زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

آب نمای کراون (Crown Fountain) از مکانهای مورد علاقه کودکان و خانواده ها ، تركيبي از هنر اجتماعي و مجسمه سازي ويديويي که توسط هنرمند اسپانيايي ، JaumePlensa در پارک هزاره شیکاگو  ، طراحی شده است. آبنما شامل دو برج 50 فوتی (15.2 متر) از جنس آجر شیشه ای است که زیر پای هر کدام از آنها استخری کم عمق وجود دارد. اين استخر از گرانيت سياه ساخته شده و باعث منعكس شدن تصوير دو برج بر روي زمين ميشود. اين بنا نشان دهنده عقيده پلنزا در مورد توجه به دو موضوع آب و نور در معماري و همين طور گسترش استفاده از تكنولوژی ويديو نسبت به كارهای پيشين اوست.

 نکته جالب استفاده از تصاوير ساكنان بومي در سطح آبنما است که دائما آب به صورت آبشار از لوله كوچك قرار گرفته شده در قسمت دهان تصوير ، به زير دو برج مي ريزد. وقتي صدها شيكاگويي از اين محل عبور مي كنند، اميدوارند تصاوير خود را بر روي دو برج ببينند.

آب نمای کراون 1

هدف استفاده از چهره ها نشان دادن تنوع شهر به لحاظ نژاد و سن بوده است. چهره هاي مورد نظر از مدارس ، كليساها و گروه هاي اجتماعي انتخاب شدند و فيلمبرداري از سال 2001 در مدرسه هنر شيكاگو آغاز شد.

آب نمای کراون 2

در هر ویدیو یک قسمت به چین خوردن لب های تصاویر اختصاص دارد که پس از آن آب فواره می زند تا این طور به نظر برسد که آب از دهان جاری می شود. در هر یک ساعت حداکثر 12 تصویر ، هر کدام به مدت زمان 5 دقیقه نمایش داده می­ شود. با وجود اینکه آب از اواسط بهار تا اواسط پاییز جاری می شود، تصاویر در تمام طول سال نمایش داده می شوند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد