زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

سيد محمد برازنده- جيب‌برها همه‌جا هستند و افرادي را که بيش از همه دوست دارند،‌ گردشگرانند. گردشگراني با کيف‌هاي پرپول که در انتظار خالي شدن در هنگام خريد سوغاتي‌ها و هدايا به سر مي‌برند. گردشگراني ‌محو تماشاي بناها و اماکن تاريخي و فرهنگي که تمام حواس خود را متوجه فهميدن و شناختن مناظر اطراف خود کرده و کاملاً‌ از اموال و لوازم همراه خود غافلند. گردشگراني که لحظه‌اي سر به هوايي براي هميشه و يا در کمتر مواقعي،‌ براي مدتي،‌ آنها را از داشته‌هاي سفري خود دور مي‌کنند.

آنچه که در ادامه آمده است نامي از 10 شهر برتر دنيا در امر جيب‌بري است که به گفته‌اي خطرناکترين مکان براي کيف پول‌ها و کيف دستي‌هاي مسافران و گردشگران به شمار مي‌روند.

اين اسامي را به خاطر بسپاريد تا دست‌خالي از مسافرت به اين مناطق برنگرديد.

1-لاس رامبلاس، بارسلون، اسپانيا:

جيب بري در لاس رامبلاس مي‌تواند به همان اندازه راحت و جذاب باشد که ورزش زيبا، مفره و مشهوري همچون فوتبال.‌ از اينرو رفتارهاي گردشگران در اين پياده‌روي شلوغ شهر بارسلون را مي‌توان با حرکات بازيکنان در زمين فوتبال مقايسه کرد. بنابراين اگر گردشگران در آفسايد ماندن يا بيرون از زمين مسابقه قرار گرفتن را ترجيح مي‌دهند،‌ بايد کاملاً‌ مراقب بوده و هر لحظه لوازم همراه خود را چک کنند.

2-رم، ايتاليا:

رم،‌ شهري با جاذبه‌هاي تاريخي و فرهنگي منحصر به فرد،‌ که بناهاي چندهزار ساله آن چشم هر بيننده‌اي را مسحور خويش مي‌کند. بنابراين، بيراه نيست اگر اين شهر را دومين منطقه مورد علاقه جيب‌برها بناميم. اماکني همچون چشمه‌ تروي (Trevi) يا معبد پانتنون، بهترين مناطق براي دزديدن دوربين‌ها و خالي کردن جيب‌هاي گردشگران سر به هوا است.

3-پل چارلز، پراگ، چک:

پل چارلز که آنرا تصويري از پراگ امروز مي‌نامند محل عبور و مرور خيل گردشگراني است که روزانه از سراسر جهان به اين شهر مي‌آيند. از اينرو پيش از آنکه خود را براي عکس گرفتن از قلعه باستاني پراگ آماده کنيد،‌ از وجود دوربين سرجاي خود مطمئن شويد.

4-مادريد، اسپانيا:

هرج و مرج،‌ اتومبيل‌ها و هياهوي هزاران نفر در خيابانها،‌ تصاوير مادريد امروز يا مادريد مدرن را نشان مي‌دهند. در طول مدت زماني که گردشگران در خيابانهاي تنگ و باريک اين شهر قدم مي‌زنند، هر لحظه بايد مراقب ماشين‌ها باشند تا با آن برخورد نکنند. اغلب جيب‌بري‌ها در چنين موقعيت‌هايي رخ مي‌دهند‌، همين امر باعث شده است تا مردم بيشتر مراقب خود و کيف‌هايشان در هنگام عبور اتومبيل‌ها باشند.

5-پاريس، فرانسه:

پاريس، يکي ديگر از شهرهاي مشهور جهان به شمار مي‌رود،‌ که همه ساله ميزبان گردشگران بسياري است، بااين حال برج ايفل و تابلو‌ي موناليزا تنها گردشگران را به سوي خود جذب نمي‌کنند،‌ بلکه جيب‌برها نيز، حضوري فعال در اين اماکن دارند. بنابراين هنگامي که در خيابان‌ها مخصوصاً ايستگاه‌هاي مترو شهر پاريس قدم مي‌زنيد، شديداً مراقب اموال و وسايل همراه خود باشيد.

6-فلورانس، ايتاليا:

بديهي است، هنگامي که گردشگران مجموعه‌هاي ميکل‌آنژ شهر فلورانس را تماشا مي‌کنند هيچ توجهي به دارايي‌ها و لوازم همراه خود نخواهند داشت. سرقت شايد راحت‌ترين کاري باشد که در اين مواقع صورت مي‌گيرد و اين به معناي لزوم دقت و تمرکز بيشتر گردشگران از وسايل خود در اين شهر تاريخي زيبا است.

7-بونيس آيرس،‌ آرژانتين:

در اين شهر، هيچگاه براي به سرقت رفتن کيف پول خود،‌ فرياد نزنيد، زيرا پاسخي نخواهيد شنيد. علاوه بر آن هيچگاه اشتباه دوست شدن با محلي‌ها چه خردسال و چه بزرگ سال را مرتکب نشويد،‌ زيرا اين دوستان دوست داشتني به چيزي جز به کيف‌ پولهاي شما علاقه ندارند.

8-آمستردام، هلند:

معمولاً گردشگري در حصار سرگرمي‌ها و مناظر ديدني فوق‌العاده شهر آمستردام، به آساني موجب آن مي‌شود که گردشگران محل و جاي خود را فراموش کنند. از اينرو گردشگران بيش از هر شهر ديگري نيازمند دقت و مراقبت از وسايل خود و جدا شدن از زيبايي‌هاي فريبنده اين شهر هستند. جيب‌برها، اغلب ازاين گونه گردشگران نهايت استفاده را مي‌برند.

9-آتن، يونان:

شهرهاي معروف جهان،‌ علاوه بر گردشگران و علاقمندان به مناطق تاريخي، سهم عمده‌اي نيز در جذب جيب‌برها، هدايتشان به سوي وسايل مسافران و بازديدکنندگان دارند. آتن و بناي آکروپليس آن نيز، شايد مناسب‌ترين مکان براي سارقان و کيف قاپ‌هايي باشد که مترصد حضور مسافران و گردشگران از همه جا بي‌خبر هستند. مراقبت از اموال،‌ مهمترين هشدار ناملموس براي گردشگران اين شهر است.

10-هانوي، ويتنام:

شهر هانوي و محله قديمي پرجاذبه آن همه ساله ميزبان عبور و مرور گردشگراني است که از سراسر جهان براي تماشاي آن به اين کشور آسيايي مي‌آيند.
محله قديمي اين شهر برخلاف قديمي بودن، جيب‌برها و سارقان پيشرفته‌اي دارد. چه بسيار گردشگراني که با کوله‌پشي‌هاي سنگين وارد اين محله شده و سبک از آن خارج شدند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد