زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

 


سيد محمد برازنده - با روي کار آمدن گوشي‌هاي هوشمند، کمتر کسي را مي‌توان يافت که از فوايد اين محصولات بي‌نصيب مانده و نفعي از فناوري‌هاي پيشرفته به کار رفته در آن‌ها نبرده باشد؛ گوشي‌ها و حتي تبلت‌هايي که با سيستم‌هاي جديد خود، جاي ويژه‌اي را در اين کره خاکي به خود اختصاص داده‌اند.

کاربردهاي مختلفي در گوشي‌هاي هوشمند مدرن نهفته است که از جمله آن‌ها گجت‌هاي مخصوص مسافرتي است؛ گجت‌هايي که اين روزها طراحي يک سفر دلپزير به کمک آن‌ها بسيار ساده‌تر شده است.

آنچه در ادامه خواهيد خواند معرفي چند سامانه يا اپليکيشن‌‌هايي است که مي‌توان با نصب کردن آن‌ها روي گوشي‌ يا تبلت‌، خاطره‌اي خوش از يک سفر لذت‌بخش را به وجود آورد.

اسکايپ:

اسکايپ را بايد در صدر فهرست‌هاي مرتبط با نسل جديد گوشي‌ها قرار داد. اين سامانه بهترين روش براي برقراري ارتباط با ديگران بدون درج کدهاي ويژه مخابراتي در هنگام شماره‌گيري است؛ سامانه‌اي که مرز نمي‌شناسد و در هر مکان و هر زمان مي‌توان از آن براي هم کلام شدن با دوستان و آشنايان بهره گرفت. براي استفاده از اين اپليکيشن مي‌توان گوشي را به‌راحتي از طريق واي فاي متصل کرد؛ اگرچه ابتدا بايد نسبت به رومينگ خطوط ارتباطي مطمئن بود.

مسافرت هوشمندانه:

اين اپليکيشن از سوي وزارت کشور ايالات متحده امريکا طراحي شده و شامل تمام اطلاعاتي است که يک گردشگر پيش از مسافرت به آن‌ها نيازمند است. استفاده از اين سامانه رايگان است و تنها روي گوشي‌هاي آيفون قابل اجراست. پس از نصب، تنها با تکان دادن گوشي همراه به صورت خودکار يک کشور را که بهترين مقصد براي گردشگري است در اختيار کاربر قرار مي‌دهد. در اين ابزار اطلاعات کاملي از هشدارها، شرايط لازم براي ورود به يک کشور و همه مطالبي که پيش از مسافرت مورد نياز است به مسافر که در حقيقت کاربر گوشي است، داده مي‌شود.

هيپمانک:

هيپمانک ابزاري براي ثبت‌نام است که به صورت رايگان در گوشي‌هاي مبتني بر مک و آندرويد نصب مي‌شود. از آنجا که اطلاعات کاملي از نحوه رزرو هتل‌ها و بليت‌هاي هواپيما در اين سامانه طراحي شده، اين سامانه به يکي از بهترين ابزار‌هاي نصب شده در گوشي‌ها براي مسافران تبديل شده است. استفاده از ميانبرهاي کمکي در اين ابزار آسان است و به همين دليل جست‌وجو براي انتخاب بهترين ساعات و روزهاي پرواز نيز کاملا آسان است. اما بهترين بخش اين سامانه نمايش نزديک‌ترين رستوران‌ها و اماکني است که گردشگران در هنگام ورود به مقصد به دنبال آن‌ها مي‌گردند.

تريپيت (Tripit):

با تريپيت ديگر نبايد غم حفظ اطلاعات مربوط به سفرهاي پيشين را داشت و مهم‌تر از آن از جمع‌آوري کاغذهايي که اطلاعات مربوط به هر سفر در آن‌ها ذخيره مي‌شوند نيز خبري نخواهد بود. اين ابزار ويژه افرادي است که در هر سفر خود نوشته‌هاي فراواني تهيه مي‌کنند و به همراه داشتن اين نوشته‌ها کاري بسيار سخت و دشوار است.
با اين سامانه مسافران مي‌توانند تمام جزئيات مربوط به سفر از زمان پرواز تا اقامت در هتل‌ها را جمع آوري و در گوشي‌ها يا تبلت‌هاي خود ذخيره کنند.

راهنماي جيبي:

راهنماي جيبي در واقع راهنمايي براي يک مسافرت مجازي است. در اين ابزار مشخصات و ويژگي‌هاي 65 شهر معروف جهان گنجانده شده است و مسافران مي‌توانند در هنگام سفر به هريک از اين شهرها اطلاعات مورد نياز خود را به‌راحتي در اختيار داشته باشند. گفتني است در اختيار داشتن اينترنت پرسرعت لازمه بهره‌گيري از اين ابزار است و مي‌توان با اتصال گوشي به اينترنت از طريق واي فاي يا هرگونه شبکه ارتباطي ديگر اين مشکل را حل کرد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد