زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بدروم ساحل فیروزه ای ترکیه می باشد که در آن جنب وجوش بسیار است. اینجا مقصد تعطیلات قابل دسترس با یک تفرجگاه ساحلی پر از قایق بادبانی است تا شما را به دریای مدیترانه، تعداد انگشت شماری از مکان های باستانی و شهری پر از نور و روشنایی از خانه های سفید قدیمی ببرد. زمانی شهر باستانی هالیکارناسوس در اواخر دوره عثمانی به یک روستای ماهیگیری ساده تبدیل شده بود. اما همه این ها در دهه ی 1940 زمانی که گردشگران آمدند تغییر کرد. در حال حاضر در فصل تابستان این شهر با انرژی که بازدیدکنندگان از سرتاسر جهان برای دیدن جذابیت های بدروم می آورند پر سر و صدا می شود. حتی اگر شما خارج از فصل هم به اینجا بیایید می توانید یک اشاره از جو روستای قدیمی را ببینید.

 بازار (Bazaar)

بازار بدروم

اگر شما به دنبال خرده فروشی هستید ، بدروم همه را دارد. منطقه بازار مجلل ، به همراه مغازه های مناسب به جای غرفه ، در بازار اصلی ترکی قرار دارد. فضای کمی برای چانه زنی وجود دارد اما آنچه در آن اعتبار از دست می رود باعث انتخاب آن می شود. در اینجا همه چیز از منسوجات زرق و برق دار ترکیه و آسیای مرکزی و سفال های رنگارنگ محلی تا جواهرات طلا و لباس های شنا جذاب وجود دارند. بعد از یک آفتاب گرفتن در صبح از بعداز ظهر خود با رفتن به این مغازه های پر پیچ و خم لذت ببرید.

 شهر قدیمی (Old town) 

شهر قدیمی بدروم

درست در پشت قلعه سنت پیتر ، جالب ترین منطقه بدروم قرار دارد. کوچه ها با پیاده روهای باریک با درخت های انگور و سنگ فرش های سفید که شبیه به یک کارت پستال هستند پوشیده شده اند.اگر شما بعد از قدم زدن نیاز به نشستن و یا استراحت کردن دارید، در این منطقه کافه ها و بوتیک های زیبای بسیاری وجود دارند.

 مارینا و کشتی سازی (Marina and Shipyard)

مارینا و کشتی سازی

این مدیترانه ی آبی شفاف ، بسیاری از گردشگران را به بدروم فرا می خواند ، و قایق رانی کسب و کار بزرگی در اینجا است. مارینا یک دریانوردی و بهشت عاشقان دریا می باشد که پر از قایق های بادبانی از همه اشکال و اندازه ها است. ده ها گزینه برای رفتن به روی آب با کشتی های بزرگ که سفر های یک روزه را برای دیدن جزیره ها و غارهای پنهان، حمام آفتاب و شنا کردن ارائه می دهند وجو دارند. اگر شما به دنبال تفرجگاه های بیشتری در ساحل غربی هستید، به کارخانه کشتی سازی عثمانی که دارای سنگ قبرهای جالب و چشم اندازهای عالی از مارینا است بروید.

 تئاتر بدروم ( Bodrum Theatre) 

تئاتر بدروم

تئاتر بدروم ممکن است کوچک باشد اما به زیبایی بازسازی شده است. چشم انداز ردیف های بالا به سمت کوه ها فوق العاده هستند. در دوران اوج خود ، سالن آمفی تئاتر بدروم ظرفیت 13000 تماشاگر را داشت.

4 دروازه میندوس(میندوس کاپیسی) (Myndos Gate (Myndos Kapısı)

دروازه میندوس

برای تاریخ عالی شیطان ها ، این دروازه از دوران شاه ماسولوس ، آخرین بخش باقی مانده از دیوارهای قلعه ای محکم بوده است. با اندازه 7 کیلومتر ، دیوار اطراف را پوشانده و از شهر باستانی هالیکارناسوس (Halicarnassus) محاظت میکرد.

 آرامگاه (Mausoleum)

آرامگاه بدروم

این توده از سنگ مرمر و ماسه زمانی یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان بود. معمار پیزوس این آرامگاه (آرامگاه هالیکارپناسوس) را به عنوان محل استراحت نهایی پادشاه ماسولوس در هالیکارناسوس ، نام باستانی بدروم ، بنا کرد. ( 376-353 قبل از میلاد). هنگامی که به پایان رسید، ساختار قوی چشمگیر آن 46 متر ارتفاع داشت و با گچ بری باشکوه توسط مشهورترین مجسمه سازان یونانی طراحی شد. با وجود آسیب های زلزله در طول قرن ها، این مقبره مقاومت کرد تا این که شوالیه ها سنگ های آن را برای ساخت قلعه سنت پیتر استفاده کردند. مکان مدرن و امروزی ، در محیط صلح آمیز باغ ، ارزش نگاه کردن را دارد حتی اگر شما بگویید یکی از عجایب هفتگانه را دیده اید. همچنین یک مدل مقیاسی مفید از این آرامگاه در محل وجود دارد.

 موزه باستان شناسی زیر آب (Museum of Underwater Archaeology)

موزه باستان شناسی زیر آب

این موزه کاملا درخشان در داخل قلعه سنت پیتر است ، که حتی اگر شما به باستان شناسی زیر آب علاقه ندارید باید آن را ببینید. طرح نمایشگاه ها به وضوح سازمان یافته است و آثار خیره کننده ای با نمایش های چند رسانه ای نرم تکمیل می شوند. پس از ورود، با مجموعه ای از شیشه های باستانی و کارگاه شیشه گری که برای بچه ها جذاب خواهد بود، شما وارد سالن کشتی شکسته شیشه ای می شوید که یک کشتی 16 متری را که در سال 1025 میلادی غرق شده است نشان می دهد. برج فرانسه محل قرار گیری آثار خیره کننده دیگری می باشد، محموله یک کشتی کلاسیک یونانی که در قرن 4 قبل از میلاد غرق شد. در سالن کشتی شکسته یولوبورون (Uluburun) و اتاق کاوش های باستان شناسی ، اوج شکوه موزه را خواهید دید، چند کشتی غرق شده عصر برنز در اینجا یافت می شود.

 قلعه سنت پیتر (Castle of St Peter)

قلعه سنت پیتر

قلعه سنت پیتر بر فراز ساحل و هرچیزی که بازدیدکنندگان در بدروم انجام می دهند قرار دارد.شوالیه های سنت جان این بنا را بین سال های 1402 و 1437 ساختند، و شوالیه های از ملت های مختلف مسئولیت دفاع از بخش های خاصی از دیوار را پذیرفتند. در میان برج های مختلف، برج فرانسه، برج انگلستان با مجسمه شیر بر روی دیوار غربی و برج گاتینو (Gatineau Tower) که بلند آوازه است وجود دارند. در زمان سلطنت سلطان سلیمان عثمانی، قلعه به دست ترکیه سپرده شد و یک مسجد در داخل آن ساختند. امروزه بسیاری از سالن های گسترده در داخل قلعه، نمایشگاهی از موزه بدروم از باستان شناسی زیر آب را به نمایش می گذارند. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد