زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مکونگ یکی از رودخانه های اصلی جهان است که در جنوب شرق آسیا قرار دارد. مکونگ دوازدهمین رود طویل در جهان و هفتمین در آسیا است. درازای این رودخانه 4350 کیلومتر برآورد شده و حوضه آبخیر آن  795000 کیلومتر مربع است که سالانه 457 کیلومتر مکعب آب را تامین می کند
یکی از جاذبه های گردشگری کشور ویتنام رودخانه معروف مکونگ و مجموعه جزایر اطرافش می باشد که قسمتی از این رودخانه در ویتنام می باشد و در حدود 1 تا 1.30 ساعت فاصله از شهر هوشی مین (سایگون) قرار دارند. بعد از رسیدن به اسکله مکونگ توسط راهنمای محلی سوار بر قایقهای تفریحی برروی رودخانه مـکونگ  به سمت جزایر واقع در این رودخانه خواهید رفت، این جزایر شامل روستاهایی میشود که کشاورزی قوی داشته و همچنین دارای معبد و پناهگاهی جهت کودکان بی سرپرست می باشد. پس از رسیدن به جزیره در بین مسیر با چایی محلی، میوه و موسیقی محلی پذیرایی خواهید شد. شما می توانید طریقه ساخت شکلاتهای معروف و خوشمزه و متنوع ویتنامی را که بصورت سنتی ساخته می شود را ببینید و خریداری کنید. در طول مسیر از قایقهای سنتی که یکی از جذابترین خاطرات سفر را برای شما رقم خواهد زد و شما را از بین شالیزارهای زیبا عبور می دهد استفاده خواهید کرد در بین مسیر از لذت پارو زدن بهره ببرید. شما از درشکه های محلی جهت تردد بین روستاها نیز استفاده خواهید کرد. در آخر سوار بر قایقهای تفریحی به اسکله برمی گردید.
رودخانه مکونگ1
رودخانه مکونگ3
بعد از بازدید، رستورانهای زیبای ساحلی را جهت صرف ناهار فراموش نکنید. در نظر داشته باشید که ویتنام یکی از منوهای معروف غذایی را در کشورهای جنوب شرق آسیا دارد که اکثر این غذاها به مذاق ما ایرانیها سازگار است.
بعد از صرف ناهار به سمت شهر هوشی مین برخواهید گشت. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد