زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

با وجود مکان های بسیار زیبا در جهان ، ایجاد یک لیست از ده شگفتی طبیعی برتر جهان بعید به نظر می رسد. این لیست شگفتی های طبیعی جهان است که ما فکر می کنیم نشان دهنده بهترین چیزی است که طبیعت ارائه می دهد. البته حتما در پست های بعدی در این سایت به لیست های دیگری از شگفتی های دیگر طبیعی خواهیم پرداخت که بدون شک گوشه کوچکی از عجایب زیبا و باور نکردنی در طبیعت خواهد بود . 

10 صحرای بزرگ آفریقا (Sahara)

صحرای بزرگ آفریقا

صحرای بزرگ آفریقا ، بزرگترین صحرای داغ جهان است که بیشتر شمال آفریقا را پوشانده است ، و تقریبا به بزرگی ایالت متحده می باشد. بر خلاف باور عموم ، تپه های شنی بزرگ ، تنها بخش کوچکی از صحرای بزرگ آفریقا را تشکیل می دهد. بسیاری از بیابان ها عمدتا شامل زمین های بی ثمر ، سخت ، فلات های سنگی با شن و ماسه بسیار کم می باشند. صحرای بزرگ آفریقا به طور متوسط در سال کمتر از سه اینچ باران دریافت می کند.

 خلیج ها لانگ (Ha Long Bay) 

خلیج ها لانگ

خلیج ها لانگ یا خلیج هالونگ در شمال ویتنام دور یک خط ساحلی طولانی 120 کیلومتری واقع شده است، و به عنوان "خلیج نزولی اژدها" (Bay of Descending Dragons) ترجمه می شود. این خلیج دارای هزارن جزیره است که هر کدام دارای پوشش گیاهی جنگلی هستند، و تشکیل یک منظره دیدنی و جذاب از ستون های سنگ آهکی در دریا را می دهند. بسیاری از جزیره ها تو خالی می باشند و دارای غارهای عظیمی هستند ، و دیگر جزیره ها دارای دریاچه ها و برخی روستاهای شناور ماهی گیری می باشند.

 قله اورست (Mount Everest)

قله اورست

با ارتفاع 8848 متر ، اورست ، بلندترین کوه در زمین است. این کوه در مرز بین نپال و تبت واقع شده است. بلندترین کوه در جهان تمام کوهنوردان را از سرتاسر دنیا جذب می کند. اگر چه کوه های هشت هزار متری دیگر مانند کادو (K2) برای صعود بسیار مشکل تر هستند، اما کوه اورست هنوز هم خطرات بسیاری مانند بیماری بر اثر ارتفاع زیاد، آب و هوا و باد را دارد. افرادی که در طی صعود می میرند، معمولا همانطور رها می شوند، و پیدا کردن اجساد آن ها نزدیک مسیرهای استاندارد کوهنوردی غیر معمول نیست.

 قاره قطب جنوب (Antarctica) 

قاره قطب جنوب

قاره قطب جنوب به طور متوسط ، سردترین ، خشک ترین و پر باد ترین قاره در این سیاره است، و دارای بالاترین میانگین ارتفاع از تمام قاره ها می باشد. اگرچه حدود 98درصد از قطب جنوب توسط یخ پوشیده شده است، از نظر فنی یک بیابان با بارش بسیار کم است. قاره قطب جنوب سردتر از قطب شمال است ، زیرا بسیاری از این قاره بیش از 3 کیلومتر بالاتر از سطح دریا می باشد. و از آنجایی که اقیانوس منجمد شمالی، منطقه قطب شمال را پوشش می دهد، نسبت گرمای اقیانوس از طریق توده های یخ منتقل می شود. موجودات دریایی در قطب جنوب شامل پنگوئن ، نهنگ آبی و خوک آبی می شود.

 دیواره بزرگ مرجانی (Great Barrier Reef)

دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی ، بزرگترین نظام صخره های مرجانی در جهان است که بیش از 3000 کیلومتر امتداد دارد. این تنها صخره در زمین است که از فضا دیده می شود و بزرگترین ساختار واحد در جهان است که توسط موجودات زنده ساخته شده است و همچنین میزبان حیات وحش از جمله لاک پشت سبز دریایی، دلفین، نهنگ، مارهای دریایی و دلقک ماهی می باشد.

 گراند کانیون (Grand Canyon) 

گراند کانیون

گراند کانیون در شمال آریزونا قرار دارد و یکی از جاذبه های توریستی بزرگ در ایالت متحده است. این دره بیش از چندین میلیون سال است که توسط رودخانه کلرادو (Colorado River) کنده کاری شده و بیش از 1.6 کیلومتر عمق و 446 کیلومتر طول دارد. گراند کانیون ، عمیق ترین یا طولانی ترین دره در جهان نیست ، اما اندازه ی بسیار بزرگ و مناظر رنگارنگ و ترکیبی آن نقاط زیبا و جذابی را به گردشگران سرتاسر جهان ارائه می دهد.

 آبشار آیگاسو (Iguazu Falls)

آبشار آیگاسو

آبشارهای آیگاسو یا آبشار ایگواکو یکی از عجایب طبیعی جهان در مرز بین برزیل و آرژانتین است. این نظام متشکل از 275 آبشار در امتداد رودخانه آیگاسو می باشد. اکثر آبشارها دارای 64 متر ارتفاع هستند. چشم گیر ترین آن ها گلوگاه شیطان (Devil’s Throat) نام دارد که به شکل یو می باشد و 82 متر ارتفاع و 150 متر عرض و 700 متر طول دارد.

 آمازون (Amazon)

آمازون

آمازون با حجمش بزرگترین رودخانه جهان می باشد ، و کل جریان رودخانه برای حدود یک پنجم از کل جهان حساب می شود. این رودخانه بیش از 3000 گونه شناخته شده از ماهی ها و گونه های جدید هنوز کشف نشده دارد. جنگل آمازون نشان دهنده بیش از نیمی از جنگل های باقی مانده این سیاره است. به عنوان بزرگترین جنگل استوایی دارای یک تنوع زیستی بی نظیر است. یکی از ده گونه شناخته شده در جهان در جنگل آمازون زندگی می کنند. 

 جزیره های گالاپاگوس (Galapagos Islands)

گالاپاگوس

جزیره های گالاپاگوس یک مجمع الجزایر کوچک از جزیره های آتشفشانی متعلق به اکوادور در اقیانوس آرام شرقی هستند. این جزیره ها کاملا دور و جدا شده می باشند ، و در 1000 کیلومتری غرب قاره آمریکای جنوبی قرار دارند. این مجمع الجزایر برای اکوسیستم منحصر به فرد که از نظریه چارلز داروین از انتخاب طبیعی الهام می گیرد، شهرت جهانی دارد. دیدن مکان های شگفت انگیز و حیات وحش با پیوستن به تور قایق سواری بهتر انجام می شود. رزرو سفر به جزیره های گالاپاگوس از طریق یک شرکت از کشور خودتان بسیار راحت است اما اغلب گران تر می باشد. 

 سِرِنگتی (Serengeti)

سِرِنگتی

اکوسیستم سِرِنگتی در شمال غربی تانزانیا واقع شده و تا جنوب غربی کنیا ادامه دارد. این منطقه میزبان بزرگترین جنبش توده پستانداران زمین و مهیج ترین رویداد در قلمرو حیوانات است. تورهای آفریقا به دنبال یک میلیون گوزن یالدار و 2000 گورخر هستند که سفری 500 کیلومتری را از جنوب سرنگی در تانزانیا تا لبه شمالی ذخیره گاه ملی ماسایی مارا (Masai Mara) در کنیا فراهم می کنند. این مهاجرت بزرگ احتمالا بزرگترین نمایش سیاحت اکتشافی آفریقا و استثنایی ترین شگفتی طبیعی جهان می باشد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد