زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اکوادور سرزمینی از جاذبه های غنی فرهنگی و تاریخی می باشد، که همه در زمینه ای از شگفتی های طبیعی قرار گرفته اند، با منظره هایی که بین جنگل های سرسبز گرمسیری و آتشفشان ها وجود دارند. چه با کاوش در کلیساهای نفیس کویتو ، پایتخت کشور و چه با قایق سواری در رودخانه آمازون ، خاطرات خوبی در ذهن گردشگران باقی خواهد ماند. در اینجا جاذبه های گردشگری برتر در اکوادور که نباید از دست بدهید را معرفی می کنیم:

10 لا کومپانیا، کویتو  (La Compania, Quito)

لا کومپانیا

لاکومپانیا در قلب کویتو قرار دارد و کلیسای جامعه مسیحیت می باشد، و شاید به عنوان یکی از بهترین کلیساهای معروف پایتخت شناخته شود. این کلیسا در اوایل دهه 1600 ساخته شد و طراحی آن به عنوان مثالی برتر از معماری باروک در دنیای جدید در نظر گرفته می شود. استفاده از ورقه ی طلای نازک در سراسر شبستان مرکزی کلیسا مهیج می باشد.

9 کوتوپاکسی (Cotopaxi)  

کوتوپاکسی

کوتوپاکسی ، دومین قله ی مرتفع در اکوادور می باشد ، که ارتفاع آن به 5897 متر می رسد. کوه آتشفشان یکی از معدود یخچال های طبیعی استوایی در جهان است که از ارتفاع 5000 متری شروع می شود. کوتوپاکسی از سال 1738 با بیش از 50 فواران یکی از فعال ترین آتشفشان ها در جهان است، اگرچه فعالیت کنونی آن به چند بخار گاز گوگرد محدود می شود.

8 ناریز دل دیابلو (Nariz del Diablo) 

ناریز دل دیابلو

ناریز دل دیابلو یا "بینی شیطان"  توصیف کننده خط قطار بین شهرهای آلائوسی (Alausi) و سیبامبه (Sibambe) می باشد. این خط راه آهن نام خود را از هزینه های زیادی که  انسان ها در زمان تکمیل آن متحمل شدند گرفته است. یکی از حیرت انگیز ترین پروژه های مهندسی در کوهستان آند عملی شد و امتداد مسیر راه آهن چشم اندازهای وسیعی را به گردشگران ارائه می دهد.مجموعه ای از مسیرهای پر پیچ و خم به آرامی قطار را به سراشیبی آلائوسی می رسانند.

7 بانوس (Banos)

بانوس

شهر کوچک بانوس در پای کوه آتشفشان فعال تونگوراهوا (Tungurahua) قرار دارد. بانوس بعد از اینکه چشمه های آبگرم توسط آب های حرارتی آتشفشان به وجود آمدند نام گذاری شد که یکی از نقاط محبوب گردشگری در اکوادور است. بانوس به عنوان دروازه ورود به آمازون شناخته شده می باشد و مکانی مورد علاقه برای تورهای جنگلی است.همچنین آبشارهای بسیاری در پایین دره رودخانه عمیق وجود دارند که گردشگران زیادی را جذب می کنند. 

6 تِنا (Tena)

تِنا

تنا در منطقه ی جنگل های انبوه آمازون قرار دارد و برای گردشگران نقطه شروعی برای ماجراجویی در جنگل می باشد. مبلغان مذهبی شهر را تاسیس کردند و صنعت دارچین به زنده ماندنش کمک کرد. رودخانه تِنا به رودخانه ماساهولی و بعد به رودخانه ناپو شاخه ای از آمازون متصل می شود. علاقه مندان به ماجراجویی می گویند تِنا یکی از بهترین نقاط جهان برای قایق سواری در آب های سفید می باشد.

5 مُنتانیتا (Montanita)

مُنتانیتا

مُنتانیتا منطقه ای ساحلی در جنوب اکوادور می باشد، و دارای سواحل دیدنی و استراحتگاه های مشهوری می باشد. شهر مُنتانیتا دهکده ماهیگیری آرامی بود، تا زمانی که انجمن بین المللی موج سواری شرایط استثنایی این منطقه را کشف کرد. مُنتانیتا برای زندگی شبانه و همچنین داشتن کافه ها، قهوه خانه ها و سرگرم کردن مردم محلی و گردشگران مشهور می باشد.

4 کلیسای جامع جدید، کوئنکا  (Catedral Nueva,Cuenca)

کلیسای جامع جدید

شهر استعماری کوئنکا سومین شهر بزرگ در اکوادور است، و به خاطر آب و هوای معتدلش در طول سال، محبوب می باشد. کلیسای جامع جدید برجسته ترین مکان در شهر می باشد. ساخت و ساز کلیسا در اواخر دهه ی 1800 آغاز شد و نزدیک به یک قرن ادامه داشت. با نمایی گرد از مرمر سفید این کلیسا اغلب به خاطر سه گنبد عظیم پوشیده شده از کاشی آبی چکسلواکی شناخته شده می باشد.

3 بازار  اُتاوالو (Otavalo Market)

بازار  اُتاوالو

بخشی از سرگرمی سفر در اکوادور یافتن صنایع دستی می باشد که توسط صنعتگران محلی ساخته شده است و هیچ مکانی بهتر از بازارهای کوچک شهر اُتاوالو برای دیدن و خرید هنرهای محلی، صنایع دستی و لباس ها وجود ندارد. این شهر به خاطر صنایع دستی مردم بومی اش در سراسر جهان شناخته شده است. هر شنبه در میدان شهر ، جواهر ، چوب و سنگ حکاکی شده و لباس های بافته شده برای فروش عرضه می شود.

2 کلیسای سان فرانسیسکو، کویتو  (San Francisco Church, Quito) 

کلیسای سان فرانسیسکو

کلیسای سان فرانسیسکو در منطقه ی قدیمی شهر کویتو است و دارای چندین شاهکار از جمله مجسمه حضرت مریم مقدس  بالدار می باشد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1550 در زمینی آغاز شد که در آن کاخ حاکم اینکا ، آتاهوالپا قرار داشت. مجموعه کلیسا گسترده می باشد و نزدیک به دو بلوک را پوشش می دهد که شامل موزه مجاورهم است. کلیسای سان فرانسیسکو و اطراف منطقه ی قدیمی شهر ، به عنوان مهم ترین مراکز فرهنگی در آمریکای لاتین و یکی از جاذبه های توریستی اصلی در اکوادور در نظر گرفته می شوند.

1 جزایر گالاپاگوس (Galapagos Islands) 

جزایر گالاپاگوس

جزایر گالاپاگوس یک مجمع الجزایر کوچک از جزایر آتشفشانی متعلق به اکوادور در اقیانوس آرام شرقی می باشد. جزایر کاملا دور و جدا از هم هستند. گالاپاگوس به خاطر اکوسیستم منحصر به فردش در جهان مشهور می باشد، که برای نظریه انتخاب طبیعی چارلز داروین ، الهام بخش است. لاک پشت های غول پیکر ، شیر دریایی ، پنگوئن ، سوسمار دریایی ، و گونه های مختلف پرندگان را می توانید در اینجا ببینید. کنترل شدید توریست ها برای محافظت از زیستگاه های طبیعی می باشد، و تمام گردشگران باید با یک راهنمای تور طبیعت همراه شوند.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد