زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پیدا کردن بزرگترین قلعه در جهان ، آنطور که به نظر می رسد ساده نیست. اول ، اگرچه معمولا به عنوان ساختار دفاعی برای محل اقامت یک حاکم یا اشراف زاده تعریف شده است ، اما همیشه روشن نیست که قلعه واقعا چیست. اکثر مردم معتقد هستند که کاخ کرملین مسکو یک قلعه نیست ، اما در مورد قلعه در ژاپن یا هند چه طور ؟ دوم ، چه معیاری باید برای اندازه گیری استفاده شود و چگونه باید تعیین گردد ؟ با توجه به کتاب رکوردهای جهانی گینس ، قلعه پراگ بزرگترین مجموعه قلعه است ، در حالی که ویکیپدیا قلعه ویندسور را به عنوان بزرگترین قلعه مسکونی معرفی کرده است.

10 قلعه ادینبورگ (Edinburgh Castle) 

قلعه ادینبورگ

قلعه ادینبورگ با 35737 متر مربع بر روی تخته سنگ های آتشفشانی منقرض شده قرار دارد که بر افق شهر ادینبورگ در اسکاتلند مسلط می باشد. قدمت تعداد کمی از ساختمان های کنونی به قرن 16 باز می گردد. به استثنای چیل سنت مارگارت ، قدیمی ترین ساختمان باقی مانده در ادینبورگ که قدمتش به اوایل قرن 12 بازمی گردد.

 ارگ حلب (Citadel of Aleppo)  

ارگ حلب

ارگ حلب با 39804 متر مربع ، قدیمی ترین قلعه در جهان است. این قلعه بر روی تپه ای با ارتفاع 50 متر در مرکز شهر حلب ، سوریه قرار دارد. قدمت استفاده از تپه حداقل به اواسط 3هزار سال قبل از میلاد باز می گردد. پس از آن توسط تمدن های زیادی از جمله یونانیان ، رومیان شرقی ، آیوبیدزها و مملوکان اشغال شد که اکثر ساخت و سازهایی که امروزه وجود دارند قدمتشان به قرن 13 بازمی گردد.

 قلعه هیمجی (Himeji Castle)

قلعه هیمجی

به طور کلی قلعه هیمجی با 41468 متر مربع به عنوان زیباترین قلعه ژاپن در نظر گرفته می شود و یکی از معدود مکان هایی می باشد که از نابه سامانی های جنگ داخلی ، زلزله و بمب گذاری ها در امان مانده است. این قلعه برای اولین بار در قرن 14 ساخته شد و به تدریج در طول قرن ها گسترش یافت. این مجموعه قلعه ، به صورتی که در حال حاضر سالم مانده است ، در سال 1609 تکمیل شد.

 قلعه بودا (Buda Castle)    

قلعه بودا

قلعه بودا با 44674 متر مربع در راس جنوبی تپه ای در بوداپست در مجارستان قرار دارد که برای اولین بار پس از حمله مغول به رهبری شهروندان بودا برای دفاع راحت تر در قرن 13 ساخته شد. امروزه این قلعه دارای ترکیبی از سبک های معماری اعم از گوتیک تا باروک می باشد که بارها و بارها مورد تهاجم قرار گرفت و به دنبال آن دوباره به سبک همان دوره بازسازی شد.

 قلعه اسپیس (Spis Castle) 

قلعه اسپیس

قلعه اسپیس با 49485 متر مربع در شرق اسلواکی یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطی در اروپای مرکزی می باشد. بدنه اصلی این قلعه در نیمه اول قرن 13 از دیواره های سنگی و پایین ترین حیاط در قرن 15 ساخته شدند. این محل زیبا در حومه شهر واقع شده است که اغلب برای فیلم استفاده می شود از جمله قلب اژدها (1996) و آخرین لژیون (2006).

 قلعه هوهنسالزبورگ (Hohensalzburg Castle)  

قلعه هوهنسالزبورگ

قلعه هوهنسالزبورگ با 54523 متر مربع در شهر سالزبورگ ، اتریش قرار دارد و یکی از بزرگترین و بهترین قلعه های حفظ شده در اروپا است. این قلعه در سال 1077 ساخته شد و به طور قابل توجهی بین سال های  1495 و 1519 گسترش یافت که به کمی بیشتر یا کمتر از مقیاس های فعلی اش رسید.

 قلعه ویندسور (Windsor Castle)

قلعه ویندسور

قلعه ویندسور با 54835 متر مربع که اغلب به عنوان بزرگترین قلعه مسکونی جهان نام برده می شود، قطعا بزرگترین قلعه در انگلستان است. این قلعه یکی از اقامتگاه های رسمی ملکه الیزابت دوم است ، که بسیاری از تعطیلات آخر هفته از سال را برای سرگرمی های ایالتی و خصوصی در اینجا می گذراند. 

 قلعه پراگ (Prague Castle) 

قلعه پراگ

قلعه پراگ با 66761 متر مربع یکی از بزرگترین قلعه ها در جهان است (با توجه به کتاب رکوردهای گینس). قدمت این قلعه به قرن 9 باز می گردد و تا نیمه ی دوم قرن 18 چندین بار گسترش یافت. خود این قلعه دارای مناظر گسترده ای مانند کلیسای جامع سنت ویتوس و کلیسای سنت جورج است. 

 قلعه مرانگار (Mehrangarh Fort)

قلعه مرانگار

اگرچه رسما دژ نامیده می شود ، اما به راحتی می توان قلعه مرانگار با 81227 متر مربع را قلعه ای در هند در نظر گرفت. این قلعه بر روی تپه ای 122 متری قرار دارد که دارای 36 متر ارتفاع و 21 متر عرض دیوارها است که بعد از ورود از هفت دروازه وارد آن می شوید. این قلعه در ابتدا در سال 1459 توسط بنیانگذار جادهاپور ساخته شد و پس از آن رائو جودها پایتخت خودش را به اینجا منتقل کرد. با این حال قدمت بیشترین قسمت از آنچه در امروز می بینید به قرن 17 بازمی گردد.

 قلعه مالبورک (Malbork Castle)

قلعه مالبورک

قلعه مالبورک با 143591 متر مربع ، بزرگترین قلعه جهان در لهستان قرار دارد. این قلعه در سال 1274 توسط شوالیه توتنیک تاسیس شد که از آن به عنوان مقری برای کمک به شکست دشمنان لهستان و حکومت سرزمین بالتیک شمالی استفاده می کرد. این قلعه تا زمان عقب نشینی شوالیه ها در سال 1466 ، در زمان های مختلفی برای میزبانی از آن ها گسترش یافت.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد