زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

در جاي جاي اين کره خاکي مناظر و مناطقي پرجاذبه و ديدني وجود دارد و مي‌توان براي هر سليقه و ذائقه‌اي، نمونه‌اي دلخواه را جست. جاذبه‌هاي طبيعي و ساخته دست بشر با عمري که به ميليون‌ها سال يا هزاران سال مي‌رسد، کم نيستند و از شرقي‌ترين نقطه زمين تا غربي‌ترين نقطه آن وجود دارند.
بسياري از اين مناظر، از چنان کششي برخوردارند که تماشاي آن‌ها شگفتي هر بيننده‌اي را برمي‌انگيزد و به همين سبب شهرتي جهاني يافته‌اند. آنچه در ادامه خواهيد خواند مختصري درباره 10 منظره شگفت‌انگيز دنياست که برخي‌ از آن‌ها شايد براي ما تازگي داشته باشد.

1- کوه کله‌قند در ريودوژانيرو:
اين کوه با ارتفاع 396 متر در شهر ريودوژانيرو در کشور برزيل قرار داد. ارتفاع اين کوه از سطح دريا 1400 متر است. شما مي توانيد با تله‌کابين به قله اين کوه صعود کنيد و مناظر زيبايي را که زير پاي شما هستند مانند خليج گوانابارا، ساحل کوپاکابانا و... مشاهده کنيد. کوه‌نوردان ترجيح مي‌دهند به جاي اين‌که با تله‌کابين به قله برسند، خودشان اين مسير را بپيمايند.
اما چرا کوه را اين‌چنين نام‌گذاري کرده‌اند؟ عده‌اي معتقدند علت نام‌گذاري اين کوه شکل ظاهري آن است که شبيه کله قند است. عده‌اي ديگر هم مي‌گويند که نام کوه از زبان سرخ‌پوستي گرفته شده و به معني "کوه بلند" است.

2- صحراي گبي در مغولستان:
اين صحرا استپ‌هاي نيمه‌بياباني دارد که منطقه وسيعي در حدود يک ميليون و 300 هزار کيلومتر مربع را پوشش مي‌دهند. اين صحرا نيز مانند ساير محيط‌هاي کويري تابستان‌هاي بسيار گرم و سوزان و زمستان‌هاي فوق‌العاده سردي دارد. صحراي گبي در حال گسترش و پيشرفت به سمت مراتع چين است و مراتع اين کشور را به محيط‌هايي بياباني تبديل کرده است. طوفان‌ها، گرد وغبار، ريز گردها و... آسيب‌هايي جدي به مردم اطراف آن‌جا و به‌خصوص به صنعت کشاورزي وارد کرده‌اند. اين صحرا داراي کوه، تپه‌هاي شني، و مناظر صحرايي زيبايي است.

3- ماچو پيچو در پرو:
قلعه‌اي زيبا و مقدس که مربوط به دوره آزتک‌هاست در ارتفاعات کوه آند قرار دارد. شما با ماشين يا وسايل نقليه ديگر نمي‌توانيد به اين دژ زيبا راه پيدا کنيد و تنها بايد با کوه‌نوردي به آن‌جا برسيد. براي اين که به اين قلعه برسيد چند روز در راه خواهيد بود زيرا بايد مسافت زيادي را پياده طي کنيد تا بتوانيد به آن برسيد. جالب است بدانيد اين قلعه يکي از عجايب هفت‌گانه جهان هم به حساب مي‌آيد.

4- صومعه مِتِورس در يونان:
اين صومعه که در قرن يازدهم در ارتفاعات شمالي کشور يونان ساخته شده است، منظره‌اي بسيار زيبا و جذاب دارد و به اعتقاد ساکنان اين منطقه براي پاک‌سازي روح و تجديد قواي انساني مکان بسيار مناسبي است. هر سال افراد زيادي جذب اين صومعه مي‌شوند. در قرن‌هاي گذشته تنها راه ارتباطي براي رسيدن به صومعه، طي کردن مسير به صورت کوه نوردي بوده، اما در سال 1920 براي راحتي بيش‌تر گردشگران و مردم يونان، پله‌هايي را از ابتدا تا انتهاي اين صومعه ساختند تا دست‌رسي بهتري داشته باشد.

5- نوناويک در کانادا:
اين منطقه يکي از زيباترين مناطق کاناداست. طلوع و غروب خورشيد همانند عکس‌‍‌هاي مناظري‌اند که با «فوتوشاپ» تغيير يافته و زيباتر شده‌اند و گاه بيننده در باور آن‌ها دچار ترديد مي‌شود. اين منطقه در شمال کبک قرار گرفته است و سرشار از منابع طبيعي به همراه جنگل‌هاي سوزني‌برگ و پهن‌برگ و درياچه‌هاي متعدد و رودخانه‌هاست. شما بايد با هواپيما يا کشتي به اين نقاط جذاب سفر کنيد. مردم اين منطقه از حيوانات و محصولات کشاورزي نياز روزمره خود را تامين مي‌کنند.

6- له در کشور هند:
اين منظره زيبا در 3هزار و 525 متري هيماليا قرار دارد. در اين منظره شما مي‌توانيد نمود مذهب‌هايي مانند بودا را ببينيد. تنها بين ماه‌هاي مه تا اکتبر مي‌توانيد براي ديدن اين مناظر برويد. اين کار در ساير ماه‌هاي سال به دليل بارش برف شديد و سختي راه ممکن نخواهد بود.

7 - 5 روستا در يک تپه در ايتاليا:
پنج روستاي کوچک که در تپه‌اي در ايتاليا واقع شده‌اند. اين روستاها به حدي کوچک‌اند که پنج‌تاي آن‌ها روي يک تپه قرار گرفته‌اند اما هيچ يک از روستاها راضي نيستند که با روستاي ديگر ادغام شوند. اين منطقه به حدي جذاب و زيباست که به مسير عاشقان شهرت پيدا کرده است.

8- صومعه‌اي در بوتان:
کشور پادشاهي بوتان در جنوب آسيا و در شرق هيماليا واقع شده است. بوتان به دريا راه ندارد و دور تا دور آن را خشکي فرا گرفته است. اين کشور بين هند و چين قرار دارد. اين صومعه مکاني روحاني براي نيايش و نماد فرهنگ بودا و تبت است.

9 - اگويل دو ميدي در فرانسه:
اين منطقه بسيار زيبا و جذاب است. شما براي رفتن به بالاترين نقطه‌ بايد از تله‌کابين استفاده کنيد. تله‌کابين اين منطقه در سال 1955 ساخته شد تا مسافران و گردشگران را به مناطق بالاتر ببرد. ارتفاع يکي از قله‌هاي آن‌جا به 1039 متر مي‌رسد.

10 -جنگل‌هاي آمازون در امريکاي جنوبي:
جنگل‌ آمازون جنگل بسيار بزرگي در امريکاي جنوبي است. جنگل‌هاي باراني آمازون در تمام فصول سال داراي هوايي گرم با رطوبتي بسيار زيادند. تقريباَ هر روز در سرتاسر آمازون باران سنگيني مي‌بارد.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد