.
وی همچنین افزود: شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اختیارات خوبی دارد، ولی از این ظرفیت در استان ها خوب استفاده نمی شود. وزارت کشور به عضویت این شورا درآمده است و استانداران و فرمانداران مقررات مزاحم برای کسب و کار و تولید را شناسایی کرده و پیشنهادات خود را به این شورا ارائه کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به اینکه اولویت های وزارت کشور در سال گذشته در قالب 17محور و 62 برنامه به استان ها ابلاغ شده است بیان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال، توسعه پایدار اقتصاد روستایی، آمایش سرزمینی، گسترش مراودات اقتصادی با سایر کشورها، ارتقای نقش شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی، تعیین تکلیف واحدهای تملیک شده توسط بانک ها، توجه به تعاونی های مرزنشینان، فعال کردن کارگروه اشتغال استانی، فعال کردن واحدهای راکد، حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی و توسعه صادرات غیرنفتی از جمله اولویت های اقتصادی وزارت کشور است.
*فرمانداران بهترین رکن پیگیری اولویت های ستاد اقتصاد مقاومتی هستند
دین پرست ادامه داد: یکی از درخواست های من از فرمانداران رسیدگی به وضعیت واحدهای تولیدی شهرستان هاست. فرمانداران از واحدهای تولیدی شهرستان های خود بازدید کنند و از مشکلات این واحدهای تولیدی اطلاع پیدا کرده و به آن رسیدگی کنند. این مشکلات را به ما اطلاع دهید تا به آن رسیدگی کنیم. سر ما برای دعوا با دستگاه هایی که برای تولید مانع ایجاد می کنند، درد می کند. فرمانداران همچنین پیگیر واگذاری واحدهای عمرانی نیمه تمام و واحدهای تولیدی تملیک شده توسط بانک ها به بخش خصوصی باشند.
وی با بیان اینکه فرمانداران فرصت های سرمایه گذاری را در استان ها شناسایی کنند، تصریح کرد: فرمانداران بهترین رکن پیگیری اولویت های ستاد اقتصاد مقاومتی هستند بنابراین با رجوع به سازمان برنامه و بودجه استان خود، پروژه های ستاد اقتصاد مقاومتی در استان خود را پیگیری کنید. یکی از مهم ترین برنامه های دولت، اشتغال زایی است بنابراین فرمانداران از برنامه های اشتغال زایی دولت اطلاع کسب کرده و اعتبارات استانی و سهم هر شهرستان را پیگیری کند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با اشاره به فعالیت شورای توسعه و امنیت شرق و غرب گفت: رئیس این شورا وزیر کشور بوده و 9 استان عضو هستند. فرمانداران عضو این شورا با جدیت از ظرفیت شورای توسعه و امنیت شرق و غرب استفاده کنند.
 
**رویکرد ما در مجموعه حراست، مراقبت از سرمایه مادی و انسانی وزارت کشور است
شوشتری رئیس مرکز حراست وزارت کشور نیز یکی دیگر از سخنرانان روز اول این همایش بود؛ وی با بیان اینکه رویکرد ما در مجموعه حراست، مراقبت از سرمایه مادی و انسانی وزارت کشور است گفت: فرمانداران در تعاملات خود باید جایگاه و شان فرمانداری را حفظ کنند.
رئیس مرکز حراست وزارت کشور همچنین با بیان اینکه فرمانداران باید با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و شخصیت های سیاسی ارتباط خوبی داشته باشند، تصریح کرد: فرمانداران باید از تنش دوری کنند ولی شان و جایگاه فرمانداری ها هم باید حفظ شود.
شوشتری خاطرنشان کرد: بیشترین مراجعات مردم به دستگاه های دولتی به فرمانداری هاست بنابراین باید رضایت مردم را جلب کرده و به مردم خدمت کنیم زیرا همه چیز ما از مردم است.
 
به گزارش ایرنا، همایش استانداران ،مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور که از صبح امروز - سه شنبه - و با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهوری، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور و معاونان و مدیران کل وزارت کشور ، همایش استانداران، مدیران کل سیاسی و فرمانداران سراسر کشور آغاز شد.
تبیین اولویت ها و برنامه های دولت در سال 97، تبیین حوزه های تخصصی وزارت کشور و آموزش قوانین حقوقی بخشی از اهداف این همایش سه روزه است.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد