زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

بلگراد - ایرنا - مراسم شب شعر 'محمد نعیم فراشری' شاعر نامدار و بلند آوازه فارسی سرای آلبانی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تیرانا، شامگاه سه شنبه (شب گذشته) با حضور سفیر، رایزن فرهنگی کشورمان و همچنین مقامات آلبانی در پایتخت این کشور اروپای شرقی، برگزار گردید.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سفارت ایران در تیرانا، در این مراسم شب شعر که 12 شعر از 'محمد نعیم فراشری' به صورت نمایش کلاسیک به تصویر کشیده شد، وزرای فرهنگ، کشاورزی و توسعه آلبانی حضور داشتند. 
تعداد قابل توجهی از آلبانیائی های فرهنگ دوست و علاقه مند به شعر و ادبیات کشورمان نیز برای شرکت در این رخداد فرهنگی و استماع اشعار 'محمد نعیم فراشری' شاعر بزرگ کشورشان، در مراسم ترتیب داده شده از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تیرانا، حضور یافته بودند. 
این مراسم در آستانه برگزاری کنفرانس بزرگداشت 'محمد نعیم فراشری' در تهران، ترتیب یافت. 
همایش بزرگداشت این شاعر برجسته که تنها شاعر فارسی سرای قاره اروپا بوده است، در تاریخ 14 اسفند ماه 1396 به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نهاد های داخلی و با حضور فرهیختگان و علاقمندان به زبان و ادبیات فارسی از آلبانی و سایر کشور های منطقه بالکان در تهران برگزار خواهد شد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد