زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هيجان ناشي از ترس يکي از لذتهاي بشر در عصر حاضر قلمداد شده است ، موج توليد فيلم‌ها و سريال‌هاي ترسناک و شهربازي‌هايي با وسائل عجيب و غريب ، بيانگر اين مطلب است.
در اينجا قصد داريم شما را با مکان‌هايي آشنا کنيم که در دل طبيعت و براي همين هيجان ناشي از ترس ساخته شده اند.

جايگاه هوايي داستين( اتريش)
اين جايگاه که به نام "بالکن کوه‌هاي آلپ" معروف است در ارتفاع 2700 متري از سطح دريا بر روي يک صخره به بلنداي 250 متر واقع شده است. چشم انداز 360 درجه آن به بازديدکنندگان اين امکان را مي‌دهد تا کشور اسلوني از جنوب تا جمهوري چک در شمال را ببينند.ارتفاع اين مکان حتي از آبشار نياگارا و يا آبشار ايگازوا در برزيل هم بيشتر است.

دورنماي اورلند( نروژ)
تاد ساندرس و تامي ويل هلسمن ، معماران اين طرح با هدف ايجاد منظره‌اي منحصر به فرد از درياچه اورلند در نروژ آن را بنا کردند. در انتهاي اين جايگاه که به سمت دره خم شده ، شيشه‌اي وصل شده است که منظره‌اي باور نکردني را در خود منعکس مي‌کند و براي بازديدکنندگان لذتي وصف ناپذير همراه با ترس را به همراه دارد.

جايگاه هوايي گرند کانيون
اين جايگاه که به شکل نعل اسب طراحي شده است در حدود 4000 پايي از سطح زمين واقع شده است . همچنين در حدود بيست متر از لبه پرتگاه به سمت دره پيشروي کرده است. زمين اين جايگاه از شيشه‌هايي به ضخامت 10 سانتيمتر ساخته شده است که به همين جهت بازديدکنندگان براي ورود بدان جا بايد از جوراب‌هاي مخصوص ضد خش استفاده کنند. مهندسي دقيق آن اين شرايط را فراهم کرده است تا بيش از 70 تن وزن را بتواند تحمل کند و در برابر وزش بادي به قدرت 160 کيلومتر بر ساعت مقاومت داشته باشد.

سکوي معلق در آبشار ايگازوا ( حد فاصل برزيل و آرژانتين)
منظره آبشاري به اين زيبايي خود سرشار از لذت است که با نزديک تر شدن به آن اين لذت بيشتر قابل لمس است. راه رفتن بر روي پلي معلق در نزديکي آبشار با لمس قطرات آب منظره و حسي وصف نا پذير را به همراه خواهد داشت.

برج آسمان اوکلند (نيوزلند)
برج آسمان اوکلند به ارتفاع 328 متر بلندترين برج واقع درنيمکره جنوبي زمين به شمار مي‌رود. 2000 تن تير آهن ، 660 تن مصالح آهني و 15000 مترمربع بتن استفاده شده تا اين بنا بر پا شود. در مقابل 200 کيلومتر بر ساعت باد تند و بيش از هشت ريشتر زلزله مقاومت دارد . از فاصله 82 کيلومتري حتي در اوج آلودگي ديده مي شود. نکته قابل توجه فضاي شيشه‌اي است که ديدي 360 درجه به شما مي‌دهد. اين ديوار گرداگرد بنا به شکل نصب شده است.

برج ايلاورا ( استراليا)
اين برج که محلي براي گام برداشتن بر مناظر بسيار زيبايي است در مدت پنج ماه ساخته شده است. بر فراز تپه‌هاي نايتس( شواليه‌ها) در غرب منطقه کوهستاني رابرتسون در استراليا اين بنا ساخته شده است. اتفاع آن از سطح زمين 25 متر است که به بازديد کنندگان اين امکان را مي‌دهد تا به اين منطقه باران خيز و سر سبز ديدي کامل داشته باشند.

چشم انداز دره‌اي در سوييس
اين جايگاه که تا پايان سال 2010 تکميل و به پايان مي رسد مناظر زيبايي از سوييس را در زير پاي خود دارد. در اين جايگاه از نماد‌هاي زيبايي که در فرهنگ و ادبيات وجود دارد بهره برده شده است و مسلما به زيبايي طبيعت آن مي‌افزايد.

خانه‌اي به سوي بيکران از فراز تخته سنگ( وينسون آمريکا)
اين خانه کوچک در سال 1959 ساخته شده است. اين بنا تلفيقي از معماري منحصر به فردي است که در اتاق‌ها و ديوارها و محل خريد آن به کار رفته است . معمار اين بنا الکس جردن نام دارد . اين جايگاه که يکي از جاذبه‌هاي گردشگري در دنيا محسوب مي شود در منطقه‌اي به نام گرين اسپرينگ ( بهار سبز) در وينسون آمريکا واقع شده است. اين خانه که چشم اندازي به سوي بي نهايت دارد چندين متر بدون هيچ ستوني بر روي دره‌اي واقع شده است. 3000 پنجره نيز با کار دست در آن ساخته شده است تا چشم انداز زيباتري را ايجاد کند.

بالکن آيل ( ايتاليا)
در باغ‌هاي قلعه ترانتمنسون اين مکان هيجان انگيز را خواهيد يافت. معمار اين بنا متيو تون نام دارد و چشم انداز زيبايي را از اين منطه براي بازديد کنندگان خود رقم زده است.

بر فراز تايرول(اتريش)
اين سازه مسطح در ارتفاع 3000 متري از سطح دريا در استابيو کلکير واقع شده است . با به کار رفتن آهن‌هايي خاص که مقاومت جايگاه را نسبت به هواي خاص منطقه تنظيم مي کند، شما مي توانيد 9 متر از لبه پرتگاه به سمت طبيعت رفته و از مناظر منطقه لذت ببريد

سيد محمد برازنده

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد