زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

تخت جمشید یا (پارسه، پرسپولیس، پرسه پلیس، هزارستون، صدستون و یا چهل منار) نام عظمت باشکوهی است که نماد اقتدار و شکوه ایران و ایرانی است . تخت جمشید در 55 کیلومتری شیراز در شهرستان مرودشت واقع شده است ، اما در بسیاری از شهرهای ایران و حتی خارج از ایران نمادی از تخت جمشید ساخته اند و می سازند .

در اینجا قصد داریم به معرفی کوتاه و مختصری از مکان هایی در سرتا سر جهان که نماد یا ساختمانی از تخت جمشید را بازسازی کرده اند ، بپردازیم و بگوییم چطور می شود از این تخت جمشیدها بازدید کرد (اطلاعات کوتاهی درباره مسیر رفت و آمد ، قیمت ورودیه ها و ... ) ؟

تجربه ها (3)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, مارس 01 2015, 10:33 PM - #Permalink

  کاخ پارسه در شیراز : کاخ پارسه نام مجموعه غذایی شامل رستوران های و فست فودهای مختلفی و سالن همایشی است که در جاده صدرا ، بعد از پل پردیس در شیراز واقع شده است .

  این مجموعه غذایی کمی از مرکز شهر دور است ولی بازدید و غذا خوردن حداقل برای یکبار را در این مجموعه زیبا و باشکوه پیشنهاد می کنم .

  به راحتی با اتوبوس و تاکسی می توانید خودتان را به این محل برسانید . غذای رستوران های این مجموعه متفاوت و همراه با موسیقی زنده است .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, مارس 01 2015, 10:37 PM - #Permalink

  مینی سیام در پتایا : مینی سیام (mini siam) نام مکانی در جزیره پاتایا در تایلند است که ماکت هایی از آثار باستانی و نمادهای مهم شهر مانند پل ها و مجسمه های نمادین کشورهای مختلف جهان را در آنجا در سایزهای کوچک ساخته اند . مانند برج ایفل ، برج پیزا ، کاخ کرملین روسیه و از ایران ماکت تخت جمشید را در این مکان قرار داده اند .

  از هر کجای پاتایا به راحتی با تاکسی می توانید خودتان را به مینی سیام برسانید . بلیط ورودی این مکان 300 بت است که پیشنهاد می کنم زمانی قبل از غروب خورشید از اینجا بازدید کنید که هم بتوانید ماکت ها را در روشنایی روز ببینید و هم در شب با نورپردازی های زیبا نظاره گر این ماکت های زیبا باشید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, مارس 01 2015, 10:45 PM - #Permalink

  هتل داریوش در جزیره کیش : هتل داریوش ، هتل 5 ستاره لوکسی در جزیره زیبای کیش که با سرمایه گذاری حسین ثابت ساخته شده است . این هتل زیبا و با شکوه با الهام از تخت جمشید طراحی شده است که با ورود به این هتل ، انگار به یک تخت جمشید مدرن وارد شده اید .

  هزینه اتاق های این هتل لوکس نسبت به نوع اتاق ( بزرگی و کوچکی ، امکانات و منظره رو به باغ و دریا ) به طور میانگین در حال حاضر( سال 1393) از 400000 تومان تا 2000000 برای هر شب اقامت متغییر است .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد