زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جاذبه‌هاي طبيعي فراوان و بکر سرزمين چهار فصل چهارمحال و بختياري مسافران نوروزي را به سوي خود مي‌خواند.

سرزمين چهارمحال و بختياري با داشتن جاذبه‌هاي طبيعي زيبا و کم نظير همچون قله‌هاي سر به فلک کشيده، رودهاي خروشان، آبشارهاي مرتفع، تالاب‌هاي وسيع و دشت‌هاي سرسبز از مکان‌هاي مورد علاقه گردشگراني است که در تعطيلات نوروز امسال از جاذبه‌هاي طبيعي اين سرزمين رويايي بهرمند مي‌شوند.

کوه‌هاي هميشه پوشيده از برف، هفتصد چشمه جوشان به همراه سرشاخه‌هاي رودخانه‌هاي بزرگ زاينده رود، کارون و دز که دشت‌هاي جنوبي و فلات مرکزي ايران را سيراب مي‌کند، تنها بخش کوچکي از ديدني‌هاي طبيعي و چشم‌نواز اين سرزمين است.

اين روزها طبيعتگردان در سفر به منطقه چمن گلي و صمصامي شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختياري به راحتي مي‌توانند همزيستي برف و گياه را مشاهده کنند، در حالي که هزاران گل بابونه منطقه چمن گلي را در برگرفته، تنها در چند صدمتري منطقه صمصامي پوشيده از برف است.

آبشار دره عشق نيز به عنوان بزرگترين و زيباترين آبشار ايران در شهرستان اردل يکي از زيباترين آبشارهاي موجود در سرزمين زاگرس مرکزي ايران است که همچون نگيني آبگون برتيرگي کوه دره عشق مي‌درخشد و طبيعت‌گردان را در ديدار از خود مسرور مي‌کند.

استان چهارمحال و بختياري در نوروز امسال با جشنواره‌اي از رنگ‌ها و زيبايي هاي طبيعت، خود را براي پذيراي از دو ميليون مسافر آماده کرده است.

در نوروز سال گذشته نيز نزديک به يک ميليون و 700 هزار مسافر و گردشگر از اين استان ديدن کردند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد