زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای بسیاری از مسافران سفر دریایی به معنای قایقی بزرگ و اقیانوس پیما و رفتن از یک جزیره ی گرمسیری به دیگری است.با این حال نوعی دیگر از سفر دریایی دوست داشتنی که تنها محبوب مسافران امروز است، تور رودخانه می باشد. قایق ها برای این سفر دریایی معمولا بسیار کوچکتر از سفرهای دریایی عظیم هستند. در اینجا مروری بر بهترین تورهای رودخانه در سراسر جهان خواهیم داشت:

10 سفر دریایی دورو (Douro River)

سفر دریایی دورو

ممکن است رودخانه دورو به اندازه ی دیگر مقصدهای دریایی اروپا شناخته شده و محبوب نباشد ، اما این بدان معنا نمی باشد که مقصدی بی ارزش است.این سفر دریایی کوتاه و فوق العاده می باشد که مسافران در آن از طریق پرتغال و اسپانیا از تاکستان های زیبا و روستاهای قرون وسطی می گذرند. برنامه ی سفر دریایی رودخانه دورو به طور معمول از خروجی رودخانه در پورتو شروع می شود و می تواند شامل بازدید از باغ های انگور محلی، کاخ ها و کلیساهای بزرگ باشند.

9 سفر دریایی رودخانه می سی سی پی (Mississippi River Cruise)  

رودخانه می سی سی پی

می سی سی پی قدرتمند ، چهارمین رود بزرگ در جهان ، از قلب آمریکا و برخی از زیباترین مناظر این کشور می گذرد. بسیاری از کشتی ها که برای رفت و آمد در این رودخانه طراحی شده اند، مانند قایق های بخار قدیمی می باشند،که می تواند این احساس را به مسافران بدهد که در زمانی زندگی می کنند که از سرعت آهسته لذت می بردند. بسته به برنامه ی سفر، مسافران رودخانه می سی سی پی می توانند از شهرهای عجیب و جالب و شهرهای بزرگ مانند سنت لوئیس و لوئیزویل بگذرند. سفر در رودخانه می سی سی پی می تواند از چند ساعت تا سه هفته یا بیشتر متغیر باشد.

8 سفر دریایی مرداب های کرالا (Kerala Backwaters Cruise) 

مرداب های کرالا

مسافرانی که مایل به تجربه کردن مرداب های زیبا و جذاب هند هستند، باید به منطقه شگفت انگیز مرداب کرالای هند بروند. در حالی که از طریق کانال ها و دریاچه های دوست داشتنی این منطقه که متعلق به مرداب های کرالا می باشد سفر می کنند، این سفر دریایی می توانند برای آن ها مانند مردم محلی لذت بخش باشد. منطقه کرالا دارای اکوسیستمی منحصر به فرد به همراه آب تازه از رودخانه و مخلوطی از آب شور دریای عرب می باشد. مسافران می توانند از چندین مدل قایق برای گشتن در این منطقه استفاده کنند از جمله کتووالام معروف و یا قایق موتوری با سقف کاهگلی.

7 سفر دریایی رودخانه ولگا (Volga River Cruise)

رودخانه ولگا

رودخانه ولگا ، طولانی ترین رودخانه در اروپا می باشد، و اغلب از آن به عنوان رودخانه ملی روسیه یاد می شود. بسته به برنامه ی سفر ، مسافران ممکن است از سنت پترزبورگ و مسکو و یا شهرهای حلقه طلایی دیدن کنند. سفر به پایین رودخانه ولگا راهی عالی برای تجربه کردن روسیه مدرن و قدیمی می باشد. بازهم بسته به برنامه سفر ، این سفر دریایی می تواند گشت و گذار در سیرک و یا دیدن یکی از کاخ های باشکوه روسیه را ارائه دهد.

6 سفر دریایی رودخانه راین (Rhine River Cruise)

رودخانه راین

جای تعجب نیست که سفر کردن در رودخانه راین ، یکی از محبوب ترین سفرهای دریایی در اروپا است. رودخانه راین از بسیاری از کشورها از جمله سوئیس ، فرانسه ، آلمان و هلند عبور می کند. در نظر بسیاری از افراد بخش بین کوبلنز به بینگن در آلمان زیباترین قسمت رودخانه راین می باشد. در اینجا مسافران از زیباترین مناظر و مکان های باشکوه در اروپا از جمله قلعه قرون وسطی، تاکستان های سرسبز و عبور از شهرهای زیبا که واقعا شبیه به افسانه هست لذت می برند. سفر به رودخانه راین می تواند برای آن هایی که وقتشان محدود است کوتاه و نصف روز باشد و یا سفر به چند کشور که یازده روز یا بیشتر طول می کشد است

5 سفر دریایی رودخانه مکونگ (Mekong River Cruise)  

رودخانه مکونگ

رودخانه مکونگ از چین ، برمه ، لائوس ، ویتنام ، کامبوج و تایلند عبور می کند. در حالی که به سمت پایین مکونگ زیبا و جذاب حرکت می کنیم، مسافران ترکیب جالبی از شهرهای مدرن و روستاهای شناور گذشته را خواهند دید. سفر دریایی می تواند شامل بازدید از مکان های خیره کننده باستانی مانند معبد آنگکور وات در کامبوج و یا دیدن روستاهای شناور و یا بازارهای رنگارنگ دلتای مکومگ در ویتنام جنوبی باشد.سفر دریایی به رودخانه مکونگ راهی عالی برای تجربه کردن و دیدن آسیایی واقعی می باشد.

4 سفر دریایی رودخانه دانوب (Danube River Cruise)

رودخانه دانوب

برای بسیاری سفر به رودخانه دانوب رویایی است که به حقیقت می پیوندد. دانوب که دومین رودخانه طولانی در اروپا است، از نه کشور متفاوت شامل اتریش ، بلغارستان ، کرواسی ، آلمان ، مجارستان ، رومانی ، اسلواکی ، صربستان و اوکراین عبور می کند. این سفر می تواند از یک روز تا یک هفته و یا بیشتر طول بکشد ، سفر در امتداد رودخانه باشکوه دانوب می تواند مسافران را به قلعه ها ، دژهای با ابهت و زیباترین شهرهای اروپا ببرد. به عنوان مثال در برخی از این سفرهای دریایی از سه پایتخت اروپایی مانند بوداپست در مجارستان ، وین در اتریش ، و براتیسلاوا در اسلواکی بازدید می شود.

3 سفر دریایی رودخانه یانگ تسه (Yangtze River Cruise)

رودخانه یانگ تسه

یانگ تسه ، سومین رودخانه طولانی در جهان و اولین در آسیا می باشد. در این سفر از برخی از جالب ترین و معروف ترین مکان های چین از جمله سه دره خیره کننده عبور می کنید. مسافران می توانند از جذاب ترین مناظر کشور دیدن کنند و یا ممکن است برای آن ها گزینه سفرهای تفریحی ساحلی به مکان های جالب از جمله معابد باستانی و شهر ارواح قدیمی در نظر گرفته شود. همچنین رودخانه یانگ تسه محل زندگی تعدادی از گونه های در معرض خطر این کشور از جمله تمساح چینی و دلفین می باشد.این سفر دریایی معمولا بین چهار تا سیزده روز طول می کشد.

2 سفر دریایی رودخانه آمازون (Amazon River Cruise) 

رودخانه آمازون

در گذشته تنها افرادی که روحیه ای ماجرا جو داشتند جرات می کردند وارد حوزه آمازون شوند اما خوشبختانه امروز بازدید گردشگران از این جهان مرموز بسیار آسان تر شده است. بسیاری از قایق ها بی هدف رودخانه آمازون را طی می کنند. وسایل راحتی در این قایق ها از محدوده ی متوسط تا مجلل می باشد. برخی از قایق ها کابین هایی دارند که دارای پنجره های بزرگی می باشند به طوری که مسافران می توانند محیط اطراف را از اتاق راحت خود ببینند. اگرچه رودخانه آمازون در محدوده هشت کشور آمریکای جنوبی می باشد ، برنامه سفر با کشتی های بزرگ بین بنادر مانائوس (Manaus)، برزیل و بلم (Belém) محدود می شود

1 سفر دریایی رودخانه نیل (Nile River Cruise) 

رودخانه نیل

از آنجا که اساسا مصر از سواحل رود نیل گسترش یافته است ، این سفر دریایی یکی از بهترین راه ها برای تجربه کردن مصر و همه مکان های باستانی باشکوه آن از جمله اهرام و مجسمه ابوالهول می باشد. تخمین زده شده که بیش از 400 کشتی رودخانه بزرگ نیل را می پیمایند بنابراین مسافران می توانند از بین آنها کشتی های زیادی را انتخاب کنند. برخی از کشتی های سفر دریایی امکاناتی از قبیل استخر ، ایوان آفتاب گیر و آبگرم دارند. قیمت غذاها و برخی از گردش ها در سفر دریایی گنجانده می شوند. متوسط این سفر دریایی سه تا هفت روز طول می کشد و بین اقصر و اسوان (Aswan) می باشد. 

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد