زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

از قدیم گفتن بسیار سفر باید تا پخته شود خامی . اما اگر قرار است از همون لحظه اول سفرمون از هر چیزی بترسیم و نگرانی و استرس وجودمان را فرا بگیرد ، دو راه بیشتر نداریم : یا بهتره توی خونه بشینیم و جایی نریم و یا بر ترس های خودمون غلبه کنیم . طبیعتا راه دوم را انتخاب خواهیم کرد .

در این عنوان قصد داریم بگیم که چه چیزهایی در سفر ما را می ترساند و یا به ما استرس وارد می کند و راه های غلبه بر این ترس ها و استرس ها را هم بیان کنیم .

تصاویر:
تجربه ها (2)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  چهارشنبه, ژانویه 28 2015, 10:06 AM - #Permalink

  ترس از ندانستن زبان : از هواپیما پیاده شدیم و وارد فرودگاه می شویم ، همین دم در فرودگاه یکی سر راهمون سبز می شه ، شروع می کنه انگلیسی صحبت کردن و ما هم مات و مبهوت فقط بهش نگاه می کنیم و در نهایت هم با ایما و اشاره حالیش می کنیم که من نمی فهمم چی می گی .

  خیلی از شما ندانستن زبان انگلیسی در سفر را یک مشکل بزرگ می دانید و من هم اینجا نمی خوام منکر این قضیه بشم ولی خیلی هم مشکل خاصی نیست . در خیلی از کشورها مخصوصا آسیای شرقی دانستن فرهنگ آنها شاید خیلی بهتر از این باشه که شما زبان بدانید . مثلا شما اگر در اکثر کشوهای انگلیسی بگین WC ، مثل این می مونه که با یک زبون دیگه ای دارید باهاش حرف می زنید ، اما اگه بگید تویلت (toilet) ، کاملا متوجه می شوند و یا طرز برخورد در رستوران های هر شهر آداب و رسوم خاص خودش را دارد و خیلی به زبان نیاز ندارد . راه حل این است که در کنار یادگیری زبان حداقل درحد نیاز سفر، با فرهنگ و آداب و رسوم کشوری که قرار است به آنجا سفر کنید هم کمی آشنا شوید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  چهارشنبه, ژانویه 28 2015, 10:12 AM - #Permalink

  ترس از پرواز: خیلی از پرواز با هواپیما می ترسند و حاضر نیستند با این وسیله جایی بروند . اما باید در نظر داشت که هواپیما جز امن ترین وسایل نقلیه در سفر است ، سرعت زمان رسیدن به مقصد ، آرامش در سفر ، راحتی سفر در هواپیما همه اینها مزیت های پرواز با این وسیله نقلیه غول آسا است که ، همه اینها را یکجا هیچ وسیله نقلیه دیگری ندارد و اگر این موارد را در نظر بگیرید متوجه خواهید شد که خیلی از ترس های ما بی مورد است . اما اگر باز هم می ترسیم راه حل چیست : اگر ترس از هواپیما معمولی باشد به راحتی با سرگرم کردن خود در هواپیما (کتاب خواندن ،صحبت کردن با همسفران خود در پرواز ، فیلم دیدن و ... ) می توانید این ترس را فراموش کنید و از یک پرواز آرام و راحت لذت ببرید و اگر ترس شما از پرواز بیش از این حد است ، تنها راه حل آن مشورت با یک روانشناس در این مورد است که آنها با تکنیک های خاص خود این مشکل شما را حل خواهند کرد .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد