زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

 این کاملا شگفت انگیز است که هنوز هم بلغارستان یک مسیر دور برای گردشگران غربی است ، زیرا این کشور از همه چیز کمی دارد و قیمت هایش مقرون به صرفه می باشد. دامنه های کوه بانسکو و پُمپُروو (Bansko and Pomporovo) ، اسکی بازان را در زمستان و سواحل دریای سیاه جمعیت را در ماه های تابستان جذب می کند. صوفیه پایتخت این کشور، احتمالا زیباترین شهری نیست که شما می بینید اما زمانی که شما به حومه شهر می روید و شروع به گشت و گذار در خط ساحلی بسیار جذاب می کنید ، فکر می کنم عاشق جذابیت های خاص بلغارستان خواهید شد. در اینجا انتخاب من از زیباترین مکان ها در بلغارستان وجود دارد.

10 هفت دریاچه (Seven Lakes)

هفت دریاچه

یکی از جابه های توریستی اصلی بلغارستان، یک گروه از دریاچه های یخی واقع در کوه های ریلا (Rila Mountains) می باشد. زمان مناسب برای دیدن دریاچه ها ماه های تابستان است ، در حالی که حتی در ماه ژوئن دریاچه ها می توانند یخ زده باشند. دریاچه ها یکی بالای دیگری در دره کوه قرار دارد که توسط رودخانه ها و آبشارها به هم پیوسته شده اند. دسترسی به دریاچه ها آسان نیست ، اگرچه سوار شدن به آسانسور اسکی ، فاصله کوهستان های شیب دار را کم می کند. افسانه ها می گویند دریاچه ها از اشک یک غول زن برای معشوقه خود تشکیل شده است.

 ملنیک (Melnik) 

ملنیک

ملنیک به دو دلیل شناخته شده است. این کوچکترین شهر در بلغارستان است ، و بهترین شراب ها را در کشور دارد. شما باید چند دقیقه از خیابان اصلی شهر پیاده بروید ، اما می توانید برای ساعت ها در کافه های محلی بنشیند و نوشیدنی بنوشید و لذت ببرید. اگر وقت کافی داشته باشید ،  سنگ هرم ملنیک (pyramidal Melnik Rocks) و صومعه روژن (Rozhen Monastery) ارزش دیدن را دارند.

 ولیکو ترنوو (Veliko Tarnovo)

ولیکو ترنوو

ولیکو ترنوو ، پایتخت تاریخی امپراتوری بلغاری دوم بین قرن 12 و 14 بود ، که در مرکز بلغارستان واقع شده و از جاذبه های توریستی محبوب است. بازسازی قلعه های تسارِوِتس (Tsarevets fortress) ، هیچ شباهتی به کاخ های قرون وسطی از تزارهای بلغاری که از بالای تپه ها حکومت می کردند تا این که در سال 1393 توسط عثمانی ها شکست خوردند ندارد. با این حال ، یک حس عظمت از بلغارستان سابق هنگام راه رفتن در میان دروازه های این دژ زیبا ایجاد می شود.

 نِسِبار (Nessebar) 

سِبار

شهر تاریخی نِسِبار که قدمت آن به دوران باستان بازمی گردد ، اغلب به عنوان مروارید دریای سیاه به آن اشاره می شد، از زمانی که به عنوان محل مسکونی تراکیا تاسیس شد به نام مِنِبریا (Menebria) شناخته می شود. یونانی ها، رومی ها، بیزانس ها، بلغارها، صلیبیون و عثمانی ها این شهر باستانی و شبه جزیره باریکی که در آن واقع شده را تقویت کردند. امروزه قدم زدن در خیابان های سنگ فرش شده ، شما را به 40 کلیسای آجری که قدمتشان به قرن 5 باز می گردد می رساند. این شهر به عنوان یک مکان مهم توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی به رسمیت شناخته شده است. 

 کوپریفشتیتسا (Koprivshtitsa)

کوپریفشتیتسا

با قدم زدن در کوچه های باریک دهکده کوپریفشتیتسا که تقریبا دو ساعت از شرق صوفیه فاصله دارد، شما احساس خواهید کرد به ماه های پر اهمیت در سال 1876 که بلغارها شجاعانه با حاکمان ظالم عثمانی می جنگیدند باز گشتید. در داخل خانه های رنگی، نماینده احیای معماری بلغاری از قرن 19 دیده می شود. روستا پر از آثار تاریخی و موزه است که گنجینه های قومی، سلاح های قدیمی ، تجهیزات کشاورزی، لباس های ملی ، آثار هنری و جواهرات را به نمایش می گذارند.

 بلوگرادچیک (Belogradchik) 

بلوگرادچیک

قلعه های بلوگرادچیک ، سازه های دست بشر می باشند که در برابر مجموعه ای از صخره های خیره کننده قرار دارند. این ترکیب بسیار منحصر به فرد و زیبا است، که به نظر می رسد از یک داستان تخیلی دیزنی برداشته شده است. آن چه حتی بیشتر از این قلعه ها منحصر به فرد می باشد، حومه اطراف آن است. صخره های بلوگرادچیک در بلغارستان با آرایش خیره کننده از سنگ ماسه ها و صخره های عجیب و غریب به عنوان نامزد یکی از عجایب هفتگانه در طبیعت انتخاب شدند.

 شهر قدیمی پلوودیو (Plovdiv Old Town)

پلوودیو

پلوودیو ، دومین شهر بزرگ در بلغارستان ، چیزهایی دارد که صوفیه ندارد، و شهری قدیمی بر روی تپه است. این شهر در حدود 6000 سال پیش تاسیس شد، و به هفت تپه گسترش یافت، اما در آغاز قرن 20 یکی از آن ها نابود شد. برج های این شهر قدیمی برفراز مرکز شهر با ساختارهای مختلف دارای سالن آمفی تئاتر خوب حفظ شده ای می باشد. این شهر قدیمی برای معماری سبک رنسانس بلغاری خودش با خانه های رنگارنگ شناخته شده می باشد. بالا رفتن از تپه با گالری ها و موزه های بسیار ، لذت بخش است.

 سوزوپول (Sozopol)

 سوزوپول

سوزوپول یکی از قدیمی ترین شهرها در خط ساحلی دریای سیاه بلغارستان است، و دهکده ماهیگیری محبوب و استراحتگاه ساحلی می باشد. سوزوپول در 35 کیلومتری جنوب بورگاس (Burgas) قرار دارد، و در قرن 6 قبل از میلاد به عنوان آپولونیا (Apollonia) شناخته می شد، و با یک معبد که به آپولو اختصاص داده می شود کامل شد. شهر برای قدم زدن گاه و بی گاه به اندازه کافی کوچک است. شما می توانید برای داشتن یک روز آرام در کنار اسکله یا در میان شهر قدیمی با خانه های چوبی قدم بزنید. اگر شما دریا را برای شنا بیش از حد عمیق و یا خشن یافتید، می توانید همیشه در امتداد ساحل بر روی سنگ ها حمام آفتاب بگیرید.

 صومعه ریلا (Rila Monastery)

 صومعه ریلا

صومعه ریلا به عنوان بیت المقدس بلغارستان شناخته می شود، این صومعه ارتدوکس شرقی زیبا در کوه های جنگلی، با کمتر از دو ساعت فاصله از جنوب صوفیه ، قطعا ارزش یک زیارت را دارد. نامش را از سنت ایوان از ریلیسکی (St. Ivan of Rilski) ، زاهد گوشه نشین قرن دهم که در این نزدیکی در یک غار زندگی می کرده گرفته است، صومعه ساخته شد، سوخت و در طول قرن ها دوباره بازسازی شد که آخرین قدمت ساخت و ساز آن به دهه 1800 باز می گردد. وقتی وارد حیاط می شوید شما از هماهنگی کامل کلیسا با طاق های برازنده، سقف های کاشی کاری شده و پنج گنبد که به آسمان رسیده اند حیرت زده می شوید. در این فاصله، قله های کوه های ریلا برای انسان های مذهبی و بازدید کنندگان مدرن به صورت یکسان مناسب می باشند.

 سواحل دریای سیاه (The Black Sea beaches)

 سواحل دریای سیاه

مکان خوب برای شروع کردن ، خط ساحلی معروف کشور می باشد. بلغارستان برای خط ساحلی دریای سیاه که امتدادی از سواحل شنی با هتل ها، روستاهای ماهیگیری سنتی و مکان های تاریخی شناخته شده است معروف می باشد. گردشگران به ساحل آفتابی و شن های طلایی جذاب می روند اما من شخصا معتقد هستم که شهرهای ساحلی در وارنا و بورگاس درست به همان اندازه زیبا هستند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد