زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

خبرگزاري ميراث فرهنگي- گردشگري- اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها و به دنبال آن افزايش بهاي برخي خدمات و كالاها، موجبات افزايش هزينه سفر را فراهم مي‌آورد. از سوي ديگر با وجود واريز مبالغي به حساب بانكي برخي از مردم،‌ به علت نامشخص بودن افزايش هزينه‌ي هر خانوار،‌ يكي از مواردي كه در سبد خانوار تغيير جايگاه خواهد داشت و به احتمال زياد به رده‌هاي پايين تنزل مي‌يابد،‌سفر است.
مورد ديگري كه در اين زمينه لازم است مورد توجه قرار گيرد آن است كه ايران تا به حال نيز جزو مقاصد گران سفر براي گردشگران محسوب مي‌شده و اكنون با افزايش قيمت خدمات حمل و نقل و همچنين اقامت و ساير موارد مؤثر، مشخص نيست عكس‌العمل گردشگران چه خواهد بود و آيا همچنان بر تصميم خود براي سفر به ايران پابرجا خواهند ماند؟
صرف از نظر از مسايلي كه در بالا به آنها اشاره شد و در آينده‌اي نه چندان دور خود را نشان مي‌دهند، سفرهايي را نيز بايد در نظر گرفت كه در زمان جاري اجرا مي‌شوند اما قيمت‌شان ماه‌ها پيش نهايي شده است.
جوانب بسياري بايد در نظر گرفته شوند تا صنعت گردشگري به طور مطلوب به حيات خود ادامه دهد و اين مسأله باعث شده تا جامعه تورگردانان اقدام به تشكيل كارگروهي كند.
از ابراهيم پورفرج رئيس جامعه تورگردانان پرسيده شد كه آيا تنها اعضاي جامعه در اين كارگروه شركت دارند و يا افرادي از خارج جامعه هم در اين كارگروه هستند؟ وي پاسخ داد: «از افراد خارج از جامعه كه در زمينه مسايل اقتصادي تخصص دارند نيز دعوت كرده‌ايم.»
رئيس جامعه تورگردانان هدف از تشكيل اين كارگروه را تشريح كرد: «در اين گروه گفت‌وگوهايي خواهيم داشت تا پيش‌بيني‌هايي براي خودمان داشته باشيم. ما و همكاران در چه شرايطي قرار مي‌گيريم؟ چه كار بكنيم قبل از اين كه به شرايط سخت برسيم،  و اگر لازم است كمكي از دولت بگيريم، ‌مشخص شود.»
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد