زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز اعلام کرد که تا هفته‌ دولت ۲ ایستگاه جدید غدیر و فرصت شیرازی در مسیر خط یک قطار شهری به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، به نقل از ایسنا، محمدحسن مرادی با یادآوری اینکه فاز اول خط یک مترو سال 93 بهره‌برداری شد، گفت: امروز کل خط یک با 24 و نیم کیلومتر با 16 ایستگاه به بهره‌برداری رسیده است. در هفته‌ی دولت 2 ایستگاه غدیر و فرصت‌شیرازی، به بهره‌برداری می‌رسد؛ ایستگاه امام‌حسین(ع) هم تلاش می‌کنیم تا پایان امسال آماده‌ی افتتاح شود و تنها ایستگاه وکیل برای سال آینده باقی خواهد ماند.
وی با اشاره به حفاری خط دو از انجام 3700 متر عملیات حفاری خبرداد و گفت: امیدواریم سال 99 بخشی از خط دوم را آماده بهره‌برداری کنیم. خط دوم به‌دلیل موقعیت شمالی جنوبی و قرار داشتن در یک مسیر استراتژیک از خطوط پرمسافر و تاثیرگذار ما محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با بیان اینکه در ایران و بسیاری از کشورهای جهان درآمد مترو از محل فروش بلیط تامین نمی‌شود و در شیراز هم در ساعت پیک اگر روزانه کل 250 هزار نفر را هم جابه‌جا شوند، امکان تامین کل هزینه‌ها از محل فروش بلیط فراهم نخواهد بود.
مرادی تاکید کرد که مطالعه‌ی خط سه یا طرح توسعه‌ی غربی خط یک به طور 12 کیلومتر با 8 ایستگاه به‌زودی به پایان رسیده و احتمالا عملیات اجرایی آن امسال شروع می‌شود.
وی گفت: بخش‌های اول و آخر خط سه یا خط توسعه‌ی غربی خط یک زیر زمینی و بخشی نیز یا به شکل هوایی یا همسطح خواهد بود. برای اینکه سرفاصله را در خط یک قطار شهری به 3 دقیقه برسانیم نیازمند 30 رام قطار هستیم اما اکنون 13 رام قطار در این خط فعال است.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که 2 رام قطار تا پایان امسال توسط شرکت ایویکو به قطار شهری شیراز تحویل داده شود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد که در بعضی از ایستگاه‌ها دروازه‌ها تکمیل نیست و روند به دلایل نیاز به تملک و دیگر مسائل با مانع روبرو است.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد