زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

پارک به مکانی گفته می شود که بصورت طبیعی یا نیمه طبیعی که توسط بخش دولتی و حتی در بعضی مواقع بخش خصوصی یک کشور ساخته می شود . بعضی وقت ها هم به دلیل های مختلف از جمله بزرگی بیش از انداز یک پارک ، می شود پارک را باغ نامید . در خیلی مواقع هم باغ ها را به مکان هایی می گویند که طبیعتی سر سبزتر از پارک ها دارند .

در این عنوان قصد داریم به تجربه های شخصی خود در مورد زیباترین ها ، جذابترین ها و یا شگفت انگیزترین باغ ها و پارک های جهان بپردازیم و ذکر کنیم که چرا این پارک ها یا باغ ها می تواند جز برترین ها باشند .

در این عنوان به سفرنامه نویسی ، معرفی و توضیحات در مورد باغ ها و پارک های زیبا و جذاب جهان نمی پردازیم . فقط تجربیات شخصی خود را از بازدید از پارک ها یا باغ هایی که از هر لحاظ می تواند جز برترین ها باشند را می نویسیم .

تجربه ها (1)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  جمعه, ژانویه 23 2015, 07:52 PM - #Permalink

  باغ گیاهشناسی نانگ نوچ – پاتایا – تایلند : این باغ به اندازه ای زیباست که مردمان پاتایا آن را به عنوان پادشاه جاذبه های گردشگری پاتایا لقب داده اند . به جرات می تونم بگم برای بازدید از این پارک حداقل یک روز کامل وقت نیاز است ، تازه اگر اونم خیلی منظم و سریع از این پارک بازدید کنید .

  پیشنهاد می کنم حتما با تور بیاین ، چون اگر خودتون بیاین امکان دارد نفهمید از چه مسیری حرکت کنید و توی پارک دور خودتون بگردید . مسیر حرکت و بازدید شما از این پارک به این صورت است که ابتدا از در پشتی پارک ( بعد از در ورودی پارک ) وارد باغ گیاهشناسی نانگ نوچ می شوید که اونجا سوار قطار می شید (بزرگی این پارک به حدی است که اگر بخواهید اونو پیاده بگردید به هیجا نمی رسید ) . قطار در قسمت های مختلف پارک چرخ می زند و جاهای از پارک که جذابیت بیشتری داره چند دقیقه ای توقف می کند که می تونید عکس بگیرید و بعد حرکت می کند .

  بعد می رویم سراغ شوها و برنامه های نمایشی پارک : ابتدا می تونید برید شو رقص ، نمایش و بوکس سنتی ، بعد از اون هم نمایش فیل ها . (این نمایش ها در زمان های مختلف در روز تکرار می شود ) بعد می تونید برید فیل سواری و یک گشت دیگری در پارک بزنید و عکس های یادگاری بگیرید . بعد از اینکه درب خروجی پارک خارج شدید ، باید از درب اصلی پارک وارد شوید که در ابتدا مزرعه مورچه ها و بعد از باغ فرانسوی ها می تونید بازدید کنید و بعد برید به قسمت دریاچه پشتی پارک و همینطور ادامه دهید . جذابیت و جاهای دیدنی این پارک تمومی ندارد که معمولا در هیچ یک از تورهای نیم روزی نمی رسید از تمام زیبایی های این پارک بازدید کنید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد