زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بزرگترین باغ وحش در جهان کدام است ؟ پاسخ این سوال به این بستگی دارد که چه معیاری برای لغت "بزرگ" استفاده می شود. آیا ما تعداد گونه هایی که در اسارت نگه داشته می شوند را اندازه گیری می کنیم یا مساحت کل زمین باغ وحش را. اما اگر ما تنها حیات وحش مککام در تگزاس را با 12000 هکتار در نظر بگیریم، می تواند به عنوان بزرگترین باغ وحش در جهان محسوب شود. اما تنها 20 گونه مختلف از حیوانات در آنجا هستند و تنها تعداد گونه ها را در نظر می گیرند، در حالی که کیفیت یا تجربه مورد نیاز را ندارند. بنابراین این لیست هر دو ویژگی برای تعیین بزرگترین باغ وحش در جهان را در نظر می گیرد.

8 باغ وحش و آکواریوم کلمبوس (Columbus Zoo and Aquarium) 

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس

آکواریوم و باغ وحش کلمبوس ، باغ وحشی غیر دولتی است که در شمال کلمبوس ،اوهایو (Columbus,Ohio) واقع شده است. باغ وحش کلمبوس محل زندگی بیش از 50000 حیوان است و نماینده 700 گونه هستند که در مناطق جغرافیایی جهان تقسیم شده اند. در سال 2004 ، باغ وحش کار خودش را با گسترش 82 هکتار برای ده سال آینده آغاز کرد. گسترش 120 هکتار برنامه ریزی شده است، که شامل یک محیط قطبی و یک دشت بی درخت آفریقایی می شود.

7 باغ وحش مسکو (Moscow Zoo)  

باغ وحش مسکو

باغ وحش مسکو از سال 1864 برای گردشگران افتتاح شد، و یکی از قدیمی ترین باغ وحش ها در اروپا می باشد. امروزه باغ وحش مسکو بیش از 6000 حیوان به نمایندگی از 927 گونه دارد، و با مساحت حدود 53 هکتار، بزرگترین باغ وحش روسیه است. اکثراً مردم ثروتمند به این باغ وحش حیوانات هدیه می دادند. به این ترتیب ، فیل هندی را به امپراطور الکساندر دوم تحفه دادند و خدیو مصر اسمعیل پاشا زرافه را هدیه داده بود. مردم مسکو نیز به باغ وحش کمک می کردند. با پول انها ، باغ وحش تعمیرات و بازسازی می شد که تا امروز حفظ گردیده است . 

6 باغ وحش سن دیگو (San Diego Zoo)

باغ وحش سن دیگو

باغ وحش سن دیگو در سال ۱۹۱۵ تاسیس گردید این باغ وحش با بیش از 4000 حیوان از بیش از 800 گونه، یکی از معروف ترین باغ وحش ها در جهان است. 100 هکتار از پارک از شهر سن دیگو اجاره گرفته شده است. آب و هوای آفتابی جنوب کالیفورنیا ، به خوبی برای بسیاری از حیوانات مناسب است و تقریبا همه نمایشگاه های بزرگ از باغ وحش سن دیگو در فضای باز می باشند. باغ وحش سن دیگو در حفظ منابع طبیعی و تلاش برای محافظت از آن ها بسیار فعال است ، بسیاری از گونه ها برای آزادی در زیستگاه بومی خودشان که مناسب باشد ، در اسارت پرورش می یابند. این باغ وحش یکی از ۱۰ باغ وحش برتر ایالات متحده آمریکا به شمار می آید . 

5 باغ وحش تورنتو (Toronto Zoo)

باغ وحش تورنتو

این باغ وحش در تاریخ ۱۵ اوت ۱۹۷۵ با نام Metropolitan Toronto Zoo گشایش یافت. امروزه مالک آن City of Toronto است، و در سال ۱۹۹۸ وقتی که شهرهای Municipality of Metropolitan Toronto ادغام شدند و تورنتو کنونی را بوجود آوردن ، کلمه Metropolitan از نام آن حذف شد. این باغ وحش در تمام روزهای سال به غیر از ۲۵ دسامبر باز است.این باغ وحش در تورنتو قرار دارد و 710 هکتار می باشد، که یکی از بزرگترین باغ وحش ها در کانادا است. در حال حاظر این باغ وحش محل زندگی بیش از 1600،00 حیوان است که نماینده ی 491 گونه می باشند. حیوانات به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می شوند: هند و مالایا ، آفریقا ، آمریکا ، تندرا ، استرالیا ، اوراسیا و دامنه کانادا.

4 باغ وحش برانکس (Bronx Zoo)

باغ وحش برانکس

باغ وحش برانکس در سال 1899 در نیویورک افتتاح شد، و یکی از بزرگترین باغ وحش های شهری در ایالت متحده می باشد ، که متشکل از 265 هکتار از اراضی پارک و زیستگاه های طبیعی است. این باغ وحش محل زندگی بیش از 4،000 حیوان از 650 گونه است، که بسیاری از آنها در خطر انقراض هستند. رود برانکس از میان این باغ‌ وحش عبور می‌کند. باغ‌ وحش برانکس بخشی از مجموعه‌ای است که این مجموعه شامل چهار باغ‌ وحش و یک آکواریوم می‌باشد. این مجموعه زیر سرپرستی انجمن حفاظت منابع طبیعی و حیات‌وحش (WCS) می‌باشد. این باغ‌ وحش تحت مجوز سازمان باغ‌ وحش‌ها و آکواریوم‌ها (AZA) در حال فعالیت است.برخی از نمایشگاه ها در باغ وحش برانکس ، شامل دنیای پرندگان و جهانی از خزندگان ، توسط علم رده بندی مرتب می شوند ، در حالی که دیگر موارد مانند دشت آفریقایی و جنگل آسیایی بر اساس جغرافیایی مرتب شده اند. 

3 باغ وحش پکن (Beijing Zoo)

باغ وحش پکن

باغ وحش پکن در سال 1906 در اواخر دوران سلسله چینگ تاسیس شد، که یکی از بزرگترین مجموعه حیوانات در چین است. این باغ وحش محل زندگی بیش از 14،500حیوان از نماینده ی 450 گونه حیوان زمینی و 500 گونه حیوان دریایی است. باغ وحش پکن احتمالا برای جمع آوری حیوانات نادر و بومی چین از جمله پانداهای غول پیکر که محبوب ترین جاذبه پارک هستند، بسیار مشهور می باشد.

2 باغ جانورشناسی برلین (Berlin Zoological Garden)

باغ جانورشناسی برلین

باغ جانورشناسی برلین در سال 1844 افتتاح شد که قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ وحش ها در برلین می باشد. و 84 هکتار را پوشش می دهد و در باغ وحش برلین واقع شده است. با بیش از 1500 گونه مختلف و حدود 17،000حیوان، این باغ وحش بزرگترین مجموعه از گونه ها را در جهان ارائه می دهد. ساکنان معروف باغ وحش عبارتند از پاندای بائو بائو ، و خرس قطبی کنوت ( کنوت به طور غیر متنظره ، مارس 2011 از بین رفت) .

1 باغ وحش هنری دورلی (Henry Doorly Zoo) 

باغ وحش هنری دورلی

باغ وحش هنری دورلی در اوماها محل زندگی حدود 17،000 حیوان از 962 گونه است که بیش از 130 هکتار می باشد. اگرچه باغ وحش های بزرگتری از نظر وسعت زمین یا تعداد گونه ها وجود دارند اما اگر هر دو دسته بندی ها را ترکیب کنیم ، هیچ کدام به اندازه باغ وحش هنری دورلی ، رتبه بالایی ندارند. به همین دلیل است که در اینجا به عنوان بزرگترین باغ وحش جهان ذکر شده است. همچنین دارای بزرگترین مجموعه گربه ها در شمال آمریکا ، بزرگترین باتلاق های داخلی جهان ، بزرگترین بیاباهای داخلی جهان ، و بزرگترین گنبد متشکل از سطوح هندسی می باشد. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد