زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع‌دستی و گردشگری چشمه‌جوشان اشتغال در خراسان‌جنوبی است.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، حجت الاسلام «سید محمد باقر عبادی» در حاشیه دومین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی خراسان‌جنوبی اظهارکرد: هم‌اکنون با توجه به وضعیت نامناسب بیکاری و کمبود طرح‌های بلند مدت برای این امر موردی که چشمه جوشان اشتغال می‌تواند باشد صنایع‌دستی و گردشگری است.
 
وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای رونق هرچه بیشتر صنایع‌دستی و تمهیدات لازم برای آسیب‌شناسی، برطرف کردن مشکلات و حمایت از این بخش فراکسیونی به‌عنوان فراکسیون فرش و صنایع‌دستی تشکیل داده است.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بر توجه و مدیریت صنایع‌دستی استان مانند فرش به ویژه حوله‌بافی و توبافی در منطقه تاکید کرد و گفت: خراسان‌جنوبی می‌تواند همه نیاز کشور و حتی خارج از کشور را در این حوزه تأمین کند.
عبادی ادامه داد: طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع‌دستی نیز در این فراکسیون به تصویب رسیده که هنوز آئین‌نامه اجرایی آن ابلاغ نشده است.
وی افزود: در صندوق حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی بانک مرکزی مکلف شده با هماهنگی سازمان میراث‌فرهنگی مسکن افراد فعال در صنایع‌دستی را تأمین کند.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مالیات بر ارزش افزوده در این بخش صفر شده که موجب می‌شود قیمت تمام شده کالا برای مصرف‌کننده کم شود و مردم رغبت بیشتری برای خرید داشته باشند.
عبادی تصریح کرد: دولت مکلف شده قالیبافان را زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دهد و بازارچه‌های مرزی نیز برای صادرات صنایع دستی وظیفه دارند که در این زمینه کمک کنند.
وی یادآور شد: هم‌چنین دولت مکلف شده اقدامات لازم را انجام دهد که فضاهایی را برای عرضه محصولات صنایع‌دستی داشته باشند.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد