زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

استاندار مازندران گفت: بسیاری از مراکز اقامتی مازندران متعلق به دستگاه‌های مختلف است و در واقع ما با یک حبس سرمایه رو به ‌رو هستیم.
 
به گزارش ایسنا، «محمد اسلامی» در نشست با فعالان اقتصادی و کارآفرینان در سالن سفیر هتل رامسر اظهار کرد: در کشور فرصت‌های ارزشمند در حوزه گردشگری وجود دارد که یک بخش موثر در اقتصاد ملی است که در توسعه ملی و با استعداد و ظرفیت ملی در مازندران انطباق دارد.
 
وی افزود: استان مازندران در جنگل، جلگه و دریا دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بزرگ فراوانی است و در این مقطع در دولت دوازدهم با توجه به شرایطی که به لحاظ بین‌الملل فراهم شده باید گردشگری را ساماندهی کرده و به‌صورت فرآیندی به آن نگاه کنیم.
 
اسلامی با اشاره به این‌که باید با ایجاد زیرساخت‌ها و سیستم‌های گردشگری به صورت مدیریت شده گردشگری را نهادینه کنیم تا سبب اشتغال پایدار شود، تصریح کرد:  بسیاری از مراکز اقامتی  مازندران متعلق به دستگاه‌های مختلف است و در واقع ما با یک حبس سرمایه رو به ‌رو هستیم، اگر نگاه سیستمی به صنعت گردشگری در مازندران اتفاق بیفتد دیگر  پدیده حبس سرمایه ملی وجود نخواهد داشت.
 
وی با اشاره به این‌که تحول رویکردی در صنعت گردشگری با جاذبه‌های توریسم درمانی، طبیعت‌گردی و بوم‌گردی نیازمند پایه‌گذاری نگاه سیستمی در مازندران است، گفت: حمل و نقل یکی از زیرساخت‌های اصلی گردشگری بوده و با تسهیل در حمل و نقل ترکیبی اعم از هوایی، دریایی و جاده‌ای با ایجاد نظام یکپارچه و جذب تورهای کیفی ارزان قیمت می‌توان تحولی وسیع را در صنعت گردشگری مازندران شاهد بود.
 
استاندار مازندران گفت: عرضه فراوان و کیفیت باعث ماندگاری مسافران می‌شود و باید با ایجاد ظرفیت های مکمل مدت اقامت  مسافران را افزایش داد.
 
وی تصریح کرد: هم‌اکنون سه بندر و سه فرودگاه در مازندران نیمه متروکه هستند و باید گام‌هایی در جهت رونق بخشیدن آن‌ها خصوصاً در زمینه گردشگری برداشته شود.
 
اسلامی گفت: صدور ویزای فرودگاهی و ایجاد مرزهای هوایی در فرودگاه رامسر باعث جذب گردشگر و افزایش تورهای گردشگری باعث ایجاد درآمد ارزی برای کشور و توسعه ضریب اشتغال می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: موضوع ثبت جهانی باغ 33 هکتاری رامسر دنبال می‌شود اما در عین ‌حال برای استفاده هر چه بهتر از این باغ به‌عنوان یک ظرفیت گردشگری می‌توان با ایجاد امکانات خدماتی، تفریحی و تجاری فضای باغ را زنده کرد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد