زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

قلعه سنت آنجلو یا کاستل سنت آنجلو (Castel Sant'Angelo) به معنای قلعه فرشته مقدس که پیشتر با نام آرامگاه هادریان (Mausoleo di Adriano) شناخته می‌شد ساختمانی مدور و استوانه‌ ای‌ شکل واقع بر کرانه رود تیبر در شمال غربی مرکز تاریخی شهر رم در ایتالیا است. این بنا نخست توسط هادریانوس ، امپراتور روم به‌عنوان آرامگاهی برای او و خانواده‌اش ساخته‌ شد اما بعدتر در طول تاریخ با انجام تغییراتی در آن به عنوان آرامگاهی برای چند امپراتور دیگر و خانواده‌هایشان، دژ، زندان و پناهگاهی برای پاپها و پادگانی برای نیروهای ناپلئونی نیز مورد استفاده قرار گرفت. این ساختمان امروزه تبدیل به موزه شده‌ است.
پس از آن در طی قرون وسطی و در زمان درگیری بین پاپ‌ها و نجیب‌زادگان، قلعه سنت آنجلو به دژی مستحکم بدل شد. یک دیوار بلند دفاعی موسوم به پاسِتو که در زمان پاپ لئوی چهارم (۸۴۷-۸۵۵) ساخته شد این بنا را به کاخ واتیکان متصل می‌سازد.
قلعه سنت آنجلو1
پاپ نیکلاس پنجم (۱۴۴۷-۱۴۵۵) طبقه‌ای آجری بر بالای این ساختمان ساخت و برج‌های کوچکی را به گوشه‌های آن افزود و باستیون هشت‌ضلعی قلعه در زمان پاپ الکساندر ششم (۱۴۹۲-۱۵۰۳) به بنا اضافه شد. الکساندر همچنین گذرگاهی را بر بالای دیوار بلند دفاعی ساخت تا پاپ بتواند در زمانی که مورد محاصره قرار گرفته است از آنجا بگریزد. از این طریق او توانست در سال ۱۴۹۴ از دست فرانسویان مهاجم فرار کند.
قلعه سنت آنجلو2
در سال ۱۵۲۷ پاپ کلمنت هفتم در برابر نیروهای شارل پنجم در اینجا پناه جست و چند اتاق آن را قابل سکونت کرد. این اتاق‌ها بعدتر توسط پاپ پل سوم که در زمان کاردینالیش توسط پاپ اینوسنت هشتم در این قلعه زندانی شده بود تکمیل شد. بنونوتو چلینی مجسمه‌ساز نیز در زندگینامه‌اش به زندانی شدنش در این قلعه اشاره کرده است. پس از اتحاد و یکپارچگی ایتالیا این قلعه به سربازخانه و زندانی نظامی تبدیل شد تا آنکه امروزه به موزه تبدیل شده است.
 
قلعهٔ سنت آنجلو شامل ۴ طبقهٔ اصلی است که اتاق‌های پاپ‌ها در دو طبقهٔ بالایی آن قرار دارند. همچنین تندیسی از میکائیل بر بالای قلعه قرار دارد.
 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد