زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران- ایرنا- بیست‌وهفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به دستور کار رونمایی از سیستم آنلاین راهبردهای گردشگری کشور و قسطی شدن هزینه سفرهای گردشگری برای کارمندان منتج شد.
به‌گزارش گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بیست‌وهفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر امروز سه‌شنبه 26 دی 96 با حضور محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، توحید محمدسعیدی مشاور و دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و نمایندگانی دستگاه‌های عضو ستاد برگزار شد.
محب‌خدایی در این نشست گفت: طرح های گردشگری همه استان‌ها در حال تدوین است که پس از این اقدام، سفرهای ارزان که هزینه‌های آن قابل تقسیط است برای کارمندان راه‌اندازی خواهد شد. 
معاون گردشگری افزود: سیستم آنلاین گردشگری کشور در حال آماده سازی است و تمام دستگاه‌ها می‌توانند راهبردهای خود را در این سیستم به روز رسانی کنند، این ستاد براساس قانون مصوب هیات دولت تشکیل شده است و باید دستورالعمل‌های موجود را اجرایی کند. 
وی تصریح کرد: در این سیستم، هفت محور گردشگری کشور با تمام قواعد، نقاط ضعف و قوت، ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها مشخص شده است، یکی از بخش‌های این سیستم ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر است که ما از دستگاه‌های عضو ستاد می‌خواهیم در این سیستم آنلاین فعالیت جدی و موثر داشته باشند. 
معاون گردشگری کشور اضافه کرد: این سیستم آنلاین بر اساس مدیریت یکپارچه و ایجاد پنجره واحد در حوزه گردشگری طراحی شده است، این سیستم 3 بهمن به‌طور رسمی همزمان با افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران رونمایی می‌شود. 
معاون گردشگری در این باره افزود: هر دستگاهی با توجه به ظرفیت‌ها و راهبردهایی که در حوزه سفر و گردشگری دارند داشبورد مدیریتی خود را خواهند داشت، ایجاد فضایی برای هماهنگی دستگاه‌ها، بخش خصوصی و فعالان حوزه گردشگری نیز وظیفه اصلی ما است.
وی ادامه داد: افراد صاحب ایده می‌توانند نظرات و پیشنهادهای خود را در این سیستم ثبت کنند و برای اجرای این ایده‌ها سرمایه‌گذار پیدا کنند، تمام موارد مرتبط با حوزه گردشگری در این سیستم پیش‌بینی شده است. 
 
**سازمان امور عشایر به عضویت ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر درآمد
محب‌خدایی با اشاره به تقاضای عضویت سازمان امور عشایری ایران در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر تاکید کرد: هر کدام از اعضای ستاد سفر خدماتی را در این حوزه به مردم ارائه می‌دهند و عضویت این سازمان در ستاد می‌تواند مثمر ثمر باشد. 
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی سیستم نظارتی یکپارچه در ستاد مورد توجه قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: اعلام شاخص های نظارتی دستگاه‌ها به ستاد اولین گام برای راه‌اندازی این سیستم است، باید تمام شاخص‌ها اعلام و مورد بررسی قرار گیرد تا سیستم نظارتی یکپارچه ستاد به شکل درستی در کل کشور اجرایی شود. 
عضویت سازمان امور عشایری ایران در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در این جلسه با رای اکثریت آرای دستگاه‌های عضو ستاد، پذیرفته شد.
به گزارش ایرنا، «ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر» به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و همچنین مدیریت یکپارچه، سیاستگزاری، برنامه ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت های سفر در سال 1392 تشکیل شد و 18 عضو دارد.
بنا به این گزارش، 18 سازمان از جمله وزارت کشور، صدا و سیما، نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حفاظت محیط زیست، راهداری و حمل و نقل جاده­ای، شرکت فرودگاههای کشور، راه‌آهن، سازمان هواپیمایی کشوری، سازمان هواشناسی کشور، دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر عضویت دارند.
همچنین ستاد اجرایی خدمات سفر در استانها به ریاست استانداران و در شهرستانها به ریاست فرمانداران و در مناطق آزاد به ریاست مدیر عامل منطقه آزاد شکل گرفته و ریاست ستاد مرکزی با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد