زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مدت های طولانی است که انسان ها از قدرت باد برای بادبان ها استفاده می کنند. گام بعدی استفاده از باد برای ارائه ی قدرت میکانیکی بود. در قرن یک میلادی مهندسی یونانی یک چرخ بادی را برای نیروی یک سازمان اختراع کرد. اولین آسیاب های بادی از قرن 9 در ایران ساخته شدند، و برای خرد کردن ذرت و پمپاژ آب استفاده می شدند. اولین آسیاب های بادی در اروپا در قرن 12 ظاهر شدند. در حالی که که ممکن است صلیبیون از آسیاب های بادی عمودی در شرق میانه الهام گرفته باشند.

 به احتمال زیاد طراحی آسیاب های بادی در اروپا به طور قابل توجهی متنوع نبودند. تمام آسیاب های بادی قدیمی در اروپای قرون وسطی به طور افقی می چرخیدند. دو قرن بعد ، مناطق دلتای رودخانه راین ، توسط آسیاب های بادی معروف هلند خشک شدند.

6 آسیاب های بادی رودز (Rhodes Windmills)

آسیاب های بادی رودز

مندراکی ها (Mandraki Harbor) زمانی دروازه نظامی شهر رودز باستانی یا رودس (جزیره ای در کشور یونان) و محل قرار گیری غول معروف رودز ، یکی از عجایب هفت گانه جهان بود. امروز مندراکی محلی دست نخورده با کافه های ساحلی و نمایی از قایق های بادبانی و قایق های ماهیگیری است ، موج شکن های بزرگ در بندر یونان شامل سه آسیاب بادی قرون وسطی هستند که زمانی دانه ها را در بندر از کشتی های تجاری تخیله می کردند.

5 آسیاب های بادی اُلاند (Oland Windmills) 

آسیاب های بادی اُلاند

اُلاند دومین جزیره بزرگ سوئد با جمعیتی تقریبا کم می باشد ، و دارای زمین های کشاورزی و جنگل است. آسیاب های بادی اُلاند که حدود 400 عدد می باشند به سنبل جزیره تبدیل شده اند. آنها عمدتا برای نیازهای فردی مزرعه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاظر تمام آنها جز آثار حفاظت شده می باشند.

4 زانس شانس (Zaanse Schans)

زانس شانس

زانس شانس منطقه ای حفاظت شده و موزه می باشد ، که در کنار رودخانه زان ، در شمال زان دام (Zaandam) در هلند قرار دارد. این مکان معماری سنتی منطقه را از قرن 17 و 18 که شامل خانه های سیاه و سفید و سبز چوبی و سنتی ، چند آسیاب بادی ، کارگاه های آموزشی صنعتگران که برای بازدید گردشگران باز است را به نمایش می گذارد. آسیاب های بادی طیف گسترده ای از وظایف صنعتی از جمله دستگاه برش چوب ، خرمن کوبی دانه ها ، و تولید روغن از دانه ها را انجام می دهند.

3 آسیاب های بادی لامانچا (Windmills of La Mancha) 

آسیاب های بادی لامانچا

کاستالا-لامانچا (Castile-La Mancha) شامل دشت های وسیع خشک از مرکز اسپانیا می باشد. این محل زمینی از قلعه های قرون وسطی ، تاکستان و آسیاب های بادی معروف و جاودانه در میگل سروانتس دون کیشوت است. دون کیشوت به عنوان اولین رمان مدرن در دو جلد در سال های 1605 و 1615 منتشر و به بسیاری از زبان ها ترجمه شد. بهترین نمونه ها از غول ها که در مقابل قهرمانان نبرد کردند را می توان در کنسوئگرا (Consuegra) که چند آسیاب بادی قدیمی سنبل آن هستند یافت.

2 آسیاب های بادی میکونوس (Mykonos Windmills)

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی میکونوس یکی از شناخته شده ترین نقاط دیدنی در جزیره یونانی هستند. 5 آسیاب بادی در شهر میکونوس اولین چیزی است که هنگامی که کشتی ها به بندر نزدیک می شوند دیده می شوند. در مجموع 16 آسیاب قدیمی در میکونوس وجود دارد. بسیاری از آنها در قرن 16 توسط ونیزی ها برای سنگ زنی گندم ساخته شدند. با ظهور مدرنیته ، استفاده از آنها به تدریج کاهش یافت، تا زمانی که استفاده از آن در اواسط قرن بیست متوقف شد.

1 کیندردایک (Kinderdijk)

کیندردایک

بیش از 1000 آسیاب بادی قدیمی هنوز هم در هلند وجود دارند. بیشترین تراکم آسیاب های بادی هلند را می توان در نزدیکی روستای کیندردایک (نهر کودکان) یافت. برای تخلیه ی آب از زمین های پست ساحلی که پایین سطح دریا واقع شده اند 19 آسیاب بادی ساخته شد. آنها تا به امروز هنوز هم حفظ شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند ، هر چند پمپ های عظیم میکانیکی بیشتر وظیفه آن ها را انجام می دهند. کیندردایک یکی از جاذبه های توریستی برتر در هلند است. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد