زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

باغ ایرانی ده ونک یا بوستان باغ ایرانی تهران یکی از زیباترین باغ های تهران است اما مثل بوستان آب و آتش و رازی و نهج البلاغه و جوانمردان بدون نرده و حفاظ و محلی بزرگ که محل عبور و مرور هزاران گردشگر و صد ها وسیله حمل و نقل باشد ، نیست. در واقع باغ ایرانی ده ونک ، هم حفاظ دارد و هم خیلی از رستوران و کافی شاپ های آن چنانی در آن خبری نیست. ولی محیطی دارد که شما را عاشق خود می کند و نمونه اش را به ندرت می توان دید.

 این باغ زیبا از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب، پذیرای بازدید علاقمندان است و بازدید از آن بر خلاف دیگر بوستان های تهران، شبانه روزی نیست.

باغ ایرانی تهران 1

براي ديدن عکس هاي باغ ایرانی ده ونک تهران (اينجا) را کليک کنيد

بوستان باغ ایرانی همان طور که از نامش پیداست، بر اساس الگوی باغ ایرانی طراحی و ساخته شده است. الگوی باغ ایرانی، آن قدر در دنیای طراحی و معماری باغ ها دارای ظرفیت های زیبا شناسی ارزنده بوده که در دنیا، این سبک کاملا منحصر به فرد و با نام ایران شناخته می شود.
سردر یکی از ورودی های این باغ نام مهندس علی محمد مختاری با عنوان بوستان مهندس علی محمد مختاری نامگذاری شده است . مهندس علی مهتاری مختاری، دهه ها پیش، باغ ۳.۴ هکتاری را طراحی و ساخت و به نام ایشان نام گذاری شده است. باغ سه ورودی دارد که هر وردی با نگهبانی همراه شده و هر یک سر در های مخصوص به خود را دارد. حوض های متعدد، سبک هندسی قرار گیری درختان و هم چنین حوض وسیع و فواره، عمارت یا کوشک در وسط باغ و رعایت تقارن ها در طراحی، زیباترین باغ تهران را به مقصدی خاص برای گردشگران طبیعت پایتخت قرار داده است.
بوستان مهندس علی محمد مختاری
توجه داشته باشید که باغ ایرانی ده ونک را نباید با باغ موزه هنر ایرانی و یا یاغ مینیاتور تهران اشتباه گرفت.
 
آدرس و مسیرهای دسترسی به باغ ایرانی ده ونک تهران :
آدرس : تهران، منطقه 3، محله ده ونک، کوچه صابری، باغ ایرانی
 
برای دسترسی به باغ ایرانی به راحتی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی تهران استفاده کنید. در این جا ما سه مسیر پیشنهادی برای شما داریم:
مسیر اول :
ابتدا با وسایل حمل و نقل عمومی مانند بی آر تی و یا تاکسی های خطی، خود را به میدان ونک برسانید و سپس از سمت شمال وارد خیابان ولیعصر شوید. پس از کمی پیاده روی در ولیعصر، سمت چپ خود خیابان خدامی را خواهید دید. پایانه تاکسی ده ونک در اول خیابان خدامی قرار دارد. کافیست به راننده بگویید باغ ایرانی پیاده می‌شوید تا شما را در خیابان صابری پیاده کند. از آنجا تا ورودی جنوبی و اصلی باغ ایرانی تنها 5 دقیقه پیاده روی پیش رو دارید.
مسیر دوم :
اگر در مسیرتان مترو وجود دارد، ابتدا خود را به ایستگاه متروی توحید در خط 4 برسانید و از مترو پیاده شوید. به ایستگاه بی آر تی توحید بروید و سوار خط 104 (پایانه جنوب - پایانه شهید افشار) شوید. پس از 5 ایستگاه به ایستگاه پل مدیریت می رسید که باید در آن پیاده شوید. از این ایستگاه تا باغ ایرانی نزدیک 300 متر پیاده روی در پیش دارید.
مسیر سوم :
خط 104 بی آر تی که از پایانه جنوب آغاز می شود و تا پایانه شهید افشار ادامه دارد، می تواند شما را به باغ ایرانی برساند. لازم است در ایستگاه پل مدیریت پیاده شوید و باقی راه را تا باغ ایرانی پیاده طی کنید.
دیدنی های اطراف باغ ایرانی :
پارک ملت: 4.6 کیلومتر
سینمای اریکه ایرانیان: 5.1 کیلومتر
نمایشگاه بین المللی تهران: 5.4 کیلومتر
پارک آب و آتش: 5.7 کیلومتر
برج میلاد: 6.8 کیلومتر. 
 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد