زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اغلب مسافرانی که به ویتنام سفر می کنند، توسط زیبایی فوق العاده طبیعی این کشور جلب می شوند: از مزارع برنج سرسبز در شمال گرفته تا شلوغی های جذاب دلتای مکونگ در جنوب. با این حال، ویتنام کشوری با سابقه ای طولانی و سنت های کهن است. از این رو دارای جاذبه های تاریخی و معابد قدیمی بسیاری می باشد. مروری بر جاذبه های توریستی شگفت انگیز ویتنام در ادامه ارائه شده است. 

10 نها ترنگ (Nha Trang)

نها ترنگ

نها ترنگ شهر تفریحگاه ساحلی محبوب ، در یکی از زیباترین خلیج‌ها آسیا در سواحل جنوبی مرکزی ویتنام واقع شده است. کوه‌های زیبا، سواحل و جزایر سرسبز آن را به مقصد مورد علاقه‌ای در میان گردشگران، ویتنامی‌ها و غواصان ساخته است. این شهر دارای استراحتگاه‌های تفریحی، درختان نخل و تفرجگاه‌های دوست داشتنی است. همچنین امکانات تفریحی، پارک آبی، قطار هوایی و استخر موجی نیز وجود دارد. 

9 تونل های کو چی (Cu Chi Tunnels) 

تونل های کو چی

تونل های کو چی یک شبکه وسیع از تونل های زیر زمینی متصل بهم واقع در 40  کیلومتری شمال غربی شهر هو چی مین (سایگون) می باشد. این تونل ها توسط چریک های ویت کانگ به عنوان پناهگاهی مخفی در طول جنگ ویتنام مورد استفاده قرار گرفت، و پایه عملیات تت در سال 1968 بود. امروزه، این تونل به یک جاذبه توریستی محبوب مبدل شده است.

8  دلتای مکونگ (Mekong Delta)

دلتای مکونگ

بازارهای رنگارنگ ، باغ های میوه ، شالیزارها ، باغ نیشکر ، پرنده و روستاهای عجیب و جالب ، بخشی از آنچه می باشد که می توان در دلتای مکونگ در جنوب غربی ویتنام یافت. با نام مستعار "سبد برنج ویتنام"،  دلتای مکونگ یک منطقه کشاورزی است که توسط رودخانه مکونگ بارور شده است. دلتای مکونگ که از خلیج تایلند تا شهر هوشی مین گسترده شده است، بیش از یک سوم از مزارع کشور را تشکیل می دهد که در برگیرنده باغ ها، شالیزارها و مزارع پرورش ماهی نیز می باشد.

7 موی نی (Mui Ne) 

موی نی

موی نی یک ساحل کم جمعیت و دهکده ماهیگیری بوده است که در 15  سال گذشته با توسعه و پیشرفت های خوبی روبرو شده است. با توجه به دریای خروشان آن ، این منطقه مبدل به یک نقطه محبوب برای کایت سواری در ویتنام شده است. سفر به این منطقه بدون بازدید از تپه های شنی معروف واقع در شمال آن بیهوده خواهد بود. 

6 شالیزارهای ساپا (Terraces  Sapa)

شالیزارهای ساپا

ساپا که توسط کوه های بسیار زیبا ، مزارع برنج و قبایل گوناگون در شمال غربی ویتنام احاطه شده است، یک شهر آرام است که برای کوه پیمایی و همچنین بازدید از شالیزارها و روستاهای سنتی مناسب می باشد. با گشت و گزار در این منطقه، می توان آبشارهای زیبا را مشاهده کرد و غذا، آداب و رسوم و شیوه زندگی در میان قبایل محلی را تجربه نمود.

5 فو کوک (Phu Quoc) 

فو کوک

فو کوک واقع در مقابل سواحل کامبوج ، بزرگترین جزیره در ویتنام است. فو کوک هنوز تقریبا به صورت دست نخورده باقی مانده است و دستخوش تغییرات چشمگیری نشده است. جزیره دارای جنگل های استوایی بکر، صخره های مرجانی سالم و سواحل بزرگ است که یکی از سواحل آن، به نام بای دای (لانگ بیچ ساحل بزرگ)، توسط اخبار ABC  به عنوان یکی از پنج ساحل زیبا و تمیز جهان انتخاب شده است. 

4 هوی آن (Hoi An)

هوی آن

هوی آن که در سواحل جنوب دریای چین در جنوب ویتنام مرکزی واقع شده است، یک شهر زیبای قدیمی با قدمت دو هزار ساله می باشد که به دوران سلسله پادشاهی چامبا باز می گردد. معماری تاریخی ، فرهنگ و منسوجات سنتی در شهر ، آن را به یک مقصد گردشگری محبوب در ویتنام تبدیل کرده است. در قلب هوی آن، شهر قدیمی (old Town) وجود دارد که ارزش پیاده روی در آن را دارد. شهر قدیمی، با معماری زیبا و قدیمی منحصر بفرد خود، خانه های چوبی سنتی و صدها مغازه شامل خیاطی، لباس فروشی، کفاشی، کیف، سوغاتی و غیره پذیرای گردشگران می باشد

3 دریاچه هوان کیم (Hoan Kiem Lake)

دریاچه هوان کیم

دریاچه هوان کیم واقع در مرکز شهر تاریخی هانوی ، یکی از نقاط بسیار زیبای این شهر بوده که به عنوان نقطه ای برای اوقات فراغت مردم محلی نیز استفاده می شود. هوان کیم که معنی "شمشیر اعطا شده" می باشد، اشاره یک افسانه ویتنامی دارد که در آن پادشاه لو لویی یک شمشیر جادویی را توسط خدایان هدیه می گیرد و با آن به جنگ با چینی ها می پردازد. 

2 معبد تین مو (Thien Mu Pagoda)

معبد تین مو

معبد تین مو با هفت طبقه بلندترین معبد در ویتنام است. معبد تین مو مشرف بر رودخانه پرفیوم می باشد و به عنوان نماد غیر رسمی پایتخت سابق امپریالیستی در نظر گرفته می شود. این معبد در سال 1601  در دوران حکومت نگیاین ساخته شده است. معبد اولیه خیلی ساده ساخته شده بود، اما در طول زمان توسعه داده شد و بخش هایی به آن اضافه شد. 

1 خلیج هالانگ (Ha Long Bay)

خلیج هالانگ

خلیج هالانگ با آب سبز رنگ خود ، بیشتر شبیه به یک صحنه از یک داستان فانتزی می باشد. این خلیج که در حدود 130 کیلومتری شرق هانوی در ویتنام شمالی واقع شده است، دارای بیش از 2 هزار جزیره جنگل پوشیده و همچنین غارهای جذاب، گودال ها و دریاچه ها می باشد. بسیاری از جزایر در طول قرن ها توسط فرآیندهای طبیعی به شکل های فوق العاده ای تبدیل شده اند. 

 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد