زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای بیش از دو قرن ، انسان ها از بالن برای فرستادن خودشان به اتمسفر و مشاهده جهان از دیدگاهی منحصر به فرد استفاده کرده اند. با این حال تجربه هیجان انگیز سوار شدن در بالنی امن و راحت، هرگز به اندازه امروز قابل دسترس نیست. امروزه مسافران ماجراجو در هر گوشه جهان می توانند از جذاب ترین چشم اندازهای جهان و تمدن باستانی لذت ببرند و درک جدیدی از زیبایی و تنوعی که در جهان است به دست آورند.

10 دره یارا (Yarra Valley) 

دره یارا

دره یارا یک ساعت با ملبورن فاصله دارد، و به خاطر کارخانه های شراب سازی اش شناخته شده می باشد. بالن سواری به گردشگران پروازی ایمن و آرام را بر روی تپه های موج دار و مسیر رودخانه ها به همراه باغ های انگور و مزارع ارائه می دهد. پرواز با بالن ها یک تفریح و سرگرمی محبوب در دره یارا است. بسیاری از اپراتورها شروع و پایان پرواز را در کارخانه های شراب سازی محلی انجام می دهند تا گردشگران بتوانند تجربه به یاد ماندنی خودشان را با نوشیدن شراب موردعلاقه داشته باشند. 

9 کویر حفاظت شده دبی (Dubai Desert Conservation Reserve) 

کویر حفاظت شده دبی

جای تعجب نیست که بالن سواری خارج از شهر مجلل دبی ، جز لوکس ترین کارها در جهان باشد. مسافران در سحرگاه از هتلی نزدیک برج خلیفه برداشته و به مکان بلند شدن بالن ها جایی که باید دستورالعمل های قبل از پرواز را دریافت کنند منتقل می شوند. بالن ها 1200 متر بر روی تپه های شنی و واحه های سرسبز که گردشگران می توانند نگاهی اجمالی به شتر ، آهو ، غزال بزرگ آفریقا و تیزشاخ عربی بیندازند ، بالا می روند. سبدها می توانند 24 نفر را در خود جای دهند ، اما تجربه های منحصر به فردی قابل دسترس می باشد از جمله بالن زوج ها.

8 توتیهاکان (Teotihuacan)

توتیهاکان

این شهر در 50 کیلومتری شمال شرقی مکزیک واقع شده است و اهرام های توتیهاکان بقایای باستان شناسی شگفت آوری هستند که زمانی بزرگترین شهر در شمال آمریکا بودند. پرواز با بالن به گردشگران چشم انداز چشم پرنده را از مکانی که به عنوان شهر خدایان شناخته می شود ارائه می دهد. اگرچه راه معمولی پرواز با نسیم یک ساعت طول می کشد اما مسافران می توانند انتظار لذت بردن از مناظر معبد ، خیابان مردگان ، و همچنین اهرام خورشید و ماه را داشته باشند. 

7 آلبوکرک (Albuquerque) 

آلبوکرک

آلبوکرک ، بزرگترین مکان تجمع بالن ها و دوستداران بالن سواری در جهان می باشد، و مکانی ایده آل برای مشاهده منظره الهام بخش و زیبایی از شناور بودن صدها بالن در هوا است. هر ماه اکتبر ، بزرگترین شهر مکزیک میزبان جشنواره بین المللی بالن سواری آلبوکرک می باشد. بسیاری از مردم برای مشاهده ی این نمایش از زمین در این رویداد شرکت می کنند ، اما شهر در طول جشنواره به اپراتورهای مجاز اجازه می دهد تا بالن سواری یک ساعته را به گردشگران ارائه دهند.

6 سِرِنگِتی (Serengeti)

سِرِنگِتی

سِرِنگتی ، بزرگترین مکان مهاجرت پستانداران در جهان است، و از تانزانیا تا ماسایی مارا در کنیا امتداد دارد. بالن سواری بر فراز سرنگتی ، مشاهده حیوانات مختلفی را در هر فصل تضمین می کند. و همچنین بیش از دو ملیون گوزن یالدار ، غزال و گورخر که در طول مهاجرتی بزرگ از این منطقه عبور می کنند و همچنین شیر ، زرافه ، فیل و حیوانات شکاری بزرگ به وفور وجود دارد. بهترین اپراتورها از مشعل های کم صدا استفاده می کنند تا بالن ها رو ی حیات وحش کشف نشده شناور باشند.

5 آنگکور (Angkor)  

آنگکور

پارک باستان شناسی آنگکور به خاطر  معبد آنکگور وات که بزرگترین بنای مذهبی در جهان است مشهور می باشد. این معبد در اوایل قرن 12 ساخته شد که نخستین نمونه از معماری کلاسیک خمر است و جز محبوب ترین جاذبه های توریستی در کامبوج می باشد. اینجا برای گردشگرانی که ممکن است در مورد اولین تجربه بالن سواری خود ترس داشته باشند ، محل مناسبی می باشد . در اینجا بالن ها برای ایمنی مطلوب به یک کابل متصل می مانند. هنگامی که باد آرام می وزد گردشگران می توانند از بالن سواری 10 دقیقه ای در روز لذت ببرند.

4 اقصر (Luxor)

اقصر

اقصر در ساحل شرقی رود نیل ، مقابل شهر چهار هزار ساله باستانی تبس واقع شده است ، که اغلب به عنوان بزرگترین موزه فضای باز در جهان شناخته می شود. پرواز با بالن ها به گردشگران اجازه می دهد تا بر فراز مکان های باستان شناسی مانند سالن ستون دار بزرگ معبد اقصر با ستون های حکاکی شده و دو مجسمه سنگی عظیم از آمنهوتپ سوم ، شناور باشند. پرواز توسط اپراتورهای معتبر سفری ایمن و راحت را فراهم می کنند ، و دو ساعت طول می کشد که به گردشگران زمان کافی برای غوطه ور شدن در تمامی مکان های باستانی و تاریخی را می دهد.

3 باگان (Bagan) 

باگان

باگان محبوب ترین مقصد توریستی در میانمار است که پایتخت امپراتوری اول برمه از قرن 9 تا 13 بود. این مکان که زمانی مارکوپولو آن را به عنوان "شهر طلاکاری شده" توصیف می کرد ، محل 13000 معبد بودایی در اوج قرن 11 بود. امروزه گردشگران می توانند بر فراز معابد ، گنبدها ، و معابد پاگوتا  پرواز کنند. هنگامی که باد به ندرت بیش از 25 کیلومتر در ساعت می وزد ، بالن سواری از نوامبر تا مارس قابل دسترس است.

2 دره نپا (Napa Valley) 

دره نپا

دره نپا ، کالیفورنیا برای باغ های انگور زیبا در سراسر جهان شناخته شده می باشد، و بالن سواری که به گردشگران ارائه می شود راه مناسبی برای دیدن این مناظر زیبا است. ساکنان سازگار با محیط زیست و صاحبان باغ های انگور به حفظ محیط زیست با تمام شکوه و عظمتش پرداخته اند ، بنابراین مسافران می توانند از چشم اندازهای بی وقفه مناظر لذت ببرند. در طول سال آب و هوای معتدل ، دره نپا را در هر فصل برای بالن سواری مناسب می سازد. 

1 کاپادوکیه (Cappadocia)

کاپادوکیه

کاپادوکیه واقع در منطقه آناتولی ، ترکیه می باشد، فلات بلند کاپادوکیه با صخره هایی که توسط فواران های آتشفشانی شکل گرفتند برجسته شده است. این مکان به عنوان "دودکش های جن و پری" شناخته می شود، برخی از مناره های مخروطی شکل سنگ آهکی تبدیل به محلی برای زندگی انسان های اولیه شده بودند. بعدها مردم معابد آراسته ای را حکاکی و شهرهای زیرزمینی را درست کردند. در اینجا پرواز با بالن ها محبوب می باشد ، و اپراتورهای باتجربه اغلب برای نشان دادن نمای نزدیک از صخره ها ، سبدها را به دره عمیق هدایت می کنند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد