زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حال حاضر 650 موزه فعال خصوصی و دولتی در کشور دایر است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسن طالبیان عصر چهارشنبه در مراسم چهل اثر صفوی-به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس موزه فرش ایران اظهار کرد: در حال حاضر افتتاح موزه فارس و موزه تبریز در اولویت کاری این سازمان بوده و در نظر داریم موزه های مختلفی را یکی پس از دیگری هر هفته در کشور تاسیس کنیم.
وی با بیان اینکه این سازمان در بودجه تخصصی کشور در جایگاه آخر ادارات قرار دارد اظهار کرد: بخشی از درآمدها و کارهای مهم سازمان میراث فرهنگی در بخش توسعه موزه ها اختصاص می یابد.
طالبیان با بیان اینکه در سایر کشورها بسیاری از شرکت های تجاری وقف فرهنگی دارند، خاطر نشان کرد: این موضوع در کشور ما بسیار ضعیف بوده و افراد اندکی برای رونق بخش فرهنگی فعالیت دارند.
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: باید با آگاهی بخشی به بخش فرهنگی کشور کمک کنیم چرا که هنر ایران دارای 10هزار سال سابقه زیستی بوده و دارای فرهنگ ناب است.
به گفته وی هنر فرش، معماری، هنرهای سنتی و دستی از هم جدا نبوده و آیینه همدیگر هستند.
طالبیان با اشاره به اینکه در دوره فعلی مدیریت سازمان میراث فرهنگی، موزه ملی تحت نظارت ستاد انجام وظیفه خواهند داشت خاطر نشان کرد: موزه فرش جزئی از موزه ملی به حساب آمده و از مدیریت استانی به ملی ارتقا خواهد یافت.
همچنین مدیرکل موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت: در مدت اندکی از گذشت جشن تاسیس 80سالگی موزه ایران باستان، در حال حاضر تاسیس 40سالگی موزه تخصصی فرش ایران قرار داریم.
محمد رضا کارگر خاطر نشان کرد: در حال حاضر 2 موزه تخصصی فرش در استان قدس رضوی و تبریز وجود دارد.
کارگر همچنین از افتتاح نخستین موزه فرش خصوصی کشور خبر داد و گفت: نخستین موزه فرش خصوصی ایران با 200 فرش اهدایی کم‌نظیر از طرف یکی از مجموعه‌داران کشور (در شهر اراک) راه اندازی می شود.
وی گفت: برخی از فرش‌های این موزه خصوصی از آلمان و سایر کشور های جهان به این موزه وقف شده و مشابه آن حتی در موزه ملی نیز وجود ندارد.
کارگر عنوان کرد که سرنوشت فعلی فرش ایرانی نتیجه مداخله مدیریت دولتی است. 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد