زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

keyvan
keyvan
آفلاین

مهم نیست که چندمین باراست که تجربه سفرهوایی داریم. مهم این است که هواپیما هم مثل خیلی از مکان های عمومی آداب و اصول خود را دارد و همه ما موظفیم در این وسیله نقلیه عمومی رفتار مناسبی را داشته باشیم . خیلی ها وقتی سوار هواپیما می شوند احساس می کنند که وارد پذیرایی خانه خود شدن و انگار روی مبل خونه خودشون نشسته اند .

تمام پرسنل هواپیما می کوشند تا پرواز راحت و خوبی را برای ما فراهم کنند و رفتار مناسب ما هم حتما در کیفیت این خدمات تاثیر مثبتی خواهد داشت .

در اینجا قصد داریم بیان کنیم که چطوری در هواپیما رفتار کنیم که همه چیز به بهترین شکل ممکن پیش رود .

تجربه ها (4)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  دوشنبه, ژانویه 12 2015, 01:39 PM - #Permalink

  از محفظه باری که در بالای صندلی ها تعبیه شده است به درستي استفاده کنيم : هر فرد فقط می تواند 10 کیلو بار را همراه خود به داخل هواپیما ببرد و خیلی از ماها سعی می کنیم حداکثر استفاده را از این مقدار بار انجام دهیم مخصوصا در سفرهای خارجی . دقت داشته باشیم هر محفظه باری که در بالای صندلی ها موجود است متعلق به دو یا سه نفر است و فقط مختص ما نمی باشد . پس سعی کنیم بار خود را طوری در این محفظه ها قرار دهیم که جای مناسبی برای بار دیگران هم باقی بماند و اگر باز هم ساک یا وسیله کوچک دیگری داشتیم که در محفظه بار بالای صندلی جا نشد می توانیم در زیر صندلی روبروی خود قرار دهیم .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  دوشنبه, ژانویه 12 2015, 05:00 PM - #Permalink

  بچه ها را دریابید : همیشه باید در پروازها مواظب همسفر کوچک خود باشیم . طبیعتا بچه ها در پروازها و مخصوصا پروازهای طولانی بی تابی می کنند و در بعضی مواقع می توانند برای دیگران هم مزاحمت ایجاد کنند . اما بهتر است در این موارد هر دو طرف چه مادر و پدر بچه و چه مسافری که به هر دلیل آرامش و راحتی خود را توسط آن بچه در هواپیما از دست داده صبور باشد تا به راحتی بتوانند این موضوع را کنترل کنند . سرگرم کردن بچه ها توسط پدر و مادر در هواپیما می تواند بچه را آروم کند تا کمتر اذیت کند و شخصی هم که مورد اذیت قرار گرفته می تواند با خونسردی و آرامش با اشاره ای کوچک به بزرگتر بچه ، خواهش کند که بچه خود را کنترل کنند .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  دوشنبه, ژانویه 12 2015, 05:05 PM - #Permalink

  صندلی هواپیما : تعداد صندلی ها در هر هواپیما بستگی به نوع و بزرگی هواپیما ، در ردیف های دوتایی یا سه تایی است . تقریبا برای دو صندلی ها هر نفر راحتی یکسانی دارند و برای سه صندلی ها برای شخصی که در وسط نشسته است کمی نسبت دو صندلی کناری خود فضای کمتر و جای پای کمتری را دارد و سعی کنیم این موضوع را متوجه شویم و با در اختیار گذاشتن هر دو دسته صندلی وسط به این شخص راحتی بیشتری را بهش هدیه دهیم .

  در مورد خواباندن صندلی های خود سعی کنیم اینکار را به آرامی انجام دهیم و ترجیحا قبل از خواباندن صندلی خود اگر به نفر پشتی خود اطلاع دهیم بسیار رفتار مناسبی را انجام داده ایم. دقت کنید در حالات زیر حتما باید صندلی شما به حالت عادی برگردانده شود :

  1 – موقع خوردن وعده های غذایی

  2 – موقع بلند شدن و نشستن هواپیما

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  دوشنبه, ژانویه 12 2015, 05:11 PM - #Permalink

  به مهماندار هواپیما احترام بگذارید: وقتی می خواهید سوار هواپیما شوید مهمانداران هواپیما به شما خوش آمد می گویند و برای نشستن بر روی صندلی ها خود شما را راهنماایی می کنند ، در طول پرواز با احترام با شما رفتار می کنند ، پذیرایی مناسبی از شما دارند و خواسته های شما را در حد معقول و منطقی در حد توانشان براورده می کنند وهنگام پیاده شده از هواپیما از شما تشکر می کنند . تمام این نوع برخوردهای مناسب بخاطر این است که پرواز راحت تری را داشته باشیم ، پس وظیفه ما هم این است که این عزیزان احترام بگذاریم . تشکر کردن در ازای خدماتی که انجام می دهند ساده ترین راه است و همکاری کردن با مهمانداران هواپیما در طول پرواز وظیفه ماست .

  برای مثال : بالای سر شما دکمه ای طراحی شده است که هر موقع آنرا فشار دهید ، مهماندار تا چند دقیقه بعد در کنار صندلی شما خواهد بود و اگر شما درخواستی داشتید ( مثل نوشیدتنی یا آب می خواستید یا سوالی دارید ) در حد توان در خدمت شما خواهند بود ، خواهشا دقت کنید فشار دادن بی مورد این دکمه بی احترامی به مهمانداران هواپیما خواهد بود . رعایت کردن نکات ایمنی در طول پرواز هم نوع دیگر از احترام به مهمانداران هواپیما است .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد