زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

کاليفرنيا ايالتي در غرب آمريکا مي باشد که مرکز آن ساکرامنتو ميباشد و بر کرانه ي اقيانوس آرام قرار دارد از شهر هاي مهم آن مي توان لس‌آنجلس، سن ديگو،سن خوزه و سان‌فرانسيسکو را نام برد. در اين مطلب زيباترين جاذبه هاي گردشگري کاليفرنيا را به شما معرفي مي کنيم.
1- پارک ملي آتشفشاني لاسن:
اين پارک طبيعي که در مرکز کاليفرنياي جنوبي قرار دارد و مهمترين بخشي که در آن قرار دارد قله ي لاسن است که بزرگترين آتشفشان گنبدي جهان است و در جنوبي ترين بخش رشته کوه کاسکيد قرار دارد.
2- اسکله سانتا مونيکا:
که داراي مفصلي کاذب بوده که در خيابان کلرادو درسانتا مونيکا-کاليفرنيا واقع شده است.
اين پارک تفريحي در آناهايم کاليفرنيا- ايالات متحده آمريکا واقع شده است.که در 17 جولاي 1955 ميلادي باز شده است و مالک و گرداننده اين پارک شرکت والت ديزني مي باشد.
4 - بورلي هيلز:
شهري است بسيار اشرافي و گران‌قيمت در غرب لس آنجلس که خانه بسياري از معروفترين و مشهورترين بازيگران سينماي هاليوود، خوانندگان و ديگر هنرمندان آمريکايي در آنجا قرار دارد..
5 - پارک ملي جاشوا تري:
پارکي طبيعي در جنوب شرقي ايالت کاليفرنيا –آمريکا ميباشد که 3196 کيلومتر مربع مساحت دارد.
6 - آکواريوم اقيانوس آرام:
که آکواريومي عمومي در بنر رنگين کمان کاليفرنيا-آمريکا ولقع شده است..
7 - جزيره آلکاتراز:
جزيره ي کوچکي است که در مرکز خليج سانفرانسيسکو در کاليفرنيا واقع شده است که تا سال ها قبل به عنوان يک محدوده ي نظامي شناخته شده بود و پس از آن امن ترين زندان جهان شناخته مي شد. اين جزيره توسط فردي با نام خوان دي آيالا (juan de ayala) کشف شد.
8 - پل گلدن گيت :
پل گلدن گيت معروف به دروازه ي طلايي که پلي معلق در سانفرانسيسکو مي باشد که در سال 1937 بر روي تنگه ي گلدن گيت زده شد .
9 - عمارت وينچستر:
که در سن خوزه آمريکا قرار دارد و دارا ي معماري عجيبي مي باشداين عمارت در طي ۳۸ سال (۱۹۲۲ تا ۱۸۸۴) توسط بيوه ثروتمند آقاي وينچستر رايفل ساخته شد
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد