زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

غذاهای ژاپنی معروف به تاکید آن بر مواد اولیه تازه و فصلی،جهان را همانند طوفانی در بر گرفته است.عنصر کلیدی مواد اولیه برنج سفید است که معمولا به صورت بخارپز سرو می شود،و در واقع خود کلمه gohan ژاپنی نیز به معنای "غذا" است.سویا یک منبع  مهم پروتئینی است و شکل های مختلفی به خود می گیرد،به ویژه سوپ میسو تقریبا با هر وعده غذایی سرو می شود و توفو ،کشک لوبیا و سس سویا همه جا موجود است. ویژگی های دریایی غذاهای ژاپنی نه فقط شامل موجودات دریایی بلکه شامل تنوع زیادی از جلبک های دریایی است و یک وعده کامل غذا همواره  شور و ترش را احاطه می کند. 

یکی از تفریحات،بیرون رفتن از توکیو و کشف جاذبه های خاص محلی است.هر منطقه در طول کشور تعدادی غذاهای دلپذیر ،بر پایه محصولات محلی موجود و ماهی دارد.در هوکایدو ساشیمی تازه و خرچنگ را امتحان کنید. در اوساکا،اوکونومیاکی okonomiyaki را که با پیاز سبز و بیضه های هشت پا !!! پر  شده است از دست ندهید!!!

غذاهای ژاپنی با chopsticks خورده می شوند.برنج کاری و برنج سرخ شده با قاشق خورده می شوند.غذا خوردن با چوب های نازک chopsticks به طور شگفت انگیزی ساده است،اگرچه تسلط بر آنها زمانی وقت می برد.از برخی دستوالعمل های چوب ها آگاه باشید:

1- هرگز چوب ها را راست در کاسه برنج قرار ندید یا محل را با این وضعیت ترک کنید!و هرگز چیزی را با چوب های خودتون به چوب دیگری ندهید!اینها با مراسم تدفینی در ارتباط است.اگر میخواهید چیزی را از بشقابتان به دیگری بدهید،اجازه بدهید خودشان آن را بر دارند،یا به طور مستقیم آن را در بشقابشان قرار دهید.

2- هنگاهی که کار شما با چوب ها تمام شد، می توانید آنها را در سراسر بشقاب یا در کناره های آن قرار دهید. رستوران های بهتر یک ظرف چوبی یا سرامیکی برای قرار دادن چوب ها در کنار هر بشقابی قرار می دهند.شما همچنین می توانید از کاغذی که چوب ها را درآنها برای شما می آورند استفاده کنید.

3- لیس زدن چوب ها در آخر بی کلاسی در نظر گرفته می شود.در عوض می توانید برنج را به نیش بکشید!

4-استفاده از چوب ها برای حرکت دادن بشقاب یا کاسه بی ادبی محسوب می شود.

5- با چوب ها به چیزی اشاره کردن بی ادبی است.(کلا اشاره کردن به مردم بی ادبی است ،با چوب ها دو برابر!)

6-جدا کردن موادغذایی با چوب ها بی ادبی است و به عنوان آخرین چاره استفاده می شوند.

چوب های یکبار مصرف در تمام رستوران ها تهیه دیده شده،همچنین با bento و غذاهای دیگر.این یک باور اشتباه است که شما بهتره بعد از شکستن چوب ها از هم آنها را تیز کنید!!

بسیاری از غذاهای ژاپنی با سس ها و چاشنی های زیادی همراه هستند.ژاپنی ها هرگز سس سویا را در روی برنج قرار نمی دهند،درحالی که سوشی sushi را قبل از خوردن کاملا در آن غوطه ور می کنندو همچنین آن را روی ماهی روی گریل می ریزند.کتلت گوشت(tonkatsu) با لایه باریک سس همراه است.

بیشتر سوپ ها و آبگوشت ها،مخصوصا miso، مستقیما با کاسه نوشیده می شوند.برای سوپ های غذاهای اصلی مانند ramen به شما قاشق داده می شود.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد