زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

هامبورگ، شهری چند ملیتی، بزرگ‌ترین بندر آلمان، سومین بندر بزرگ اروپا و هشتمین بندر بزرگ جهان است. هفت برابر بزرگ‌تر از پاریس !٢٣٠٠ پلی که در این شهر وجود دارد، از مجموع پل‌های شهرهای ونیز و آمستردام بیشتر است!
کدام شهر را می‌شناسید که یک دریاچه ١٦٠ هکتاری، آن هم درست در وسطش داشته باشد؟

قایق سواری در بندر و رودخانه‌ی البه را می توانید به عنوان یکی از سرگرمی‌های مفرح و هیجان‌انگیز هامبورگ امتحان کنید.
اتوبوس‌هایی هم در سطح شهر رفت و آمد می‌کنند که توریست‌ها را بین جاهای دیدنی می‌گردانند. از کلیسای سن میشل تا بازار ماهی خارق‌العاده‌ی هامبورگ؛ از انبارهای بزرگ و قدیمی که الان موزه شده‌اند تا پروژه‌ی عظیم شهرسازی هافن‌سیتی و از موزه‌ی هنر و خانه‌ی عکاسی هامبورگ تا ساختمان کشتی‌شکل شیله هاوس. خیابان ریپربان با همه رستوران‌ها و کافه‌ها و سینماهایش را هم باید یک روز عصر یا شب رفت و دید، اما تنها!

دیدن AOL Arena، ورزشگاه اختصاصی تیم هامبورگ که مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و رسول خطیبی مدت‌ها در آن بازی می‌کردند، برای فوتبال‌دوستان جذاب است. باغ وحش منحصر به فرد هامبورگ، اولین باغ وحش بدون قفس دنیا هم جایی محبوب بچه‌هاست.

سه بار در سال و هر بار به مدت یک ماه، یکی از بزرگ‌ترین شهربازی‌های دنیا در هامبورگ به راه می‌افتد. بعدازظهرها، برای هفت هشت ساعت، بچه‌ها و بزرگ‌ترها حسابی می‌توانند آتش بسوزانند. اگر جمعه باشد که برنامه به آتش‌بازی بزرگی هم ختم می‌شود و آسمان شب را نورانی می‌کند.

رود آلستر و دو دریاچه‌اش که اشاره کردیم، پر است از مجسمه‌های زیبا و دیدنی. نه تنها کنار دریاچه‌ها، که حتی درون آب! شاید یکی از خاطره‌انگیزترین گردش‌های شما در هامبورگ دیدن اطراف و درون و بیرون و خلاصه کلی جای دیدنی نزدیک همین دریاچه‌ها باشد. بعد از آن هم می‌توانید بروید خرید!
هامبورگ به مرکز خریدهای لوکس‌اش مشهور است. و اتفاقاً خیلی از آن‌ها دور و بر همین دریاچه واقع شده‌اند. مثلاً در خیابان‌های یونگفرنشتیگ و بالیندام، از مغازه‌های کوچک گرفته تا فروشگاه‌های بسیار بزرگ پیدا می‌شود.

هامبورگ از آن شهرهایی‌ست که بیشتر رستوران‌هایش تا دیروقت غذا سرو می‌کنند. در رستوران نیل فیله‌ی گوشت یا ماهی را امتحان کنید؛ اما به عنوان یک شهر بندری، خوردن Finkenwerder Ewerscholle چیز دیگری است! قیمت غذاها هم بین شش تا سی هزار تومان متغیرند که نسبت به شهرهای دیگر مناسب‌تر است.

هامبورگ با این که شهری صنعتی‌ست، اما چندان گران نیست. هزینه‌ی اقامت در یک هتل چهار ستاره برای دو نفر تقریباً شبی صد و بیست و پنج هزار تومان تمام می‌شود، این هزینه به نوع هتل هم بستگی دارد. ارزان بودن این بندر، آن هم در قلب اروپای صنعتی، نکته‌ای‌ست که به راحتی از یاد نخواهید برد.

مکان‌های دیدنی شهر:
- راتهاوس
- آلسترارکادن
- شیله هاوس
- اشپیختر اشتات
- دیالوگ ایم دوکلن
- هامبورگ دونگون
- بندر هامبورگ
- بلنکنیز
- موزه‌ها
-کلیساهای شهر
رستوران‌های برتر:
- سوشی برای دوستان
- کافه پاریس
- دای بانک
- گولدن کات
- فلیتشلوسخن
- اریکاس اک
- بوک
- بالتوشی
- وینا
- اشویتسویت

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد