زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جزیره تیومان (Tioman Island) ، این بهشت زیبا در جنوب دریای چین ، در 56 کیلومتری ساحل پاهانگ واقع شده است. تیومان یکی از بهترین جزیره های دنیا به شمار می رود و در سال 1959 محل برگزاری موسیقی های  هالیوود، "اقیانوس آرام جنوبی" بوده است. طبق یک افسانه، این جزیره آخرین استراحتگاه شاهزاده افسانه ای اژدها بوده است. آبهای گرم و مناظر زیبا تیومان را به محل مناسبی برای غواصان تبدیل کرده است. 
مناظر شگفت انگیزی از قبیل چترهای دریایی رنگین، مرجان های شاخ گوزنی، کیسه دریایی و اسفنج های دریایی زیبا را کشف کنید. غواصان می توانند از شنا در کنار زمردماهیان ناپلئونی، تروالی راه راه طلایی، طوطی ماهی و دسته هایی از ماهی تفنگدار لذت ببرند. 
جزیره تیومان
 
جزیره تیومان مکان مناسبی برای گذراندن روزها در زیر آفتاب و تفریح کردن است. در آبهای سبز رنگ شنا کنید، از قدم زدن در ساحل لذت ببرید یا با صدای موج ها به خواب بروید. چندین روستا در اطراف این خط ساحلی پراکنده شده اند، بزرگترین آنها عبارتند از سالانگ، تکک، جنتینگ، پایا و جوارا. 
 
هر روستا محیط متفاوت و منحصر به فردی دارد. مناظر سرسبز تیومان زیستگاه انواع بی نظیری از گیاهان و حیوانات کوچک است از قبیل پروانه ها، بزمجه ها، گوزن ها و میمون ها. این گیاهان و جانوران در فیلم های مستند شبکه National Geographic نمایش داده می شوند. 
 
سازندهای گرانیتی این جزیره برای سنگ نوردی عالی هستند. افرادی که روحیه ماجراجویی دارند می توانند صخره های عظیم و افسانه ای گونونگ ننک سموکوت یا Dragons Horns (شاخ های اژدها) را بپیمایند تفرجگاه برجایا تیومان با داشتن ساحل، زمین گلف و اتاق ماساژ و قرار گرفتن در کنار تپه ها و مناظر زیبا مکان لوکسی برای اقامت به شمار می رود.
 
مسیر زمینی :
از جوهور بهرو وارد بزرگراه تبرائو شوید و از مسیر کوتا تینگی به مرسینگ بروید. از کوالالامپور وارد بزرگراه کارام شوید و از تمرلوح، کوانتان، پکان، کوالا رومپین، تانجونگ گموک بگذرید تا به مرسینگ برسید. به غیر از آن می توانید از کوالالامپور وارد بزرگراه PLUS شوید، از سرمبان، باهائو،موادزام شاه، کوالا رومپین، تانجونگ گموک بگذرید و به مرسینگ برسید.
 
با وسایل نقلیه عمومی : 
در سنگاپور در ایستگاه اتوبوس Newton Circus Court و جالان سلطان اتوبوس های سریع السیر در دسترس شما هستند. از کوالا لامپور، اتوبوس ها و تاکسی ها در ایستگاه اتوبوس پودورایا وجود دارند. اتوبوس ها ظهر و 11.30 شب از کوالا لامپور حرکت می کنند، در حالیکه تاکسی ها در هر زمانی شما را به این جزیره می برند. این سفر حدود 5 تا 6 ساعت طول می کشد.
 
از راه دریا :
با قایق می توان از تانجونگ گموک در پاهانگ و مرسینگ در جوهور به تیومان رسید. این سفر دریایی حدود 1.5 طول می کشد.
 
از راه هوایی :
برجایا ایر هر روز پروازهای مستقیم 45 دقیقه ای از کوالا لامپور و سنگاپور به تیومان ارائه می دهد.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد