زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران - ایرنا - رئیس موزه ملی با اشاره به برگزاری نمایشگاه آثار موزه لوور پاریس در تهران گفت: نمایشگاه «موزه لوور در تهران» نشان از امنیت و استاندارد بین المللی موزه داری در ایران است.
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا جبرائیل نوکنده روز چهارشنبه با بیان این که بسیاری از آثار از سالن‌های اصلی موزه لوور انتخاب شده‌اند افزود: از شاخص‌ترین آنها می‌توان به پیکره «ابوالهول» از سنگ بازالت مربوط دوره «فرعون هاکور» اشاره کرد که از بخش عتیقات مصر باستان در سالن «سولی لوور» انتخاب شده است. 
او با اشاره به این که این مجموعه آثار از هشت بخش موزه لوور انتخاب شده، ادامه داد: براساس طرح محتوایی نمایشگاه در چهار بخش اصلی با عناوین ' تولد یک مجموعه'، 'تولد یک موزه'، ' رویای جهانی شدن' و ' یک موزه زنده' ، به نمایش درمی‌آیند.
رئیس موزه ایران گفت: بیش از 50 اثر از آثار موزه‌ لوور فرانسه با عنوان «موزه لوور در تهران» از 14 اسفند 1396 تا 18 خرداد 1397 به نمایش درمی‌آیند. 
نوکنده توضیح داد: این نمایشگاه مجموعه‌ای از آثار تمدن‌های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال آفریقا از جمله تمدن‌های سومر، آشور، هیتی، مصر باستان، یونان و روم باستان و مجموعه‌ای از نقاشی، طراحی و چاپ سنگی از آثار هنرمندان بزرگ اروپا مانند «اوژن دلاکروا» و «کامی کورو» است.
رئیس موزه ملی ضمن استقبال از حضور بخش خصوصی در عرصه فرهنگ و هنر تصریح کرد: یک بانک خصوصی ایرانی و دو شرکت فرانسوی حامیان اصلی این برپایی لوور در تهران هستند.
وی توضیح داد: تامین تجهیزات فنی و نمایشگاهی، همکاری در طراحی بخش های نمایشگاهی و برنامه‌ریزی تبلیغات و اطلاع‌رسانی از اقداماتی است که بانک ایرانی در راستای برگزاری نمایشگاه 'موزه لوور در تهران'بر عهده گرفته است.
این نمایشگاه چهارمین نمایشگاه از موزه های خارجی است که از زمان شروع دولت تدبیر و امید در موزه ملی ایران برگزار می شود.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد