زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران- ایرنا- کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی هم‌زمان با سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رالی گردشگری خانوادگی ویژه وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌کند.
به‌گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط‌عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، این رالی 12 و 13 بهمن ماه 1396، ویژه خودروهای با قدمت بیش از 40 سال در مسیر تهران ـ ابیانه و مسیر بازگشت ابیانه ـ تهران برگزار می‌شود. 
مدیر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با بیان این مطلب گفت: رالی تهران ـ ابیانه با رویکرد توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ اتومبیل‌رانی ایمن و در راستای اهداف دبیرخانه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی برگزار می‌شود. 
سلمان یارمحمدی با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی در سال 1314، برگزاری رالی‌های مختلف در دستور کار این موسسه قرار داشته است، خاطرنشان کرد: رالی گردشگری وسیله‌های نقلیه تاریخی به هیچ عنوان مسابقه سرعت نیست و ملاک برگزیده شدن در آن نحوه صحیح نقشه‌خوانی، مسیریابی و رانندگی صحیح و اصولی بوده و با توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی کشور انجام می‌شود. 
وی ادامه داد: هر گونه حرکات نادرست در رانندگی همچون سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکت مارپیچی و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌تواند امتیاز منفی برای شرکت‌کنندگان در پی داشته باشد و شانس برگزیده شدن آنان را کاهش دهد. 
مدیر اتومبیلرانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، درباره نحوه انتخاب گروه‌های بر‌تر در این رقابت نیز یادآور شد: گروه‌هایی متشکل از داوران و کمک داوران مجرب این رشته، عملکرد شرکت‌کنندگان را بررسی کرده و در پایان با معرفی رانندگان و نقشه‌خوانان بر‌تر، جوایزی به آنان اهدا خواهد شد. 
وی ادامه داد: در این رالی حضور 120 نفر به‌عنوان شرکت‌کننده ـ که گروه‌های سه‌نفره متشکل از راننده، نقشه‌خوان و یک نفر همراه را می‌سازند ـ و 40 خودرو با قدمت بیش از 40 سال، پیش‌بینی شده است. 
یارمحمدی با اشاره به اینکه این رالی بر اساس قوانین فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی «Mobility» و با رعایت قوانین داخلی کشور در جاده‌های عمومی برگزار می‌شود، اظهار کرد: رالی گردشگری خانوادگی وسیله‌های نقلیه تاریخی، 12 بهمن از مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوارن در تهران آغاز می‌شود و گروه‌ها با پشت سرگذاشتن اتوبان‌های قم و کاشان، جاده نطنز و جاده ابیانه، به مدت یک شب در روستای تاریخی ابیانه اقامت خواهند داشت. 
وی ادامه داد: روز 13 بهمن نیز گروه‌ها در راه بازگشت، پس از بازدید از جاذبه‌های تاریخی مسیر همچون روستای تاریخی ابیانه و تپه تاریخی سیلک در کاشان، به تهران می‌رسند و به این ترتیب مسابقه به پایان خواهد رسید. 
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند از یکم تا دهم بهمن ماه به وب سایت www.taci.ir و دبیرخانه رالی مستقر در دفتر اتومبیل‌رانی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد