زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

داستان از اونجا شروع می شه که یه سری جوان ایرانی برای تحصیلات راهی کشورهای آسیایی مثل : مالزی - هند - سنگاپور - چین و ... می شوند ، مهمترین مسئله ای برای این عزیزان مهم است این است که غذاهای این کشورها با ذائقه ایرانی سازگار نیست اما پیشنهاد بیشتر شرکت های اعزام دانشجو به این کشورها این است که آن ها مثل ما زرشک پلو با مرغ دارند ، چلو مرغ دارند فقط اسمش فرق دارد و بهش می گویند chicken and rice و  دقیقا هم درست است . برنج و مرغ یا بقول ما ایرانی ها چلو مرغ غذای محبوب بسیاری از کشورهای آسیا است .

وقتی پا به یک رستوران مالزیایی یا چینی یا هندی در کشور خودشون می گذارید حتما اسم غذای chicken and rice در منو غذایی آن ها خواهید دید ، فقط فرق آن برنج مرغ با چلو مرغ ما ایرانی این است که آنها مرغ با برنج می خورند ولی ما برنج با مرغ می خوریم ، یعنی در حقیقت حجم اصلی این غذا در کشورهای آسیایی غیر از ایران مرغ است و برنج را درون کاسه های گرد کوچک سر میز می می آورند که معمولا هم این برنج بصورت کته مانند است و از برنج با دانه های قد کشیده با ظاهر ایرانی خبری نیست . 

 

محبوبت این غذا در کشورهای آسیایی انقدر زیاد است که شما در منو خیلی از فست فودهای بین المللی مثل مک دونالد هم اسم این غذا را مشاهده خواهید کرد و می توانید میل کنید  . البته خیلی از این کشوها برای chicken and rice اسم هم می گذارند که در حقیقت همان برنج و مرغ است فقط طرز پخت و ادویه های آن فرق دارد . البته خیلی از رستوران های سنتی آسیایی در کنار برنج و مرغ یک کاسه کوچک سوپ رقیق هم سرو می کنند . 

 

 

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد