زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تبریز- ایرنا- سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز با بیان اینکه ما آماده هرگونه همکاری در برگزاری رویداد تبریز 2018 هستیم، گفت: شهر نخجوان نیز به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018 انتخاب شده و ما در این سال می‌توانیم همکاری‌های خوبی داشته باشیم.
به گزارش ایرنا، علی‌نقی حسین‌اف روز پنجشنبه در دیدار با معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی از مسئولان استان به ‌خاطر اهتمام به حل مشکلات اتباع آذربایجانی در تبریز قدردانی کرد.
وی ادامه داد: آماده هرگونه همکاری در زمینه‌های علمی، فنی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری با کشور دوست و برادر ایران و به‌خصوص استان آذربایجان شرقی هستیم.
در سال 2018 میلادی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و شهر نخجوان نیز به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز رویداد تبریز 2018 را فرصتی برای توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه‌های مختلف و افزایش مراودات و رفت‌ و آمدها بین دو کشور عنوان کرد.
رحیم شهرتی‌فر گفت: با توجه به انتخاب باکو به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2019، تجربیات رویداد تبریز 2018 می‌تواند در این زمینه مفید باشد و بر این اساس هم‌فکری و همکاری بین دو طرف ضروری است.
وی با اشاره به اینکه مردم تبریز و جمهوری آذربایجان، با زبان و دین و فرهنگ مشترک، در طول تاریخ در کنار هم بوده‌اند، گفت: بیشترین انتظار ما در رویداد تبریز 2018 از کشوری است که نزدیک‌ترین ارتباطات و بیشترین اشتراکات را با آن داریم.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تبریز جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد، گفت: از شرکت‌های گردشگری فعال در جمهوری آذربایجان می‌خواهیم که گردشگران را برای سفر به تبریز ترغیب کنند.
وی همچنین حضور اهالی رسانه و مطبوعات جمهوری آذربایجان را در تبریز برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این شهر و معرفی آن به هموطنان خود خواستار شد.
شهرتی‌فر با اشاره به اینکه کنگره علمی نظامی گنجوی یکی از برنامه‌های تبریز 2018 خواهد بود، گفت: اشتراکات فرهنگی و تاریخی تبریز و گنجه در برگزاری هرچه بهتر این رویداد می‌تواند موثر باشد.
به گزارش ایرنا، در این دیدار همچنین در خصوص برقراری مجدد پرواز تبریز- باکو و راهکارهای تسهیل رفت‌وآمد اتباع آذربایجانی به مراکز درمانی شهر تبریز و رفع مشکلات در این زمینه بحث و تبادل نظر شد.
آذربایجان شرقی در شمال غررب کشور در محدوده شهرستان های جلفا و خداآفرین با جمهوری آذربایجان مرز مشترک دارد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد