زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اولین کنفرانس بین‌المللی گردشگری (مطالعه فرصت‌ها و چالش‌های توسعه گردشگری با محوریت استان اردبیل) در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا، عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس با بیان اینکه این کنفرانس می‌تواند نقطه عطفی در بحث جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد، گفت: نگاه علمی به صنعت گردشگری می‌تواند در ارتقای این صنعت مؤثر واقع شود.
وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل در بخش‌های مختلف، صنعت گردشگری استان می‌تواند در تولید ناخالص داخلی استان تأثیرگذار باشد.
 
حبیبی با اشاره به اینکه دانشگاه محقق اردبیلی امسال وارد دهه پنجم فعالیت‌های خود شده است، ادامه داد: این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر استان هم اکنون حدود ۱۱ هزار نفر دانشجو و ۳۸۵ نفر عضو هیأت علمی دارد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اضافه کرد: امسال شش کنفرانس بین المللی و دو کنفرانس ملی به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شده یا برگزار خواهد شد.
 
وی افزود: در یک سال گذشته رشد علمی کشور ۸ درصد بوده است، اما رشد علمی دانشگاه محقق اردبیلی ۵۰ درصد بوده است و این نشان از تلاش اعضای هیأت علمی دانشگاه در حوزه علمی و پژوهشی است.
حبیبی با بیان اینکه افزایش ۱۵۰ درصدی مقالات انتشار یافته مشترک اعضای هیأت علمی دانشگاه محقق اردبیلی با پژوهشگران خارجی را شاهد هستیم، ادامه داد: در یک سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع پروژه‌های عمرانی شروع کرده‌ایم.
 
دکتر محمد حسن زاده رئیس اولین کنفرانس بین‌المللی گردشگری نیز گفت: تغییرات در دنیای کسب و کار با ورود فضای مجازی دچار تغییرات اساسی شده است.
وی با بیان اینکه شرکت‌هایی که قبلاً در مراکز تجاری دنبال دفتر فیزیکی بودند، امروز به دنبال سایت معتبر برای برندسازی هستند، تصریح کرد: امروزه برترین شرکت‌ها، شرکت‌هایی هستند که در فضای مجازی فعالیت داشته و خدمات ارائه دهند.
حسن زاده اضافه کرد: در کسب و کارهای صنعت گردشگری، فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین فضای حقیقی باشد.
 
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: اردبیل ظرفیت‌های بالقوه گردشگری دارد اما هنوز به ایده آل مدنظر نرسیده ایم.
حسن زاده تصریح کرد: ساختار کنفرانس را به گونه‌ای تعریف کرده ایم که حالت کاربردی داشته باشد تا بتوانیم از آن استفاده کنیم.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد