زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

برای دیدن عکس های کلوسئوم در رم ، ایتالیا  (اینجا) را کلیک کنید

Coliseum معروفترین آمفی تئاتر دایره وار(بیضی) عظیم تاریخی است. کولوسئوم طوری طراحی شده که در آن پنجاه هزار تماشاگر جا بگیرد و در حدود 80 در ورودی دارد که جمعیت می توانستند خیلی سریع و به راحتی وارد آن محل شده و از آنجا خارج شوند. واژه کلوسئوم به معنی «جایگاه بزرگ» نام دیگر آن آمفی تئاتر فلاویوسی(amphitheaterum flaviusi) است.

ساخت کولوسئوم توسط Vespasian (وسپاسین)امپراطور سالهای ۶۹ تا ۷۰ روم پایه گذاری شد، پس از آن پسرش Titus (تیتوس)در سال ۸۰ بعد از میلاد آنرا بنا کرد، که نهایتا توسط Domitian (دومتین)برادر Titus به پایان رسید. پلان این مجموعه به شکل بیضی به قطرهای ۱۸۸ و ۱۵۶ متر میباشد ارتفاع آن تقریبا به اندازه یک ساختمان۱۵ طبقه می رسد(حدود۴۸متر)، و کف صحنه چوبی است و در زیر آن مجموعهای از اتاقها و گذرگاهها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه اندازی و اجرای نمایش قرار گرفتهاست.

در طبقات بالای سالن مردمان طبقه پایین و زنان می نشستند و هر چه از بالا به سمت پایین می آمد ، مردمان طبقه بالاتر و اشرافیان به تماشا می نشستند.

جنگجویان شامل برده های مسیحی ، جنایتکاران و یا اسیران جنگی می شدند که در کلوسئوم رم به مبارزه می پرداختند که اگر پیروز از جنگ بیرون می آمدند و امپراتور اجازه آزادی آنها را می داد به آنها شمشیر چوبی می دادند که نشان آزادی آنها بود .

در امپراتوری رم این مبارزه ها یک نوع تفریح محسوب می شد که انواع گوناگونی داشت ، شامل جنگ تن به تن چند مبارز، جنگ گلادیاتورها با حیوانات که این جنگ محبوبترین تفرح آنها بود. و یا اعدام جنگجویان می باشد.

 

آدرس:      Italy , rome , piazza del colosseo ,colosseum

ساعت کاری : از 1 march تا 31 october  ساعت 9 تا 18:30  و  از 1 november تا 28 february  ساعت 9 تا 15

روزهای تعطیلی :  New Year's Day .. January 1   و   Christmas - Christian .. December 25

قیمت بیلیط :    Adult  8.00 Euros

وسایل نقلیه :    Metro: Colosseo (line B)      ;     Bus: 11, 15, 27, 81, 85, 87, 88, 118, 673       ;

Tram: 13, 30, 30b

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد