زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران- ایرنا- رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سفر به هلند تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران طی یک برنامه هشت‌ساله، رقم گردشگران خارجی خود را به رقم 20میلیون نفر می رساند.
به‌گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در سفر خود به هلند که برای بررسی توسعه همکاری در زمینه جذب گردشگر، تبادل تجربه درخصوص صنایع‌دستی و نزدیک شدن موزه‌های دو کشور صورت گرفته، از نمایشگاه گردشگری اوترخت بازدید و با رئیس این نمایشگاه ملاقات کرد. 
وی گفت: نمایشگاه گردشگری ایران در اوایل بهمن 96 رویداد بزرگی است که بر جذب گردشگر خارجی تاثیر خواهد گذاشت. 
معاون رئیس‌جمهوری این رویداد را فرصت مناسبی برای رایزنی در خصوص گسترش مناسبات گردشگری با سایر کشور‌ها از‌ جمله هلند برشمرد. 
مونسان همچنین با دست‌اندرکاران غرفه‌های ایرانی گفت‌وگو کرد و در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت: داشته‌های بی‌نظیر تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در ایران وجود دارد که کمتر در خارج از کشور معرفی شده اند. 
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز برنامه‌ای در این زمینه تدوین کرده اند که بتوانیم براساس چشم‌انداز این برنامه، خود را به جذب 20میلیون گردشگر خارجی و 25میلیارد درآمد ارزی ظرف هشت سال آینده برسانیم.
مونسان گفت: این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه بتوانیم در بخش تبلیغات حوزه گردشگری که بسیار مهم است سرمایه‌گذاری بیشتری کنیم و از تجربه‌های جهانی در بخش تبلیغات، معرفی و برگزاری نمایشگاه به‌خوبی بهره بگیریم. 
مونسان بیان کرد: در کنار این نمایشگاه‌ها، باید بتوانیم با متصدیان تورهای خارجی متصل بشویم و بخش خصوصی را به بخش‌های خارجی متصل کنیم تا این امر منجر به سفر گردشگران بیشتری به کشورمان شود. 
وی همچنین در جلسه‌ای با تورگردانان هلندی فعال در زمینه ارسال گردشگر به کشورمان راه‌ها، موانع و مشکلات سفرهای گردشگران هلندی به کشورمان را مورد بررسی قرار داد. 
معاون رئیس‌جمهوری همچنین در نشستی با نمایندگان و دست‌اندرکاران موزه‌های هلند شرکت کرد و نسبت به برگزاری نمایشگاه‌های موزه‌ای به‌صورت متقابل در دو کشور اعلام آمادگی کرد.
به گزارش ایرنا، مونسان پس از سفر به هلند، در شرایطی به منظور شرکت در نمایشگاه فیتور عازم اسپانیا خواهد شد که براساس آمار، اسپانیا در زمینه جذب گردشگر خارجی برای اولین بار آمریکا را پشت سر گذاشت و واشنگتن در مقام دوم جهان از لحاظ شمار جذب توریست خارجی قرار گرفت. 
نمایشگاه سالیانه گردشگری در مادرید با نام (فیتور) امسال نیز از 17 تا 21 ژانویه (27 دی تا 1 بهمن) با قدرت بیشتری برگزار خواهد شد، به طوری که بیش از 10 هزار شرکت فعال در حوزه توریسم در نمایشگاه امسال فیتور شرکت می کنند و به دلیل افزایش استقبال شرکت های توریستی از این نمایشگاه، مساحت آن نیز 4 درصد بیشتر از سال گذشته خواهد بود. 
به گزارش ایرنا و به نقل از روزنامه «ال پاییس»، گردشگری در اسپانیا در سال 2017 رکوردی تاریخی در زمینه تعداد گردشگران خارجی را با 82 میلیون نفر بر جای گذاشت. 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد