زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تایلند برای سواحل شنی سفید رنگ زیبا و خیره کننده و دریاهای آبی و شفافش مشهور می باشد. با بیش از 2000 مایل از خط ساحلی و 8000 جزیره ی گرمسیری، تایلند طیف گسترده ای از سواحل را برای انتخاب به گردشگران ارائه می دهد، از جمله غارهای آرام و دورافتاده و امتدادی از  شن و ماسه که با مهمانی های گردشگران مشتاق کامل می شوند. بررسی اجمالی بهترین سواحل در تایلند :

10 ساحل سایری (Sairee Beach)

ساحل سایری

اگرچه ساحل سایری تنها حدود یک مایل طول دارد، اما طولانی ترین امتداد از شن و ماسه در جزیره ی خیره کننده ی کوتائو (Ko Tao) می باشد، همچنین گاهی اوقات به عنوان جزیره لاک پشت ها به آن اشاره می شود. ساحل سایری که در سمت غرب جزیره واقع شده، مورد علاقه ی غواصان می باشد. اگرچه اینجا یک منطقه ی نسبتا متوسط است،اما هنوز هم دارای تعدادی کلوپ های شبانه و کافه می باشد. شما می توانید به صورت هوایی یا از طریق خدمات کشتی رانی به جزیره ی دوست داشتنی کوتائو بروید.

9  هاد رین (Haad Rin) 

ساحل هاد رین

ساحل هاد رین که در جزیره ی کوپانگان واقع شده است، به خاطر مهمانی های شبانه ی ساحلی که قبل یا بعد از ماه کامل برپا می شود دارای شهرت جهانی می باشد. این مهمانی های شبانه هزاران مسافر جوان را از سراسر جهان جذب می کند. در طول این رویداد محبوب،ساحل به سیستم های قوی صوتی مجهز شده و مملو از جمعیت می باشد.اگرچه مهمانی ماه کامل محبوب ترین رویداد در منطقه است، اما مهمانی ها تقریبا هرشب در سواحل و خیابان های هاد رین برگزار می شود.جای تعجب نیست که هاد رین تبدیل به یک توقفگاه بسیار محبوب برای مسافران شده است. علاوه بر این، به دلیل این که هاد رین در شبه جزیره ای کم عرض واقع شده است، مسافران این مقصد می توانند از طلوع و غروب آفتاب بر فراز دریا لذت ببرند.

8  ساحل لامائی (Lamai Beach)

ساحل لامائی

مسافرانی که به دنبال محل استراحتی آرام و دنج هستند، از ساحل لامائی لذت خواهند برد، این ساحل در ساموئی ، دومین جزیره بعد از پوکت قرار دارد.ساحل لامائی نسبت به همسایه ی خود چائنگ منطقه ای کوچکتر و آرام تر است و همچنین تمایل به شلوغی کمتری دارد. ساحل لامائی دارای امتدادی طولانی از شن و ماسه ی سفید است که برای استراحت مناسب می باشد. گردشگران در این استراحتگاه، تعداد زیادی کافه، رستوران، و سرگرمی پیدا خواهند کرد که هم آن ها را مشغول می کند و هم باعث تحرکشان می شود.

7  ساحل هوآهین (Hua Hin Beach) 

ساحل هوآهین

در اصل ساحل هوآهین در سال 1920به عنوان یک گریز سلطنتی برای پادشاه راما ساخته شد، ساحل هوآهین،مدت زمان طولانی است که مقصدی مورد علاقه برای تعطیلات در تایلند بوده است. امروزه، این ساحل با طول 8کیلومتر (5مایل) محبوب گردشگران است. هوآهین مقری از کاخ کلائی کانگون است که هنوز هم توسط خانواده ی سلطنتی تایلند مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین جای تعجب نیست که هوآهین مقصد محبوبی برای تعطیلات خانواده های ثروتمند و مشهور تایلندی باشد. علاوه بر این، ساحل هوآهین که در بخش شمالی شبه جزیره مالایی قرار دارد، لذت یک گلف باز است. در حال حاظر، این اقامتگاه متمرکزترین زمین های گلف را در تایلند دارد.

6  کو ننگ یوان (Ko Nang Yuan)

کو ننگ یوان

کو ننگ یوان کوچک ،سفری یک روزه از کوتائو می باشد، بنابراین ساحل های زیبای آن می توانند گاهی اوقات شلوغ باشند. اما جزیره ای زیبا می باشد و آب های روشن و شفاف آن برای غواصی مناسب است. برای بازدید از این جزیره، مسافرانی که در کو ننگ یوان اقامت نداشتند باید100بات (واحد پول تایلند) هزینه پرداخت کنند.این جزیره برای مسافرانی که ترجیح می دهند در آن اقامت کنند، تفریحگاهی برای شیرجه زدن هم دارد.

5  ساحل پاتونگ (Patong Beach) 

ساحل پاتونگ

مسافرانی که می خواهند بیش از اندازه خورشید را ستایش کنند باید بر فراز پاتونگ رنگارنگ و شلوغ، مرکز مهمانی های غیر رسمی پوکت قرار بگیرند. این منطقه ی پرجنب و جوش، مملو از کلوپ های شبانه، رستوران ها، کافه ها و مغازه های گردشگری می باشد. در ساحل طولانی 3.5 کیلومتری (2.2مایل) پاتونگ، مسافران می توانند فروشندگان طناب های چتر بازی،اجاره ی جت اسکی و اجناس محلی را پیدا کنند.اینجا یکی از محبوب ترین سواحل در تایلند است، مخصوصا برای افرادی که از مهمانی و داشتن اوقاتی خوش لذت می برند.

4 هات پرامونگ (Hat Pramong)

ساحل غروب آفتاب ، بر روی یک خلیج کوچک در کو لیپ قرار دارد، همچنین به آن هات پرامونگ هم می گویند.همانطور که از اسمش پیداست،این ساحل با مغرب رو به رو می شود و غروب خیره کننده ای را  نمایش می دهد. این ساحل، منطقه ای زیبا و آرامش بخش است که به مسافران نگاهی اجمالی از راهی که زمانی در تایلند بود می دهد. در حال حاظر، ساحل غروب آفتاب هنوز هم استراحتگاه بزرگی برای اقامت نیست. در عوض مسافران می توانند از زندگی ساده در خانه های ییلاقی و کلبه ها ی راحت لذت ببرند.

3 ساحل شن های سفید (White Sand Beach)

ساحل شن های سفید

ساحل زیبا شن های سفید در کوچانگ قرار دارد، و مقصد خانواده های بزرگ می باشد و مسیری طولانی از شن های شیرین را به نمایش می گذارد. در حالی که ساحل شن های سفید محبوب ترین و پیشرفته ترین منطقه در کوچانگ می باشد، گفته می شود هنوز هم بسیار آرام تر از تفریحگاه های شلوغ پوکت است. اقامت در ساحل شن های سفید از استراحت گاه های چهار ستاره تا خانه های ییلاقی عجیب و جالب طبقه بندی شده است و این منطقه کافه ها و رستوران های بسیاری دارد. کوچانگ در جنوب شرقی تایلند در نزدیکی کامبوج قرار دارد.

2  خلیج مایا (Maya Bay)

 خلیج مایا

این منطقه ی مجلل در کو فی فی له ، در حال حاظر به خاطر محل ضبط فیلم "ساحل"  لئوناردو دی کاپریو به شهرت رسیده است. امروزه گردشگران از سراسر جهان به این خلیج امن که توسط صخره های بلند از سه طرف احاطه شده است می آیند و از دیدن این مکان زیبا لذت می برند.همچنین کو فی فی برای محل غواصی بسیار عالی اش شناخته شده است.از آنجایی که فی فی له یک پارک ملی است،مسافران برای ورود باید 2000 بات هزینه پرداخت کنند. با این حال، گردشگرانی که با گروه وارد می شوند، به طور معمول این مبلغ را به عنوان بخشی از هزینه ی تور خودشان پرداخت می کنند.اقامتگاه هایی که در کو فی فی له بزرگتر وجود دارند، تنها خیره کننده هستند.

1 ساحل پرا ننگ (Phra Nang Beach)

ساحل پرا ننگ

ساحل پرا ننگ در راس جنوبی رایلای ، شبه جزیره ای در سواحل آندامان قرار دارد. این ساحل توسط صخره های سنگ آهکی خیره کننده احاطه شده است و به خاطر آب های زمردی رنگ شفاف و شن های سفید زیبا باشکوه شده است و به عنوان یکی از زیباترین سواحل تایلند در نظر گرفته می شود.همچنین آنجا مورد علاقه ی کوه نوردانی است که از پیمایش سنگ های آهکی عظیم لذت می برند. مسافرانی که علاقمند به یادگیری نحوه ی مقیاس این سنگ ها هستند،مربیانی را در منطقه پیدا خواهند کرد که مایل هستند بی کم و کاست طناب ها را به آن ها نشان دهند.پرا ننگ، که می توانید با قایق های عریض از آئو ننگ به آنجا برسید، بسیار محبوب هست بنابراین گاهی اوقات می تواند شلوغ باشد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد