زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بانکوک ، با جمعیتی بیش از 9 میلیون نفر، یکی از بزرگترین شهرهای جهان است. ترافیک سنگین ، گرمای شدید و خیابان های خیلی شلوغ شاید برای بازدیدکنندگان چندان خوشایند نباشد. اما برداشت اول می تواند گمراه کننده باشد. بانکوک یکی از شهرهای جهان است که مملو از معابد و کاخ های با شکوه بوده و شب زنده داری های پر جنب و جوش و مراکز خرید بزرگ باعث می شود که گردشگران به خوبی از این شهر استقبال کنند. 

7 جاده خائو سان (Khao San Road) 

جاده خائو سان

جاده خائو سان یک جاده کوچک واقع در امتداد رودخانه چائو رایا می باشد. خائو سان که به معنی "آرد برنج" می باشد، یادآوری کننده بازارهای بزرگ برنج در بانکوک می باشد. در 20 سال گذشته ، این خیابان به یکی از مکان های معروف جهان مبدل شده است. در این منطقه شما می توانید اقامت خانه های ارزان، اعم از خوابگاههایی به قیمت مناسب تا هتل های 3 ستاره و همچنین کافه ها، دکه مواد غذایی، رستوران ها، فروشگاه ها، کافی نت ها و آژانس های مسافرتی پیدا کنید.

6 بانکوک کلنونگ (Bangkok Klongs)

بانکوک کلنونگ

 بانکوک کلنونگ (به معنی کانال)، مکانی است که در آن مردمان محلی به  حمل و نقل و تجارت می پردازند در میان بانکوکی های محلی با نام مستعار "ونیز شرق" شناخته می شود. برای جابجای راحت تر، شما می توانید به جای استفاده از تاکسی در شهر، با کرایه قایق به سمت مقصد دلخواه خود حرکت کنید. 

5 خانه جیم تامپسون (Jim Thompson’s House) 

خانه جیم تامپسون

مامور بدنام سیا ، جیم تامپسون که صنعت ابریشم تایلند را بعد از جنگ جهانی دوم زنده کرد ، خانه ای سرهم بندی شده از شش خانه تایلندی به سبک سنتی داشت. همانطور که تامپسون در حال احداث شرکت ابریشم خود بود ، وی همچنین عمده هنر جنوب شرقی آسیا را جمع آوری نمود . خانه جیم تامپسون جایی است که بعدها بافندگان وی در آنجا سکنی گزیدند. گردشگران می توانند در بازدید از این ساختمان از راهنما استفاده کنند.

4 وات آرون (Wat Arun)

وات آرون

وات آرون (معبد طلوع) یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین جاذبه های توریستی در بانکوک است. این معبد از نظر معماری نشان دهنده کوه مرو، مرکز جهان در کیهان شناسی بودایی است. با وجود نام آن، بهترین چشم انداز به این معبد را می توان در شب با غروب آفتاب در پشت آن مشاهده کرد. 

3 مرکز جهانی (CentralWorld)

مرکز جهانی

مرکز جهانی که در سال 1990 افتتاح شد، یک مرکز خرید 8 طبقه است که در خیابان سیام پاراگون قرار دارد. این مرکز تجارت جهانی در 19 ماه می سال 2010 توسط معترضان ضد دولتی به آتش کشیده شد. خاموش کردن آتش به مدت دو روز طول کشید. پس از ماه ها بازسازی، این مرکز خرید مجدد شروع به کار کرد. 

2 معبد بودای خوابیده (وات فو) ((Temple of the Reclining Buddha (Wat Pho))

معبد بودای خوابیده

معبد وات فو برای یک مجسمه بزرگ خوابیده بودا مشهور است. این معبد یکی از بزرگترین معابد در بانکوک و همچنین یکی از قدیمی ترین است، که نزدیک به 200 سال قبل از اینکه بانکوک پایتخت تایلند شود، ساخته شده است. معبد وات فو دارای بزرگترین بودای خوابیده و همچنین بیشترین تعداد تندیس بودا در تایلند است. مجسمه بودای خوابیده با روکش طلا پوشش داده شده است که 46 متر طول و 15  متر ارتفاع دارد و یادبود ورود بودا به نیروانا می باشد. 

1 کاخ بزرگ و وات پارکوا (Grand Palace & Wat Prakeaw) 

کاخ بزرگ و وات پارکوا

ساخت و ساز  کاخ بزرگ در سال 1782 زمانی آغاز شد که پایتخت سیام از تنبوری به بانکوک منتقل شد. این کاخ به عنوان محل اقامت  پادشاهان تایلند تا مرگ مرموز شاه آناندا ماهیدول در سال 1946 انتخاب می شد. پس از وی، برادرش شاه بهومیبول آدولیادج به طور دائم به کاخ چیترادلا نقل مکان کرد. بخشی از کاخ به یک معبد سلطنتی اختصاص داده شده است  (وات پارکوا) که مقدس ترین معبد تایلند بوده و برای بودای زمرد خود معروف می باشد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد