زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

مادرید - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران با هدف توسعه این صنعت کشورمان به اسپانیا سفر کرده است.
به گزارش روز پنجشنبه ایرنا ، «علی‌ اصغر مونسان» در جریان سفر به اسپانیا با «زوراب پلولیکاشویلی» دبیرکل جدید سازمان جهانی گردشگری نیز دیدار و گفت وگو کرد و بر حضور شرکت های فعال در بخش هتل سازی و هتلداری و خدمات گردشگری در ایران تأکید شد.
مونسان در این دیدار ضمن تبریک پست جدید دبیرکلی و آرزوی موفقیت برای وی در سمت جدید، اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی ایران در حال تدوین یک برنامه راهبردی در زمینه توسعه گردشگری است و تصمیم دارد در یک دوره 8 ساله ظرفیت جذب گردشگر را از میزان سالانه 5 میلیون نفر به 20 میلیون نفر افزایش دهد. 
وی افزود دولت ایران به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری انتظار دارد از همکاری و حمایت این سازمان در این زمینه و نیز تشویق شرکت های فعال در حوزه های هتل سازی، هتلداری و گردشگری عضو وابسته سازمان برای سرمایه گذاری و حضور فعالانه در بازار ایران برخوردار گردد. 
زوراب پلولیکاشویلی ضمن تشکر از حمایت جمهوری اسلامی ایران از انتخاب او به عنوان دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و با تأکید بر علاقمندی خود به حفظ ارتباطات خوب سازمان با جمهوری اسلامی ایران و با اشاره به 500 شرکت فعال در بخش هتل سازی، هتلداری و مدیریت بخش گردشگری که عضو وابسته سازمان جهانی گردشگری هستند، از برنامه سازمان خود برای حمایت عملی از برنامه توسعه گردشگری در ایران از جمله در زمینه آموزشی خبر داد. 
وی افزود اجلاسی که قرار است این شرکت ها در سال آینده با حمایت سازمان جهانی گردشگری در ایران برگزار کنند، فرصتی بسیار خوبی برای معرفی توسعه بخش گردشگری ایران و پروژه های سرمایه گذاری در این زمینه و فرصتی برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط ایران است.
همچنین معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران که همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری به مادرید سفر کرده است، با وزیر انرژی و گردشگری اسپانیا دیدار و گفت و گو کرد.
مونسان در دیدار با «آلوارو نادال» با اشاره به 7 هزار سال تاریخ و تمدن ایران و وجود بیش از یک میلیون سایت تاریخی در کشورمان و دارا بودن بیش از 480 موزه تاریخی و ظرفیت های عظیمی برای جذب گردشگر فرهنگی خارجی، اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران تصمیم دارد با جذب سرمایه گذاری خارجی زیرساخت های لازم برای افزایش تعداد گردشگران به چهار برابر در هشت سال آینده فراهم سازد و این برنامه توسعه ای با برخورداری از مشوق های دولتی فرصت مغتنمی برای حضور شرکت های اسپانیایی در بازار ایران نیز فراهم کرده است. 
نادال با اشاره به اهمیت ایران به عنوان کشوری با تاریخ و تمدنی کهن و با تأکید بر روابط دوستانه سیاسی دوکشور و ظرفیت های فراوان همکاری در زمینه زیرساخت های گردشگری به توانمندی و تجارب فراوان اسپانیا در زمینه احداث هتل، هتلداری و مدیریت گردشگری اشاره کرد و آمادگی کشورش را برای همه گونه همکاری اعلام داشت. 
وزیر گردشگری اسپانیا با اشاره به میزبانی کشورش از 82 میلیون گردشگر خارجی در سال 2017 و کسب مقام دوم جهانی در زمینه جذب گردشگر و برگزاری سالانه نمایشگاه بین المللی گردشگری موسوم به 'فیتور' در مادرید بعنوان یکی از سه نمایشگاه بزرگ و معتبر جهان اظهار داشت: اگر بخش های مختلف زیرساختاری همزمان و متناسب با هم رشد کنند، امکان افزایش بدون مشکل جذب گردشگر نیز فراهم می شود. 
او شرکت های اسپانیایی فعال در صنعت گردشگری را در عرصه بین المللی بسیار قوی و موفق ارزیابی کرد و از اراده دولت اسپانیا برای تشویق سرمایه گذاران اسپانیایی برای حضور در بازار ایران سخن گفت. 
 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد